Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Pakistanui TVF 22-kartą suteiks paskolą ankstesniems kreditams padengti

Visa suma yra 6 mlrd. Ji bus suteikta per artimiausius tris metus. Pakistano pasiskolintų pinigų suma jau viršija 90 mlrd. dolerių. O šalyje mažėjant eksportui, devalvuotai valiutai panašu, kad situacija tik blogės.

pakistan 2132705 640

Pakistanas iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF) per kitus trejus metus gaus 6 mlrd. JAV dolerių, kad galėtų įvykdyti savo skolinius įsipareigojimus užsienio kreditoriams, po sekmadienį įvykusios sutarties pasirašymo ceremonijos per valstybinę televiziją pareiškė šalies finansų patarėjas.

Dėl TVF pagalbos, kuri Pakistanui bus skirta jau 22 kartą, buvo derėtasi ne vieną mėnesį. Fondo lėšos bus panaudotos ekonomikos sąstingio alinamai šaliai siekiant išvengti galimos mokėjimų balanso krizės.

Pakistano finansų patarėjas pareiškė, jog užsienio paskolų suma yra viršijusi 90 mlrd. JAV dolerių, o eksportas pastaruosius penkerius metus mažėjo. „Taigi Pakistanas per kitus trejus metus gaus 6 mlrd. JAV dolerių iš TVF, taip pat mes gausime 2–3 mlrd. JAV dolerių iš Pasaulio banko ir Azijos plėtros banko“, – per televiziją pareiškė Abdulas Hafeezas Shaikhas (Abdulas Hafizas Šaichas).

„Prekybos deficitas pasiekė 20 mlrd. JAV dolerių, o mūsų užsienio valiutos atsargos per pastaruosius dvejus metus sumažėjo 50 procentų. Taigi turime metinių mokėjimų 12 mlrd. JAV dolerių deficitą ir nesame pajėgūs jo padengti“, – pridūrė jis. TVF pranešė, kad jo komanda pasiekė susitarimą dėl politikos priemonių, kurioms paremti gali būti 39 mėnesiams skirta maždaug 6 mlrd. JAV dolerių suma.

„Šia programa siekiama paremti vyriausybės strategiją, kuria norima užtikrinti spartesnį ir labiau subalansuotą ekonomikos augimą mažinant vidaus ir išorės disbalansą, gerinant verslo aplinką, stiprinant institucijas, didinant skaidrumą ir apsaugant išlaidas socialinėms reikmėms“, – vėlų sekmadienio vakarą paskelbtame pranešime pažymėjo TVF delegacijos vadovas Ramirezas Rigo (Ramiresas Rigas).

Sunkumų slegiama ekonomika Vyriausybė penktadienį paskelbė ataskaitą, kurioje prognozuojama, jog Pakistano ekonomikos augimo tempas pasieks žemiausią per aštuonerius metus lygį. Pakistano nacionalinių sąskaitų komiteto ataskaitoje nurodoma, jog bendrojo vidaus produkto (BVP) prieaugis šiais finansiniais metais sudarys tik 3,3 proc. vietoj nustatyto 6,2 proc. tikslo.

Analitikai buvo įspėję, jog bet kokiame naujame susitarime su TVF bus neišvengiamai nustatyta apribojimų, dėl kurių premjerui Imranui Khanui (Imranui Chanui) bus kur kas sunkiau ištesėti savo pažadą sukurti islamiškąją gerovės valstybę.

Siekdama išvengti krizės, vyriausybė jau ėmėsi įvairių priemonių, dėl kurių jau ėmė didėti visuomenės nepasitenkinimas. Be kita ko, rupija nuo 2018 metų sausio buvo devalvuota maždaug 30 proc. ir infliacija dėl to pakilo į aukščiausią per penkerius metus lygį. Jungtinės Valstijos įspėjo, jog atidžiai stebės padėtį, nes nori įsitikinti, jog Pakistanas TVF pinigų nepanaudos tam, kad grąžintų dalį skolų Kinijai, kurį pagal savo „Vienos juostos, vieno kelio“ iniciatyvą į infrastruktūros projektus šalyje investavo milijardus JAV dolerių.

Pakistanas prie TVF prisijungė 1950 metais ir nuo to laiko Fondo lėšomis buvo gelbėtas 21 kartą. Ankstesnė 6,6 mlrd. JAV dolerių paskola buvo suteikta 2013 metais. Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) – didžiausias Pakistano prekybos partneris Artimuosiuose Rytuose ir vienas pagrindinių investicijų šaltinių – Pakistanui neseniai pasiūlė skirti 3 mlrd. JAV dolerių paramą sunkumų slegiamai ekonomikai.

Islamabadas taip pat užsitikrino 6 mlrd. JAV dolerių finansavimą iš Saudo Arabijos.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top