Bitcoin kaina realiu laiku

Žemiau pateikiamas Bitcoin kursas USD atžvilgiu ir jo kitimo grafikas.

Apie Bitcoin

Pirmoji ir didžiausio pasisekimo sulaukusi kriptovaliuta. Šių virtualių pinigų kūrėju laikomas Satoši Nakamoto, tačiau kai kurie ekspertai teigia, kad tai tikriausiai išgalvotas vardas ir pavardė, o už jos gali stovėti net ne vienas žmogus, o visa bendruomėne. Bitcoin'ai pasaulį išvydo 2009 metais. Kriptovaliuta naudojama pagrinde kaip atsiskaitymo internete priemonė. Šios kriptovaliutos populiarumą iš dalies lėmė jos anonimiškumas, nes mokant Bitcoin'ais galima išlaikyti paslaptyje tiek gavėjo, tiek mokėtojo tapatybę.

Norite įsigyti Bitcoin?

Visiems norintiems įsigyti bitcoin ar kitų, populiarių kriptovaliutų, mes rekomenduojame apsilankyti svetainėje bitcoinbaltic.com, kurioje galėsite rinktis iš skirtingų pardavėjų. Jei iki šiol su kriptovaliutomis susidurti dar neteko - šioje svetainėje rasite ir daug naudingos informacijos, bei video pamokas kaip pirkti, parduodi ar prekiauti (spekuliuoti) kriptovaliutomis.

Ar verta investuoti į kriptovaliutas?

Finansinių investicijų sektoriuje kriptovaliutos šiuo metu yra daugiausiai diskusijų sukelianti tema. Nenuostabu, kad vis daugiau žmonių domisi galimybėmis investuoti, kadangi kylanti Bitcoin vertė ir atsirandančios naujos kriptovaliutos labai stipriai sujudino rinką. Šiuo metu kriptovaliutos vertinamos labai prieštaringai. Specialistai, teigiamai vertinantys kriptovaliutas, jas laiko viena iš geriausių investicinių priemonių, kadangi kriptovaliutų vertė nuolat auga. Įprastų valiutų vertė dėl infliacijos po truputį krinta, todėl nemažai investuotojų, ieškodami būdų, kaip apsaugoti savo kapitalą, domisi kriptovaliutomis. Kriptovaliutų technologija leidžia virtualius pinigus naudoti bet kurioje pasaulio šalyje, nebent jų naudojimas toje šalyje uždraustas. Be to, istoriškai žiūrint, nuo tada, kai buvo sukurta pirmoji kriptovaliuta Bitcoin, jos vertė dolerio atžvilgiu tik augo ir prognozuojama, kad augs toliau. Kitas požiūris į kriptovaliutas yra neigiamas. Kai kurie specialistai mano, kad kriptovaliutos yra ne kas daugiau, kaip didelis interneto burbulas. Kadangi kriptovaliutos niekuo nepadengtos, jų patikimumas laikoma labai abejotinu. Nepaisant nuolatinio kriptovaliutų vertės augimo, dideli trumpalaikiai svyravimai gali padidinti riziką prarasti pinigus. Jeigu pasižiūrėsime kaip keitėsi Bitcoin’o kursas su doleriu per pastaruosius mėnesius, pamatysime, kad bendra tendencija yra kylanti, tačiau trumpalaikiai kurso svyravimai siekė 1000 ir daugiau JAV dolerių. Be to, diskusijų metu dažnai atkreipiamas dėmesys, kad kol kas problema gali tapti ir valiutos pripažinimas. Oficialiai kriptovaliutos kol kas nėra pripažintos. Kai kuriose šalyse negalima susikurti kriptovaliutos piniginės ar atsiskaityti elektroninėse parduotuvėse. Be to kyla problemų, norint susimokėtu mokesčius, jeigu pinigai uždirbami kuria nors iš kriptovaliutų, kadangi daugumoje pasaulio šalių tokie atvejai nėra įstatymiškai sureguliuoti.

Ar realu naudoti bitcoin kasdieniams atsiskaitymams?

Nors Bitcoin kaina šiai dienai yra pernelyg nestabili tam, kad šią kriptovaliutą būtų patogu naudoti kasdieniams atsiskaitymas, bet vis dažniau verslas pateikia Bitcoin ar kitą kriptovaliutą kaip atsiskaitymo alternatyvą. Nuolatinis bitcoin kurso kitimas yra itin teigiamas bruožas kuomet kalbama apie spekuliavimą valiutomis ar investavimą, bet jis yra visiškai nepriimtinas, kuomet kalbama apie kasdienį naudojimą. Tik įsivaizduokite kas būtų jei verslas pardavęs prekes kitą dieną turėtų pirkti naujas, o valiutos kaina būtų ženkliai išaugusi. Tai reikštu arba hiperinfliaciją (tokia kokia buvo Vokietijoje po pirmo pasaulinio karo arba 21 amžiaus pradžioje Žimbabvėje), arba visiška prekių ir paslaugų rinkos sustojimą. Rinka būtų priversta sustoti, nes nevykdyti jokios veiklos ir gyventi tik iš augančio valiutos kurso būtų daug naudingiau ekonomiškai.

