Žengtas dar vienas žingsnis link paskolų rizikos duomenų bazių kūrimo

Lietuvos bankas patvirtino paskolų rizikos duomenų bazių tvarkymo taisykles. Tokiu būdų buvo žengtas dar vienas, itin svarbus žingsnis siekiant operatyviai apdoroti ir klasifikuoti su kreditavimu susijusią informaciją. Planuojama, kad šį sistema veikti pradės dar iki šių metų galo ir bus privaloma visiems Lietuvoje veiklą vykdantiems kreditų davėjams.

kreditai ir paskolos internetu

Paskolų rizikos duomenų bazės (PRDB) tvarkymo taisykles, jų reikalavimai nuo 2018 m. spalio 1 d. bus taikomi Lietuvoje įsteigtiems bankams ir užsienio bankų filialams, kredito unijoms ir centrinėms kredito unijoms. Taip pat taisyklės galios vartojimo kredito davėjams, tarpusavio skolinimo platformos operatoriams, sutelktinio finansavimo platformų operatoriams, kredito, susijusio su nekilnojamuoju turtu, davėjams, įrašytiems į Lietuvos banko tvarkomus tokių skolintojų sąrašus.

Nustatyta, kad 2018 m. rugsėjo mėn. duomenis pagal taisykles Lietuvos banko prižiūrimi skolinimo rinkos dalyviai privalo pateikti į PRDB ne vėliau kaip iki 2018 m. spalio 14 d. Pirmą kartą teikdami duomenis pagal naują tvarką, jie turės pateikti visą reikalaujamą informaciją, kuri susijusi su 2018 m. rugsėjo 1 d. galiojusiomis arba vėliau sukurtomis skolos priemonėmis. Ši duomenų bazė sudaro sąlygas Lietuvos bankui rinkti išsamesnę informaciją, Lietuvos banko prižiūrimiems skolinimo rinkos dalyviams į PRDB teikiant ir iš PRDB gaunant duomenis įvertinti paskolos gavėjų patikimumą.

PRDB atnaujinama įgyvendinant 2016 m. gegužės 18 d. Europos Centrinio Banko reglamentą (ES) 2016/867 dėl neapibendrintų kredito ir kredito rizikos duomenų rinkimo (ECB/2016/13) bei siekiant patenkinti skirtingų Lietuvos banko tarnybų ir finansų rinkos dalyvių nacionalinius poreikius. PRDB tvarkymą reglamentuos taisyklės.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top