Spaudos pranešimai

Atsainus kredito unijos klientų elgesys jiems kainavo brangiai: kokios klaidos nedaryti

Lietuvos apeliacinis teismas užbaigė bankrutavusiai kredito unijai „Taupkasė“, administruojamai nemokumo administratoriaus, iškeltą bylą dėl jos klientams galimai tinkamai neišaiškintų sutarties sąlygų ir esmės. Kitaip sakant, buvo bandoma įrodyti, kad pasirašant sutartį buvo suklysta. Visgi teismas nusprendė, kad šįkart kaltas pats unijos klientas. Šis procesas ir unijos atstovų laimėta byla puikiai parodo, kokias atsakomybes neša visos sutarties pusės, ir kodėl reikėtų itin atidžiai perskaityti dokumentus, ant kurių suraitomas parašas.

GretaKubilinaitprintNuotrauka: Greta Kubilinaitė © Sorainen

Skaityti daugiau: Atsainus kredito unijos klientų elgesys jiems kainavo brangiai: kokios klaidos nedaryti

„Bankeroje“ per metus įdarbinta dar 40 darbuotojų

Lietuvių fintech įmonė „Bankera“ toliau plečia kolektyvą, nuo 2017 metų jis patrigubėjo ir šiuo metu įmonė jau turi 173 darbuotojus. Daugiausia augo teisės ir atitikties bei verslo plėtros specialistų skaičius.

bankera logoNuotrauka: © Bankera

Skaityti daugiau: „Bankeroje“ per metus įdarbinta dar 40 darbuotojų

ECB pristatė Šiaulių banko išsamaus vertinimo rezultatus

Europos Centrinis Bankas (ECB) šiandien paskelbė AB Šiaulių banko išsamaus vertinimo rezultatus. Toks vertinimas inicijuotas kai Šiaulių bankas, kaip viena iš trijų didžiausių kredito įstaigų Lietuvos Respublikoje, buvo priskirtas reikšmingiems subjektams ir nuo 2020 m. sausio 1 d. tiesioginę banko priežiūrą pradėjo vykdyti ECB. Visiems bankams, kuriems taikoma (arba gali būti taikoma) tiesioginė ECB priežiūra, turi būti atliktas išsamus įvertinimas, apimantis testavimą nepalankiausiomis sąlygomis ir turto kokybės patikrinimą. Atliekant išsamų vertinimą taip pat nustatoma, ar reikia stiprinti banko kapitalo bazę.

Vytautas SiniusNuotrauka: Šiaulių banko administracijos vadovas Vytautas Sinius © „Šiaulių bankas“

Skaityti daugiau: ECB pristatė Šiaulių banko išsamaus vertinimo rezultatus

Vertinimo išvada: „Luminor“ banko turto kokybė ir kapitalizacija tvirta, rizikos valdymas – patikimas

Europos centrinis bankas atliko išsamų „Luminor“ banko vertinimą, kurį sudarė turto kokybės apžvalga (angl. Asset Quality Review, AQR) ir testavimas nepalankiausiomis sąlygomis (angl. Stress Test). 

Nuotrauka: „Luminor“ banko vadovas Peteris Bosekas © „Luminor“Nuotrauka: „Luminor“ banko vadovas Peteris Bosekas © „Luminor“

Skaityti daugiau: Vertinimo išvada: „Luminor“ banko turto kokybė ir kapitalizacija tvirta, rizikos valdymas –...

„Citadele“ bankas investavo 4,7 mln. eurų į „Eastnine“ žaliąsias obligacijas

„Investuodami į „Eastnine“ žaliųjų obligacijų emisiją siekiame „Citadele“ išsikelto tikslo skatinti žaliąją ekonomiką ir investicijas į aplinką tausojančius, tvarius, atsinaujinančių energijos šaltinių projektus. Norime taip pat būti aktyvus kapitalo rinkų dalyvis pirkdami įmonių obligacijas, kurios yra puiki alternatyva ilgalaikiam įmonių finansavimui banko paskolomis ir taip prisidėti prie įvairesnių įmonių finansavimo instrumentu ir kapitalo rinkų plėtros Baltijos šalių regione“, – sako „Citadele“ banko valdybos narys, Baltijos šalių verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vaidas Žagūnis.

