Prie verslo kreditavimo programos "Avietė" siūloma prisijungti tarpusavio skolinimo platformoms

UAB "Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) išplatino pranešimą spaudai, kuriame kviečia tarpusavio skolinimo platformas prisijungti prie programos "Avietė" įgyvendinimo. Planuojama, kad ši verslo kreditavimui skirta programa padės įmonėms lengviau gauti kreditus reikalingus naujų projektų įgyvendinimui.

bendradarbiavimas išduodant kreditus verslui

Siūloma sutelktinio finansavimo platformų operatoriams, teikiantiems paskolas verslui, prisijungti prie naujos finansinės priemonės „Sutelktinės paskolos „Avietė“ įgyvendinimo ir tapti priemonės partneriais. „Sutelktinės paskolos „Avietė“ bus pirmoji Lietuvoje sutelktinių paskolų priemonė, kai valstybė tiesiogiai finansuos verslo poreikius per alternatyvaus finansavimo platformas ir prisidės prie finansinių technologijų (Fintech) sektoriaus plėtojimo Lietuvoje.

„Siekiame sudaryti verslui kuo daugiau ir įvairių galimybių pasiskolinti lėšų rizikingesniems projektams, – sako „Invega“ generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas. – „Sutelktinės paskolos „Avietė“ išsiskiria tuo, kad įmonės, pateikusios savo verslo projektą sutelktinio finansavimo platformose, iki 40 proc. paskolos sumos galės gauti iš valstybės, t. y. iš priemonės „Sutelktinės paskolos „Avietė“ lėšų, o likusi paskolos dalis bus finansuojama kitų finansuotojų lėšomis“.

Tapti priemonės partneriais kviečiami visi Lietuvos Respublikoje veikiantys sutelktinio finansavimo platformų operatoriai, įrašyti į viešąjį sutelktinio finansavimo platformų operatorių sąrašą. Kiekvienas prašymą pateikęs ir bendradarbiavimo sutartį su „Invega“ sudaręs operatorius pagal poreikį galės naudoti „Sutelktinių paskolų „Avietė“ lėšas verslo projektams, kurie atitiks priemonės sąlygas, finansuoti.

Maksimalus paskolos dydis vienam paskolos gavėjui nebus ribojamas, tačiau iš priemonės „Sutelktinės paskolos „Avietė“ lėšų vienai paskolai galės būti skiriama ne didesnė kaip 10 000 eurų suma ir finansuojama ne daugiau kaip 40 proc. paskolos sumos. Paskola galės būti teikiama ne ilgesniam kaip 36 mėnesių laikotarpiui ir galės būti skirta tiek investicijoms, tiek apyvartiniam kapitalui finansuoti, išskyrus finansinę veiklą ir gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą.

Prašymus pasirašyti bendradarbiavimo sutartį sutelktinio finansavimo platformų operatoriai gali teikti UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ nuo 2018 m. balandžio 9 d. elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba „Invegai“ adresu: Konstitucijos pr. 7, 16 aukštas, Vilnius.

„Sutelktinėms paskoloms „Avietė“ finansuoti skirta 4,615 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų, kurias sudaro 2007–2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimo laikotarpiu sėkmingai panaudotos ir per įgyvendintas priemones grįžusios ir (ar) grįšiančios lėšos.

Top