Refinansavimas

Paskolos ir smulkieji vartojimo kreditai yra patogus būdas pagerinti savo buitį nelaukiant, kol bus sutaupyta tam tikra suma. Tinkamai planuojant savo finansus paskolos netampa našta. Nepaisant to, kartais atsitinka taip, kad susiduriama su finansinėmis problemomis, kuomet paskolų našta tampa pernelyg didelė ir nebeišgalima kas mėnesį laiku mokėti įmokų. Tokiais atvejais vertėtų apsvarstyti kreditų ir paskolos refinansavimo galimybes. Refinansavimą taip pat reikėtų apsvarstyti ir kaip priemonę paskolos ar kredito sąlygoms pasigerinti. Ypač tuomet, kai supratote, jog dabar mokamos paskolos sąlygos yra jums nepalankios - per didelės palūkanos, netinkamas terminas, suma ar kitos sąlygos.

Kas yra paskolos ar kredito refinansavimas?

paskolos refinansavimasPaskolų refinansavimas tai procesas kurio metu vienas ar keli kreditai padengiami naudojant kitos paskolos pinigus. Tai reiškia, kad fiziniam arba juridiniam asmeniui, turinčiam finansinių įsipareigojimų, suteikiama paskola, kuri panaudojama padengti pirmosios paskolos įsipareigojimams. Refinansavimo galimybėmis gali naudotis tiek fiziniai tiek juridiniai asmenys. Kompanijos, siūlančios refinansavimo paslaugas komunikuoja su klientu ir susitariama dėl esamų kreditų išpirkimo ir naujos paskolos sąlygų. Tinkamai pasirinkus kompaniją refinansavimui, paskolos gali ir atpigti.

Smulkiųjų kreditų refinansavimas

Smulkiųjų kreditų refinansavimas dažniausiai reikalingas asmenims, kurie turi nemažai smulkių greitųjų vartojimo kreditų. Šių kreditų palūkanos yra gana didelės, todėl tinkamai neįvertinus savo finansinių galimybių gana greitai galima susidurti su finansinėmis problemomis. Turint daug smulkių greitųjų kreditų paranku kreiptis dėl paskolų refinansavimo ir susitarti dėl kredito su mažesne palūkanų norma. Refinansavimo sąlygos paprastai priklauso nuo to, kokios yra kasmėnesinės asmens pajamos ir išlaidos, t.y. kiek lėšų galima skirti kreditui padengti. Be to, paskolos, skirtos kreditams refinansuoti sąlygas gali lemti ir turimas turtas. Jeigu turite turto, kurį galima įkeisti arba laiduotoją, turintį gerą kredito istoriją, tuomet Jums gali pavykti susitarti dėl paskolos su mažomis palūkanomis, padėsiančios subalansuoti Jūsų turimas paskolas ir išspręsti finansines problemas.

Kada reikėtų refinansuoti paskolas?

Paskolos paprastai refinansuojamos nepasibaigus turimų paskolų terminui. Yra kelios priežastys, lemiančios, kodėl pasirenkamas paskolų pakartotinis finansavimas. Visų pirma, refinansuojant siekiama sumažinti mokamas palūkanas. Tai tampa ypač aktualu, jeigu pasikeičia situacija palūkanų rinkoje ir ženkliai sumažėja palūkanų normos. Refinansuoti taip pat galima, kuomet siekiama pasiskolinti daugiau pinigų. Pavyzdžiui, padidėjo užstatyto turto vertė, tuomet galima pasinaudoti galimybe ir gauti didesnę paskolą. Tokiu pat principu galima pasinaudoti siekiant apjungti kelias paskolas.

Kaip įvertinti, ar tai bus naudingas?

Prieš refinansuojant savo paskolas, reikia labai atidžiai išnagrinėti turimų paskolų sutartis. Gali būti, kad į sutartis yra įtrauktas kredito sutarties nutraukimo mokestis ar kitos nepalankios sąlygos, kurias reikia įsivertinti. Taip pat turite paskaičiuoti, kiek kainuos naujos sutarties sudarymas, kokie mokesčiai bus taikomi refinansuojant kreditus. Tik įsivertinę visus kaštus ir išlaidas galite apskaičiuoti, ar kreditų perfinansavimas yra naudingas.

Ar tai man tinka?

Refinansavimo paslauga yra tinkama tiems asmenims, kurių turimi finansiniai įsipareigojimai nėra pakankamai geri ir po paskolos perfinansavimo bus sumokama mažiau palūkanų. Specialistai rekomenduoja apie refinansavimą galvoti pirmoje paskolos termino grąžinimo pusėje. Perfinansavimas taip pat tinkamas asmenims, kurie susidūrė su finansinėmis problemomis. Pavyzdžiui, sumažėjo pajamos, todėl laiku mokėti turimų paskolų įmokas tapo per daug sunki našta. Refinansuojant paskolą galima pratęsti mokėjimo terminus, taip sumažinant įmokas. Sprendimas refinansuoti turimus kreditus taip pat gali būti tinkamas tiems asmenims, kurie siekia pasiskolinti papildomai. Paimant didesnę paskolą padengiama senoji, tačiau kadangi gaunate didesnį kreditą, Jums lieka skirtumas.

Kaip vykdomas paskolos refinansavimas?

Paskolos refinansavimas beveik nesiskiria nuo įprasto kredito. Pirmiausia paskolą siūlančioje bendrovėje reikia užpildyti paraišką, kurioje nurodomi Jūsų turimi finansiniai įsipareigojamai, pateikiamos turimos sutartys. Bendrovė, kuriai teikėte paraišką dėl refinansavimo įvertina Jūsų pajamas ir pateikia pasiūlymą. Jeigu atitikote bendrovės keliamus reikalavimus ir turite stabilias pajamas, pasirašoma sutartis. Bendrovė padengia Jūsų įsipareigojimus ankstesniam kreditoriui. Įmokas mokate bendrovei, kuri refinansavo Jūsų paskolas. Įmokas mokate kas mėnesį, kaip nurodyta sutartyje.

Ar apsimoka?

Norint įvertinti, ar tikrai verta refinansuoti turimus kreditus, reikėtų palyginti dabartinius finansinius įsipareigojimus su būsimais įsipareigojimais po refinansavimo. Turite palyginti dabartinių paskolų palūkanas su būsimomis, taip pat į skaičiavimus reikia įtraukti ir naujos sutarties sudarymo mokestį. Jeigu refinansavimo ieškote siekdami prailginti mokėjimo terminą, tuomet gali būti, kad nepavyks sutaupyti palūkanų, tačiau tai leis sumažinti paskolos grąžinimo įmoką ir išvengti kritinių situacijų. Šiuo atveju nėra universalaus recepto ar patarimo, kadangi kiekvieną situaciją reikia vertinti individualiai ir skaičiuoti.

Kiek kainuoja?

Refinansavimo kaina nesiskiria nuo įprasto kredito ar paskolos kainos. Paskolą skirtą refinansavimui paprastai sudaro šios dalys - skolinama pinigų suma, kurią reikia grąžinti, sutarties sudarymo ir arba administravimo mokesčiai ir palūkanos. Paskolos sąlygos ir palūkanų norma dažnai priklauso ne tik nuo Jūsų finansinės situacijos ir kredito reitingo, bet ir nuo Jūsų gebėjimų derėtis. Todėl aktyvi komunikacija su paskolą suteikiančia bendrove yra naudinga ir gali padėti pagerinti paskolos sąlygas.

Top