Spaudos pranešimai

„General Financing banko“ paskolų portfelis priartėjo prie 100 mln. eurų

Jau septynioliktus metus finansų srityje Lietuvoje veikiantis „General Financing bankas“ (pastaruosius dvejus metus – kaip specializuotas bankas) šių metų antrąjį ketvirtį uždirbo 481 tūkst. eurų grynojo pelno – panaši suma pasiekta ir pirmajame ketvirtyje. Po pirmųjų dviejų šių metų ketvirčių banko grynasis pelnas siekia jau beveik 1 mln. eurų.

Justinas MuleikaNuotrauka: „General Financing banko“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Justinas Muleika © „General Financing“

Skaityti daugiau: „General Financing banko“ paskolų portfelis priartėjo prie 100 mln. eurų

Kiek šįmet kainuos būti studentu?

Savarankiško gyvenimo pradžia – smagus ir tuo pačiu jaudinantis metas. Kad jo neapkartintų prasti savarankiški finansiniai sprendimai, svarbu įvertinti ir studentiško gyvenimo kainą, ir su tvaria finansine elgsena susijusius niuansus.

Jurate CvilikieneNuotrauka: „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Juratė Cvilikienė © „Swedbank“

Skaityti daugiau: Kiek šįmet kainuos būti studentu?

Būdų turėti automobilį tampa vis daugiau – kurį pasirinkti?

Prieš kurį laiką galvojant apie transporto parko papildymą įmonėms pirmiausia reikėdavo atidžiai susiskaičiuoti savo sąskaitose sukauptus pinigus – automobilio turėjimas buvo lygus nuosavybės teisei į jį. Laikui bėgant, rinkoje atsirado vis naudingesnių pasiūlymų, o bene įprasčiausias – automobilių įsigijimas lizingu. 

automobilis vidus

Skaityti daugiau: Būdų turėti automobilį tampa vis daugiau – kurį pasirinkti?

Periferijoje dirbanti Raseinių kredito unija: kuriame rimtą konkurenciją Lietuvos finansų rinkoje

Raseinių kredito unija viena didžiausių iš 11-os KREDA kredito unijų grupės, kuriai pavyksta pelningai ir tvariai augti 20 metų veiklą vykdant Lietuvos periferijoje. Unija pirmą šių metų pusmetį uždirbo 461.000 EUR grynojo pelno 46% daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Birute Ziuraitiene Raseiniu Kredito Unijos Administracijos VadoveBirutė Žiūraitienė, Raseinių Kredito Unijos Administracijos Vadovė

Skaityti daugiau: Periferijoje dirbanti Raseinių kredito unija: kuriame rimtą konkurenciją Lietuvos finansų rinkoje

Didžiausi Lietuvos bankai Agrokoncerno grupei padidino finansavimą iki 311 mln. eurų

Trys didžiausi Lietuvos bankai „Luminor“, „Swedbank“ ir SEB iki 311 mln. eurų padidino apyvartinio kapitalo finansavimo limitą Agrokoncerno grupei. Papildomą finansavimo poreikį nulėmė žymiai išaugusios grūdų bei agrocheminės produkcijos kainos.

Agrokoncerno grupė 02Nuotrauka: © Agrokoncerno grupė

Skaityti daugiau: Didžiausi Lietuvos bankai Agrokoncerno grupei padidino finansavimą iki 311 mln. eurų

Naujo saulės parko vystymui TIPS suteiks 1,6 mln. Eur paskolą

TIPS pasirašė antrą saulės parko vystymo paskolos sutartį su UAB Solarbank dėl saulės parko Didžiasalyje finansavimo. Tai – antrasis saulės parkas su Lietuvoje pagamintais ir tvarumo bei žiediškumo reikalavimus atitinkančiais dvipusio veikimo saulės moduliais ir saulės sekimo sistema. Parkas aprūpins elektros energija 286 gaminančius vartotojus.

saules parkas didžiasalisNuotrauka: Saulės parkas Didžiasalyje © Vystytojų nuotr.

Skaityti daugiau: Naujo saulės parko vystymui TIPS suteiks 1,6 mln. Eur paskolą

Verslo poreikis finansavimui auga, tačiau paskolų negrąžinančių įmonių kol kas nedaugėja

Alternatyvus finansuotojas „Noviti finance“ pirmąjį šių metų pusmetį smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms Lietuvoje išdalijo beveik 5,5 mln. Eur paskolų – tai yra 7 proc. daugiau nei ankstesnį pusmetį.

noviti logo 680Nuotrauka: Noviti Finance

Skaityti daugiau: Verslo poreikis finansavimui auga, tačiau paskolų negrąžinančių įmonių kol kas nedaugėja

„SME Bank“ pradeda teikti įmokų surinkimo paslaugas el. komercijos verslui

Pirmasis Lietuvos neobankas „SME Bank“ pradeda bendradarbiauti su naujosios kartos mokėjimų infrastruktūros tiekėju „kevin.“. Partnerystės tikslas – plėsti paslaugų spektrą smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV). Nuo šiol „SME Bank“ pradeda teikti įmokų surinkimo internete paslaugas el. komercijos įmonėms.

smebankNuotrauka: Smebank

Skaityti daugiau: „SME Bank“ pradeda teikti įmokų surinkimo paslaugas el. komercijos verslui

Finansinių konsultacijų įmonės „iFuture INVESTMENTS“ pajamos 2021-aisiais augo 74 procentais

Finansinių konsultacijų įmonė „iFuture INVESTMENTS“ 2021-aisiais fiksavo rekordinius metus. Įmonės pajamos 2021 lyginant su 2020 metais augo 74 procentais, o grynasis pelnas padidėjo net keturis kartus.

Renata MedvedevaRenata Medvedeva

Skaityti daugiau: Finansinių konsultacijų įmonės „iFuture INVESTMENTS“ pajamos 2021-aisiais augo 74 procentais

Fintech bendruomenė kratosi formalumų: pasaulinės sektoriaus žvaigždės apsilankė vietos tinklaveiklos renginyje

Bendradarbiavimu, o ne aršia konkurencija grįstas Lietuvos fintech sektorius stiprina ryšius su pasauliniais rinkos lyderiais. „BankingLab“ 10 - ojo gimtadienio proga organizuotose kūrybinėse fintech dirbtuvėse patirtimi ir įžvalgomis dalijosi Europos indėlių platformos „Raisin“ įkūrėjas Tamaz Georgadze, metavisatos Web 3.0 kūrėjas Dale Perkins McCook bei ESADE verslo mokyklos ir BMI Executive Institute dėstytojas dr. Jan Brinckmann. Pasak renginio organizatorių, tradicinių konferencijų vengiančių vizionierių apsilankymas rodo, kad Lietuvos fintech sektoriaus veikla pasaulyje matoma ir vertinama, o atsisakius verslo renginiams įprasto formalumo, bendruomenė aktyviau kuria perspektyvius ryšius.

Narimantas BloznelisNarimantas Bloznelis

Skaityti daugiau: Fintech bendruomenė kratosi formalumų: pasaulinės sektoriaus žvaigždės apsilankė vietos...
Top