Kaip alternatyvus atsiskaitymo metodas kriptovaliutos yra puiki priemonė. Visada atsiras žmonių kurie norėdami fiksuoti pelną ar tiesiog greičiau išleisti lengvai uždirbtus pinigus, norės pirkti prekes, nekeičiant pačios valiutos (tai leidžia sutaupyti nemažai komisinių). Pasaulinėje žiniasklaidoje yra plačiai nuskambėję keletas epizodų, kuomet naujai "Iškepti" bitcoin milijonieriai už šią valiutą pirko superautomobilius, brangų nekilnojamąjį turtą ir kitas prabangos prekes. Kur kas rečiau šia valiuta yra atsiskaitoma perkant degalus, kavos puodelį ar vakarieniaujant restorane. Nors tokią galimybę ir yra suteikus ne viena viešojo maitinimo įstaiga. Priežastis yra ta pati - pernelyg greit kylant bitcoin kaina. Juk gali nutikti taip, kad šiandien suvalgyti pietūs ateityje kainuos kaip naujas automobilis arba prabangios atostogos.

Svarbu žinoti apie rizikas

Priėmus sprendimą investuoti į kriptovaliutas reikėtų atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius niuansus. Renkantis valiutą reikėtų įsitikinti, kad valiuta yra pripažįstama ir lengvai naudojama bei keičiama į kitas valiutas. Be to, valiuta, į kurią investuojama turi būti saugi ir patikima. Populiariausios kriptovaliutos yra Bitcoin, Ethereum, Litecoin. Šiuo metu atsiranda daug naujų alternatyvų paminėtoms kriptovaliutoms, todėl siekiant neprarasti pinigų, reikia labai gerai įsivertinti investicijos patikimumą.

Bitcoin kaina yra itin dinamiška

Per 2017 metus bitcoin kaina kito itin drastiškai. Metų pradžioji, populiariausia kriptovaliuta kainavo mažiau nei vieną tūkstanti Jungtinių valstijų dolerių. Rugsėjo pirmąją kaina jau siekė 4744 JAV dolerius. Būtent antroji metų dalis tapo tikra sėkmės istorija visiems investavusiems į šią valiutą. Per tris rudens mėnesius kaina šoktelėjo iki 9858 JAV dolerių už vieną Bitcoiną. Prasidėjusi visuotinė manija lėmė tai, kad įspūdingas kainos augimas nesustojo ir čia, per kelias savaites šoktelėjo net iki 19193 JAV dolerio (Toks kursas fiksuotas 2017.12.17). Po šio rekordinio kainų šuolio sekė korekcija ir kaina nukriti iki mažiau nei 14 tūkstančių JAV dolerių. Dėl itin didelės kainų dinamikos ši kriptovaliuta yra itin mėgiama ne tik tarp investuotojų, bet ir tarp spekuliantų forex rinkoje.

Pirmuosius 2018 metų mėnesius bitkoino vertė kito ne taip dinamiškai kaip prieš tai buvusių metų pabaigoje. Kriptovaliutų rinka sukrėtė ne vienas didelis skandalas, o bitcoin vertė , Balandio mėnesio viduryje pasiekė žemiausią ribą ties 6700 JAV dolerių už vieną bitcoiną. Tiesa verta paminėti, kad tokia kaina ilgai neužsilaikė ir jau po dviejų savaičių šios kriptovaliutos vertė vėl pakilo iki daugiau kaip 8000 JAV dolerių.

Metų pabaigoje kursas stabilizavosi ir metus baigė (Gruodžio 31 diena) ties 3858 JAV dolerių už vieną Bitkoiną. Bendras kurso kitimas 2018 metais buvo išties ženklus, vienas virtualios valiutos vienetas prarado po maždaug dešimt tūkstančių dolerių vertės (skaičiuojant nuo 2018 Sausio 1 iki 2019 Sausio 1). Nepaisant neigiamos korekcijos, dauguma ekspertų teigia, kad svarbiausią egzaminą ši virtuali valiuta išlaikė ir netapo niekine (buvo ir tokių prognozių). Dabar dėl daugiau mažiau stabilaus kurso Bitkoiną bus galima lengviau naudoti kaip atsiskaitymams pritaikytą valiutą, o ne kaip spekuliacinį instrumentą.

Taip pat skaitykite:

Smulkųjį verslą neramina griežtėjančios kreditų suteikimo sąlygos

Kriptovaliutų debetinės kortelės

Už "Bitcoin" jau galima įsigyti ir NT Lietuvoje

Top