graph 163509 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Skaityti daugiau: „Citadele“ bankas investavo 4,7 mln. eurų į „Eastnine“ žaliąsias obligacijas

Tyrimas: 4 iš 10 gyventojų per dvejus metus pakeis automobilį, didžioji dalis tam skirs daugiau lėšų

 Per artimiausius dvejus metus turimą automobilį planuoja pakeisti 39 proc. šalies gyventojų, rodo „Swedbank“ užsakymu atliktas gyventojų nuomonės tyrimas. Beveik du trečdaliai šalies gyventojų tam planuoja išleisti daugiau negu pirkdami dabartinį savo automobilį, o kas trečias naujo automobilio įsigijimui ketina pasinaudoti lizingu arba paskola.

 automobilis vidusAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Skaityti daugiau: Tyrimas: 4 iš 10 gyventojų per dvejus metus pakeis automobilį, didžioji dalis tam skirs daugiau lėšų

Tarpusavio skolinimo platforma „Paskolų klubas“ tapo NKL čempionato generaliniu rėmėju

Didžiausia tarpusavio skolinimo platforma Lietuvoje „Paskolų klubas“ pasirašė partnerystės sutartį su Nacionaline krepšinio lyga (NKL) – platforma rems ateinantį 2021 m. – 2022 m. sezono čempionatą.

paskolu klubasNuotrauka: © Paskolu klubas

Skaityti daugiau: Tarpusavio skolinimo platforma „Paskolų klubas“ tapo NKL čempionato generaliniu rėmėju

„Paysera“ atsirieks dalį 5,6 mlrd. Eur Rumunijos e. komercijos rinkos

„Fintech“ bendrovė „Paysera“ vienoje sparčiausiai ES augančių e. komercijos rinkų – Rumunijoje – interneto parduotuvėms pradeda teikti atvirąja bankininkyste paremtą mokėjimų priėmimą, kai apmokėjimai už pirkinius internete inicijuojami iš pirkėjo sąskaitos banke. „Paysera“ tampa viena pirmųjų šios technologijos teikėjų Rumunijoje.

Nuotrauka:  Mokėjimo langas N26 © PayseraNuotrauka: Mokėjimo langas N26 © Paysera

Skaityti daugiau: „Paysera“ atsirieks dalį 5,6 mlrd. Eur Rumunijos e. komercijos rinkos

„Citadele“ klientai jau gali atsiskaityti naudodami „Garmin“ ir „Fitbit“ įrenginius

„Citadele“ klientai visose Baltijos šalyse jau gali atsiskaityti „Fitbit“ ir „Garmin“ išmaniaisiais laikrodžiais. Atsiskaitymas naudojantis „Fitbit Pay“ ir „Garmin Pay“ veikia taip pat, kaip atsiskaitymas bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis ir veikia visose bekontakčio atsiskaitymo vietose.

Fitbit GarminNuotrauka: Fitbit Garmin © Citadele

Skaityti daugiau: „Citadele“ klientai jau gali atsiskaityti naudodami „Garmin“ ir „Fitbit“ įrenginius

Vartojimo poreikių finansavimas: skolintis, taupyti, o gal išvis atsisakyti?

Nepaisant įprastą gyvenimą suvaržiusių apribojimų, COVID-19 pandemija atnešė ir kelias vertingas pamokas. Kai visas asmeninis, darbinis ir socialinis gyvenimas sutilpo tarp buto sienų, pamatėme, kad mūsų poreikiai – ir atitinkamai išlaidos – gali būti kur kas mažesni. Tai rodo ir oficialioji statistika – gyventojų santaupos bankuose pirmaisiais pandemijos metais pasiekė rekordines aukštumas, o šalyje išduotų vartojimo paskolų vertė buvo ketvirtadaliu mažesnė nei 2019-aisiais. Tačiau įsibėgėjant visuotinei vakcinacijai ir gerėjant lūkesčiams dėl ateities, vartojimo poreikiams vėl ėmėme skolintis aktyviau. Kada išties verta skolintis, o kada pirkinį atidėti ir vėliau įsigyti sutaupytomis lėšomis?

Darius BurdaitisNuotrauka: Darius Burdaitis © Citadele

Skaityti daugiau: Vartojimo poreikių finansavimas: skolintis, taupyti, o gal išvis atsisakyti?
Top