Kreditai INFO | Viskas apie kreditus ir paskolas

Kredito įstaigose rezidentų indėliai ir paskolos jiems judėjo skirtingomis kryptimis

Paskolos Lietuvos rezidentams smuko, tačiau indėliai kredito įstaigose augo.

rezidentaisNuotrauka: Lietuvos rezidentų indėlių ir paskolų kitimas gegužės mėnesį © Lietuvos bankas

Lietuvos rezidentų indėliai kredito įstaigose per mėnesį padidėjo 599,9 mln., o per paskutinius 12 mėn. – 4,3 mlrd. Eur (iki 26,8 mlrd. Eur mėnesio pabaigoje). Ne finansų bendrovių, valdžios sektoriaus ir namų ūkių indėliai per mėnesį padidėjo atitinkamai 232,6 mln., 225,2 mln., 158,0 mln., o finansų sektoriaus jie sumažėjo 15,8 mln. Eur. Šių sektorių indėliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 7,2 mlrd., 3,0 mlrd., 15,8 mlrd. ir 736,1 mln. Eur.

Lietuvos ne finansų bendrovių ir namų ūkių vienadieniai indėliai kredito įstaigose per mėnesį padidėjo atitinkamai 252,3 mln. ir 185,1 mln. – iki atitinkamai 7,0 mlrd. ir 12,0 mlrd. Eur;

kredito įstaigų paskolos Lietuvos rezidentams per mėnesį sumažėjo 213,3 mln., o per paskutinius tris mėn. – 419,2 mln. (iki 20,0 mlrd. Eur mėnesio pabaigoje). Paskolos Lietuvos ne finansų bendrovėms, finansų sektoriui ir valdžios sektoriui sumažėjo atitinkamai 255,0 mln., 16,7 mln. ir 2,4 mln., o paskolos namų ūkiams padidėjo 60,8 mln. Eur. Mėnesio pabaigoje paskolos šiems sektoriams sudarė atitinkamai 8,0 mlrd., 1,1 mlrd., 339,6 mln. ir 10,6 mlrd. Eur.kredito įstaigų paskolos Lietuvos namų ūkiams būstui įsigyti padidėjo 75,8 mln., o paskolos vartojimui ir kitiems tikslams sumažėjo atitinkamai 6,2 mln. ir 8,7 mln. – iki atitinkamai 8,7 mlrd., 741,7 mln. ir 1,2 mlrd. Eur.

Išsamius duomenis apie PFĮ turtą ir įsipareigojimus galima rasti Lietuvos banko interneto svetainės Pinigų finansų įstaigų balanso ir pinigų statistikos skiltyje., 

Apie kreditai.info projektą

Kreditai.info yra informacinis portalas, kuriame pateikiamos finansų rinkos naujienos, patarimai kaip planuoti asmeninius finansus ir informacija apie juridines įmones, teikiančias kreditus ir paskolas. Siekiant užtikrinti patogų naudojimąsi tinklapiu, informacija yra susisteminta ir pateikiama aiškiai bei suprantamai. Kreditus teikiančių juridinių asmenų sąraše rasite pagrindinius šalies bankus, smulkiųjų kreditų bendroves, kredito unijas. Jūsų patogumui nuolat pildome ir atnaujiname aktualiausią informaciją.

Tinklapis orientuotas į tiek į finansų rinkomis besidominčius asmenis, tiek į tuos, kurie ieško finansavimo galimybių. Naujienų skiltyje nuolat pateikiama naujausia informacija apie Lietuvoje ir pasaulyje vykstančius svarbiausius finansų rinkos įvykius. Taip pat publikuojami patarimai, kaip geriau ir efektyviau planuotis asmeninį biudžetą ir subalansuoti asmeninius finansus. Ieškantiems geriausio paskolos ar kredito pasiūlymo straipsnių skiltyje nuolat pateikiami patarimai, kaip išsirinkti tinkamą finansavimo priemonę ir kaip suvaldyti asmenines paskolas. Kreditai.info rengiami straipsniai rašomi paprastai ir suprantamai, todėl norint gilinti savo žinias Jums nebūtina būti finansų specialistu. Leiskite ekspertais būti mums.

Kreditorių skiltyje pateikiama susisteminta informacija apie bankus, kredito unijas ir smulkiųjų kreditų bendroves. Jums daugiau nebereikia gaišti laiko internete ieškant informacijos apie finansines paslaugas ar kreditus teikiančias institucijas. Šį darbą už jus atlieka Kreditai.INFO. Mūsų tikslas - surinkti ir pateikti vartotojams susistemintą naujausią ir aktualiausią informaciją vienoje vietoje. Todėl Jums reikalinga informacija visuomet yra lengvai pasiekiama ir surandama.

Top