Ekspertai: dalis Lietuvos gyventojų uždirbo iš palūkanų piko

Turintieji būsto paskolas neigiamai patyrė augančias palūkanų normas. Tačiau „Urbo“ bankas pastebėjo, kad plūstelėjo netikėtai didelė indėlių banga, kai jų augimas siekė 94 proc., o banke surinktų indėlių suma ūgtelėjo 147 mln. eurų. 

eurai 332sAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Skaityti daugiau: Ekspertai: dalis Lietuvos gyventojų uždirbo iš palūkanų piko

Būsto paskola: 3 mitai apie kredito istoriją 

Kredito istorija – neatsiejama finansinio gyvenimo dalis, kuri gali nulemti, ar gausite būsto paskolą iš banko. Nors savo kredito istoriją kuriame kasdien ir, jei turime tam skirtų žinių, tai daryti gan paprasta, apie ją vis dar egzistuoja klaidingų įsitikinimų. Kokie yra trys kredito istorijos mitai, pasakoja „Luminor“ mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. 

kotedzaiAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Skaityti daugiau: Būsto paskola: 3 mitai apie kredito istoriją 

Tyrimas: lietuviai didesnius pirkinius planuoja iš anksto, vartojimo paskolos – buities gerinimui ir naujesniam automobiliui

Tyrimas atskleidė, kad dauguma imančiųjų vartojimo paskolas turi labai konkrečius poreikius, susijusius su gyvenimo kokybės gerinimu. Beveik pusė „Spinter tyrimų“ atlikto tyrimo dalyvių vartojimo paskolą turi arba planuoja imti būsto remontui, buitinei technikai ir baldams, kiek mažiau – naujesniam automobiliui įsigyti.

car 2220057 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Skaityti daugiau: Tyrimas: lietuviai didesnius pirkinius planuoja iš anksto, vartojimo paskolos – buities gerinimui...

Gavote laišką iš kredito įstaigos, su kuria santykių neturėjote? Greičiausiai tapote sukčių auka

Lietuvos bankas atkreipia dėmesį į naują sukčių atakų taikinį, su nugvelbtais asmens duomenimis sukčiai ne savo vardu pasiima vartojimo paskolą. Todėl Lietuvos bankas įspėja tiek gyventojus, tiek kredito įstaigas.

nera piniguAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Skaityti daugiau: Gavote laišką iš kredito įstaigos, su kuria santykių neturėjote? Greičiausiai tapote sukčių auka

Elektromobilių bumas pasiekė viršūnę – ekspertas atskleidė mažėjančio susidomėjimo priežastis

 

Tvarumas nebėra pagrindinė priežastis, svarstant įsigyti elektromobilį, rodo „Citadele“ banko užsakymu atliktos apklausos rezultatai. Anot tyrimo, didžiausią įtaką daro valstybės paskata ir mažesni kuro kaštai. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad elektromobilių rinka sulėtėjo prieš kitą šuolį, tačiau, kad jis įvyktų, prireiks išspręsti infrastruktūros ir technologinius iššūkius. 

car g7fd410b63 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Skaityti daugiau: Elektromobilių bumas pasiekė viršūnę – ekspertas atskleidė mažėjančio susidomėjimo priežastis
Top