Naujų paskolų paklausa ir bankų norima prisiimti rizika mažėja - apklausa

Skolinimasis brangsta, ateities lūkesčiai santūrėja ir dėl to įmonės atsargiau vertina savo investicijas. Šie veiksniai sumažino bankinių paskolų paklausą. Tokius duomenis atskleidžia Lietuvos banko atlikta komercinų bankų apklausa.

102030Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Skaityti daugiau: Naujų paskolų paklausa ir bankų norima prisiimti rizika mažėja - apklausa

Ligita Girskienė siūlo, kaip sumažinti augančių būsto paskolų poveikį gyventojams

Europos Centriniam bankui pastaruoju metu ženkliai padidinus bazinę palūkanų normą Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Ligita Girskienė siūlo teisės aktų pakeitimus, kurie gyventojams padėtų atlaikyti smarkiai išaugusių būsto paskolų naštą.

busto paskolos2121Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Skaityti daugiau: Ligita Girskienė siūlo, kaip sumažinti augančių būsto paskolų poveikį gyventojams

INVEGA pelnė Europos Komisijos apdovanojimą

Šią savaitę, kovo 15 d., Briuselyje vykusiame Europos Komisijos ir Europos investicinio banko renginyje FI Campus „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pelnė apdovanojimą.

Apdovanojimai.Invega su EK atstovaisNuotrauka: Akimirka iš apdovanojimų - INVEGA su EK atstovais © EK

Skaityti daugiau: INVEGA pelnė Europos Komisijos apdovanojimą

LBA išvada: mokesčio įstatymų projektai – iš esmės nepriimtini

Lietuvos bankų asociacija (LBA) įstatymų projektus dėl siūlomo naujo mokesčio bankams vertina kaip iš esmės nepriimtinus. Ji prašo rengėjų pratęsti pastabų teikimo terminą, mat po projektų pateikimo jau atsirado naujų aplinkybių, ir kreipiasi į Europos Komisiją.

LBANuotrauka: © LBA

Skaityti daugiau: LBA išvada: mokesčio įstatymų projektai – iš esmės nepriimtini

Augančios skolintojų palūkanos: ar įmanoma sutaupyti?

Vis brangstančios paskolos ir kitos finansinės paslaugos gali tapti nemaža našta, ypač, jeigu paskolą imate pirmą kartą ir nerandate laiko pasigilinti į detales. Justina Skorupskienė, finansų švietimo bendrovės „M Capital“ būsto paskolų konsultantė, dalinasi keliais patarimais, padėsiančiais išleisti mažiau pinigų tiems, kas artimiausiu metu planuoja imti paskolą ar lizingą – pasirodo, kai kuriais atvejais sutaupyti galima net ir keletą tūkstančių eurų.

Skorupskienė2Nuotrauka: Finansų švietimo bendrovės „M Capital“ būsto paskolų konsultantė Justina Skorupskienė © „M Capital“

Skaityti daugiau: Augančios skolintojų palūkanos: ar įmanoma sutaupyti?
Top