Pinigai šalia

Paskola už automobilį

Analizuojant smulkiųjų vartojimo kreditų ir greitųjų paskolų rinką galima pastebėti, kad dauguma bendrovių paskolas teikia be užstato. Tokios paskolos yra rizikingesnės ir todėl jų palūkanos yra gana didelės. Tačiau kai kurie rinkos dalyviai vartotojams siūlo paskolas įkeičiant automobilį arba lizingo paslaugas automobiliui įsigyti.

Kas yra paskola už automobilį (įkeičiant automobilį)?

Paskola už automobilį yra toks paskolos tipas, kuomet kreditas yra suteikiamas įkeitus transporto priemonę. Šioje vietoje gali kilti klausimas, koks tampa įkeisto automobilio statusas ir ar galima juo toliau naudotis. Kreditoriai, teikiantys paskolos už automobilį paslaugą suteikia galimybę įkeisto automobilio savininkui toliau naudotis savo transporto priemone. Tačiau, įkeitimo laikotarpiu, automobilis tampa kreditoriaus nuosavybe. T.y. kreditorius (paskolą suteikianti bendrovė) tampa automobilio savininke, taip sumažindama riziką, kad paskola bus negrąžinta. Tuo tarpu savininkas, įkeitęs automobilį, gauna norimą paskolą iš bendrovės, tačiau nepraranda turėtos transporto priemonės, t.y. gali ja važinėti.

Iš esmės pats procesas vyksta taip, automobilis parduodamas kreditoriui, tuo tarpu kreditorius suteikia paskolą ir išnuomoja automobilį jo buvusiam savininkui su teise savo automobilį išsipirkti.

Kokio dydžio paskolą galima gauti už automobilį?

Priklausomai nuo to, kokios yra besikreipiančiojo asmens pajamos, kredito reitingas, įkeičiamo automobilio modelis, pagaminimo metai ir būklė, smulkiųjų kreditų bendrovės gali suteiki nuo 65 iki 90 proc. automobilio rinkos vertės dydžio paskolą. Paskola paprastai suteikiama 4 - 60 mėn. Kai kurios bendrovės suteikia galimybę įkeisti net labai senus automobilius, todėl besidomintiems paskola reikėtų palyginti skirtingų įmonių pateikiamus pasiūlymus. Be to, kai kurios kompanijos suteikia galimybę pirmąją įmoką atidėti net iki 3 mėn.

Kokie reikalavimai keliami gyventojams, norintiems gauti kreditą už automobilį?

Reikalavimai norint gauti kreditą už automobilį visose bendrovėse yra panašūs. Kreditorius Jūsų pareikalaus pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Paskolos negali būti suteikiamos jaunesniems nei 18 m asmenis. Taip pat turėsite pateikti ir automobilio techninį pasą bei draudimo polisą. Norint gauti paskolą už automobilį, automobilis turi būti registruotas Jūsų vardu ne trumpesnį nei 1 mėn. laikotarpį.

Kokios transporto priemonės gali būti įkeistos?

Kredito teikėjas paprastai nurodo, kokios transporto priemonės gali būti įkeistos siekiant gauti kreditą už automobilį. Paprastai nurodomos ne tik automobilių rūšys ir tipai, bet ir automobilių amžius. Skirtingi kreditoriai gali turėti skirtingus reikalavimus, tačiau Jums reikėtų žinoti, kad paprastai galima įkeisti ne tik lengvuosius automobilius. Įkeitimui paprastai tinka ir motociklai, krovininiai automobiliai, autobusai, priekabos ar komercinės transporto priemonės. Kiekviena atvejis gali būti individualus, todėl reikėtų pasidomėti tokią paslaugą teikiančioje smulkiųjų kreditų bendrovėje.

Kaip vyksta automobilio įkeitimo ir kredito suteikimo procesas?

Kaip ir siekiant gauti įprastą paskolą ar kreditą internetu, paskolos už automobilį gavimo procesas pradedamas nuo paraiškos pateikimo. Paraiška kreditoriui gali būti pateikiama internetu, užsiregistravus bendrovės tinklapyje arba atvykstant į bendrovės klientų aptarnavimo skyrių.

Kredito bendrovė, gavusi Jūsų paraišką ir visus reikiamus dokumentus, įvertina jūsų kredito istoriją ir mokumo galimybes ir susisiekusi su Jumis informuoja apie sprendimą teikti/neteikti paskolą. Gavus teigiamą atsakymą reikia atvykti bendrovės klientų aptarnavimo skyrių paskolos sutarties sudarymui. Sudarius sutartį vykstama į VĮ “Regitra” ir įkeista transporto priemonė perregistruojama paskolą teikiančios bendrovės vardu. Atlikus transporto priemonės perregistravimą reikia informuoti kreditorių ir šis, jeigu reikia patikslinęs informaciją, perveda pinigus į nurodytą asmeninę sąskaitą. Transporto priemonė lieka jūsų žinioje ir galite toliau ja naudotis.

Kaip elgtis, jeigu negaliu laiku sumokėti įmokos už paskolą?

Kartais nutinka taip, kad pasikeičia Jūsų finansinė situacija dėl sumažėjusių pajamų arba netekto darbo ir laiku negalite mokėti paskolos įmokų. Šioje vietoje nereikėtų išsigąsti, jog neteksite savo transporto priemonės, nes tinkamai ir laiku komunikuojant su paskolos davėju pirmiausia ieškoma būtų kaip paskolą išsimokėti laiku. Dauguma kreditorių esant tokiai situacijai gali pasiūlyti paskolos grąžinimo termino pratęsimą. Laiku neinformavus kreditoriaus apie pablogėjusią finansinę situaciją ir neieškant sprendimo variantų bei nesugebėjus laiku grąžinti paskolos, automobilį galite prarasti. Jeigu nepavyksta susitarti su kreditoriumi, galite apsvarstyti paskolos refinansavimą.

Kuomet aš atgausiu savo automobilį?

Pilnai išmokėjus visą už automobilį gautą paskolą, Jūs vėl tampate savo transporto priemonės savininku. Paskolą reikia grąžinti laikantis grafiko, tačiau visuomet galima paskolą grąžinti anksčiau laiko, sumokant visą paskolos
sumą.

Top