Lengvatines paskolas ūkininkams pradeda teikti ir URBO

„Urbo“ bankas su INVEGA pasirašė partnerystės sutartį, kuri padidins paskolų prieinamumą žemės ūkio subjektams. Tad ūkininkai dėl lengvatinų INVEGOS paskolų galės kreiptis ir į „Urbo“. Ši INVEGA priemonė pirmiausia yra skirta jauniesiems ūkininkams ir smulkiems ūkiams, tačiau į ją gali kreiptis visi sąlygas atitinkantys ūkio subjektai.

plant 3751683 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

„Žemdirbių konkurencingumo ir veiklos potencialo stiprinimas toliau išlieka prioritetu žemės ūkio srityje. Žemdirbiai gali pretenduoti į šias pasidalytos rizikos paskolas dar beveik dvejus metus, iki 2025 m. pabaigos. Finansavimas gali būti teikiamas ir fiziniams, ir juridiniams asmenims su sąlyga, kad jie dalyvauja Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ programoje ir turi tai patvirtinančią Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) pažymą.

Prioritetinės grupės – jaunieji ūkininkai ir smulkūs ūkiai, norėdami plėsti, vystyti savo veiklą, susiduria su finansavimo prieinamumo problema, tad ši priemonė yra parama, kuria norima skatinti ir jų investicijas, modernizuoti pačius ūkius. Iki praeitų metų pabaigos šia priemone pasinaudojo 64 žemės ūkio subjektai, kuriems suteikta paskolų suma siekia 6,1 mln. Eur“, - sako Vaida Stamburaitė, INVEGOS vyriausioji projektų vadovė.

„Urbo“ banko Verslo tarnybos direktorius Julius Ivaška pastebi, kad šalies ūkininkai vis dažniau ieško sprendimų kaip tvariau ir efektyviau vystyti savo veiklą, todėl lengvatinės paskolos jiems suteikia galimybę lengviau įgyvendinti savo planus.

„Pirmą kartą partnerystės sutartį šiai priemonei pasirašėme 2021 metų spalį, todėl spėjome sukaupti vertingą patirtį, stengdamiesi suprasti ir atliepti finansinius ūkininkų poreikius. Toliau tęsiame dalyvavimą pasidalytos rizikos paskolų priemonėje ir norime suteikti galimybę dar daugiau Lietuvos ūkio subjektų efektyvinti ir plėsti savo veiklą, įsigyjant žemės ūkio, produktų gamybos, perdirbimo technikos ir investuojant į kitas jiems reikalingas priemones,“ – teigia Julius Ivaška.

Ūkio subjektai pirmiausia turi kreiptis į NMA ir gauti patvirtinančią pažymą apie tinkamumą gauti lengvatinę paskolą, o tuomet su ja – kreiptis į banką. Didžiausia galima paskolos suma yra iki 200 tūkst. Eur, terminas – iki 5 metų, su galimybe atidėti paskolos grąžinimą vieneriems metams. 75 proc. paskolos daliai taikomos nulinės palūkanos, likusiai daliai - standartinės banko palūkanos.

Finansavimas investicijoms ir (ar) apyvartiniam kapitalui teikiamas iš Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos ir „Urbo“ banko lėšų.

Top