Spaudos pranešimai

Asmeninių finansų higiena: kodėl svarbus įprotis sąskaitas apmokėti laiku?

Suplanuoti savo biudžetą taip, kad jis atspindėtų visus asmeninius poreikius ir leistų laiku vykdyti turimus finansinius įsipareigojimus, gali būti išties nelengva užduotis – ypač kai energijos, paslaugų ir prekių kainos sparčiai kyla. Visgi skolos neretai ima kauptis nebūtinai dėl finansinių sunkumų, o paprasčiausiai dėl finansinės drausmės stokos.

IlvaValeika 5Nuotrauka: „Intrum“ direktorė Baltijos šalyse Ilva Valeika © „Intrum“

Skaityti daugiau: Asmeninių finansų higiena: kodėl svarbus įprotis sąskaitas apmokėti laiku?

Sparčiai augantis susidomėjimas refinansavimu: kada ši paslauga naudinga?

„Per pastaruosius metus pastebėjome tris kartus išaugusį užklausų apie refinansavimą skaičių. Tai reiškia, kad didėja žmonių finansinis sąmoningumas – susidūrę su sunkumais jie nesėdi vietoje ir ieško sprendimo būdų“, – sako skolinimosi platformos „Vivus Finance“ vadovė Giedrė Štuopė. 

Giedrė ŠtuopėNuotrauka: „Vivus Finance“ vadovė Giedrė Štuopė © „Vivus Finance“

Skaityti daugiau: Sparčiai augantis susidomėjimas refinansavimu: kada ši paslauga naudinga?

MRU profesorius Gintaras Černius: Ar verta jaudintis dėl finansų?

Nors, ekonomistų teigimu, palyginti ilgą laiką gyvenome „aukso amžiuje“, dauguma žmonių nesugebėjo deramai suvaldyti savo finansų. Tą liudija įvairių tyrimų rezultatai: 25–30 proc. Lietuvos gyventojų apskritai neturi jokių santaupų, 1–3 mėnesių saugų rezervą turi apie 20 proc., 6 ar daugiau mėnesių laikotarpiui atsargą susitaupę apie 17 proc.

gintaras cerniusNuotrauka: Gintaras Černius © MRU

Skaityti daugiau: MRU profesorius Gintaras Černius: Ar verta jaudintis dėl finansų?

Keliskart išaugę veiklos rodikliai, užauginti verslai ir ūkiai – svarbiausi 20-metį mininčios Raseinių kredito unijos pasiekimai

Raseinių kredito unija – pirmauja tarp visų Lietuvoje veikiančių 60-ies unijų pagal nuosavą kapitalą ir sukauptą rezervą, skelbia Lietuvos banko duomenys. 2002-iais įkurta kooperatyviniais pagrindais veikianti finansinė institucija šiemet mini savo veiklos 20-metį.

Birute Ziuraitiene Raseiniu Kredito Unijos Administracijos VadoveNuotrauka: Birutė Žiūraitienė, Raseiniu kredito unijos administracijos vadovė © Raseinių kredito unija

Skaityti daugiau: Keliskart išaugę veiklos rodikliai, užauginti verslai ir ūkiai – svarbiausi 20-metį mininčios...

Bankomatų žemėlapyje – dar keturios naujos vietos

Finansų sektoriui įgyvendinant grynųjų pinigų prieinamumo plėtros projektą, šią savaitę Sudervėje (Vilniaus r.), Kulautuvoje (Kauno r.), Mosėdyje (Skuodo r.) bei Viekšniuose (Mažeikių r.) bus įrengti 4 nauji bankomatai, pažymėti ženklu BANKOMATAS.LT bei projektą įgyvendinančių finansų įstaigų logotipais.

bankomatas ltNuotrauka: © bankomatas lt

Skaityti daugiau: Bankomatų žemėlapyje – dar keturios naujos vietos

Pirmąjį šių metų ketvirtį „DelfinGroup“ pajamos augo 24 proc.

AS „DelfinGroup“ praneša, kad pirmąjį 2022 metų ketvirtį jos pajamos siekė 7,48 mln. eurų – tai 24 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Pelnas prieš mokesčius padidėjo 42 proc. ir siekė 1,6 mln. eurų, o grynasis pelnas išaugo 76 proc. iki 1,4 mln. eurų.

thumb 422558 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Skaityti daugiau: Pirmąjį šių metų ketvirtį „DelfinGroup“ pajamos augo 24 proc.

SEB banko klientai jau gali atsiskaityti „Garmin Pay“ ir „Fitbit Pay“

Nuo šiandien SEB banko Lietuvoje privačių ir verslo kortelių turėtojai gali naudotis „Garmin Pay“ ir „Fitbit Pay“ bekontakčiams mokėjimams savo išmaniuoju laikrodžiu arba apyranke.

SEB LogotypesNuotrauka: SEB

Skaityti daugiau: SEB banko klientai jau gali atsiskaityti „Garmin Pay“ ir „Fitbit Pay“

Beveik kas ketvirtas lietuvis atostogoms išleidžia daugiau, nei planavo

Artėjant vasarai vis daugiau gyventojų pradeda planuoti atostogas ir kelionių biudžetus. Visgi į juos įtilpti sekasi ne visiems. Kaip rodo „Citadele“ banko iniciatyva bendrovės „Norstat“ atlikta reprezentatyvi Baltijos šalių gyventojų apklausa, 23 proc. lietuvių atostogaudami išleidžia daugiau, nei planavo.

airport 4120835 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Skaityti daugiau: Beveik kas ketvirtas lietuvis atostogoms išleidžia daugiau, nei planavo

Lengvatinės paskolos ūkininkams: kas jas gali gauti ir kam panaudoti 

Lietuvos Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) jau pradėjo teikti lengvatines paskolas nuo pandemijos nukentėjusiems ūkininkams. Iki birželio 30 d. ūkininkams per finansinius tarpininkus bus suteikta 25 mln. eurų lengvatinių paskolų. Tačiau norintiems pasinaudoti šia pagalbos priemone, patariama atkreipti dėmesį į kelis aspektus.

Audrius ČesnakasNuotrauka: „SME Finance“ projektų vadovas Audrius Česnakas © „SME Finance“

Skaityti daugiau: Lengvatinės paskolos ūkininkams: kas jas gali gauti ir kam panaudoti 

EMBank“ 2021 m. rezultatai: paskolų portfelis augo 27,7 mln. Eur., banko pajamos – 13 kartų

„European Merchant Bank“, turintis Europos Centrinio Banko (ECB) licenciją ir Lietuvoje veikiantis nuo 2019 m., skaičiuoja, kad 2021 buvo iki šiol geriausi veiklos metai bendrovės istorijoje. Remiantis audito duomenimis, bankas gerokai pagerino visus savo veiklos rodiklius.

EMBankNuotrauka: © EMBank

Skaityti daugiau: EMBank“ 2021 m. rezultatai: paskolų portfelis augo 27,7 mln. Eur., banko pajamos – 13 kartų
Top