Kreditai INFO | Viskas apie kreditus ir paskolas

Uncategorised

Paskola namui - ką reikia žinoti

Mintis pasistatyti savo namą - natūralus daugelio žmogaus noras ir lūkestis, tačiau dažnai vis tiek tenka imti banko paskolą. Kokie yra kriterijai paskolos gavėjui, kredito subtilybės ir kiti niuansai atskleidžia „Luminor“ banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius.

busto paskolos2121Nuotrauka: „Luminor“ banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius © „Luminor“

Biuro ir logistikos centro Kaune plėtrai - žalioji paskola iš SEB

SEB bankas suteikė 2,4 mln. eurų žaliąją paskolą vienai didžiausių Lietuvoje patalpų valymo ir aplinkos tvarkymo įmonių „Vitaresta“. Bendrovė investicijas skirs A++ energetinės naudingumo klasės 1,3 tūkst. kv. m biuro ir logistikos centro Kaune plėtrai.

SEB LogotypesNuotrauka: © SEB

SEB bankas suteikė 24 mln. eurų paskolą bendrovei „Kauno grūdai“ gamybos plėtrai Alytuje

SEB bankas žemės ūkio ir maisto gamybos grupės AB Akola group (anksčiau vadinosi AB „Linas Agro Group“) valdomai akcinei bendrovei  „Kauno grūdai“ suteikė 24,37 mln. eurų paskolą. Pagal sudarytą sutartį bus finansuojamos įmonės investicijos į greitai paruošiamų maisto produktų gamybos plėtrą.

bendradarbiavimas23Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

INVL valdomam fondui - Citadele kreditas

Vienas didžiausių privataus kapitalo investicinių fondų Baltijos šalyse „INVL Baltic Sea Growth Fund“ pradėjo bendradarbiavimą su „Citadele“. Banko 4,7 mln. eurų paskola padės užtikrinti fondo veiklą ir investicijas į potencialias įmones.

Citadele iskaba Citadele nuotrjpgNuotrauka: „Citadele“ iškaba © „Citadele“

Swedbank išplatino trečiąją Vyriausybės taupymo lakštų emisiją

Per spalio 2-16 dienas išplatinta trečioji Vyriausybės taupymo lakštų emisija. „Swebank“ klientai jų įsigijo už daugiau nei 24 mln. eurų sumą.

 swedbankNuotrauka: © Swedbank

Pirmasis bankų sektoriaus pusmetis - Lietuvos banko apžvalga

Lietuvos bankų sektorius pirmąjį pusmetį toliau fiksavo neįprastai didelį pelningumą ir jau pervedė pirmąją solidarumo įnašo įmoką. Bankų paskolų portfelį augino paskolos gyventojams, o dėl kylančių palūkanų mažėjo einamųjų indėlių ir didėjo terminuotųjų indėlių apimtys.

22571 cc069700a5bb3b6a833c69fef5ffe4ca

Vartojimo reikmėms gyventojai skolinasi daugiau, ypač – saulės elektrinėms ir automobiliams įsigyti

Šįmet gyventojai aktyviau skolinasi vartojimo reikmėms, rodo „Swedbank“ duomenys. Per pirmąjį šių metų pusmetį bendra banko suteiktų vartojimo paskolų suma gyventojams sudarė daugiau kaip 69 mln. eurų. Tai 23 proc. didesnė suma nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

solar system 2939551 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

LKU kredito unijų grupės pirmo pusmečio veiklos rezultatai

LKU kredito unijų grupė, vienijanti 45 kredito unijas ir jas prižiūrinčią Lietuvos centrinę kredito uniją (LCKU), pirmąjį šių metų pusmetį fiksavo augančius finansinius rodiklius ir toliau nuosekliai didino finansavimo gyventojams, ūkiui ir verslui apimtis.

LKUNuotrauka: © LKU

Apklausa: Lietuvos gyventojai būsto pradiniam įnašui taupytų kelerius metus

Galimybę įsigyti nuosavą būstą įvairaus amžiaus Lietuvos gyventojai vertina skirtingai, rodo „Luminor“ banko atliktos apklausos* duomenys. Vieni žmonės, planuojantys kreiptis dėl būsto paskolos, nesunkiai sutaupytų pradiniam įnašui arba jau jį turi, kiti – susiduria su sunkumais. Plačiau apie tai pasakoja ir patarimais, kaip greičiau susitaupyti pradiniam įnašui, dalinasi finansų ekspertė.

Žydra RakauskaitėNuotrauka: „Luminor“ banko būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė © „Luminor“

„S&P Global Ratings“ patvirtino „Akropolis Group“ suteiktą BB+ reitingą su stabilia perspektyva

Tarptautinė reitingų agentūra „S&P Global Ratings“ (S&P), atlikusi reguliarią suteikto reitingo peržiūrą, paliko galioti prekybos ir pramogų centrų lyderei Baltijos šalyse, nekilnojamojo turto valdymo ir vystymo bendrovei „Akropolis Group“ anksčiau suteiktą kredito reitingą.

SP logoNuotrauka: © Standard & Poor's

Atnaujintos paskolų „Startuok“ sąlygos: priemonei papildomai skirta 10 mln. Eur

Ekonomikos ir inovacijų ministerija papildomai skyrė 10 mln. Eur finansavimą nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojamai priemonei Startuok“ bei pratęsia paskolų teikimą kol bus išnaudota visa paskoloms skirta suma.

invegaNuotrauka: © Invega

Nauji „Paysera“ vadovai: generaliniu direktoriumi tapo M. Plančiūnas, pavaduotoja –  J. Šidlauskienė

Finansinių technologijų bendrovės „Paysera“ valdyba naujuoju įmonės generaliniu direktoriumi išrinko Marijų Plančiūną, iki šiol ėjusį generalinio direktoriaus pavaduotojo pareigas. M. Plančiūnas šiose pareigose pakeitė Gintautą Mežetį. Naująja generalinio direktoriaus pavaduotoja tapo buvusi įmonės rinkodaros ir viešųjų ryšių vadovė dr. Justina Šidlauskienė.

paysera naujasNuotrauka: © Paysera

„Luminor“ išplatino 300 mln. eurų obligacijų emisiją

„Luminor“ išleido 4 metų 300 mln. eurų pirmenybinių privilegijuotųjų obligacijų (angl. senior preferred notes) emisiją. Be to, bankas prieš terminą atpirko 237,8 mln. eurų dalį iš dviejų anksčiau išplatintų obligacijų emisijų, kurių grąžinimo terminas numatytas 2024 m.

Luminor signNuotrauka: © Luminor

Aplinkai draugiškiems automobiliams gyventojai skolinosi noriai

Perinai bankas „Swedbank“ sudarė lizingo sutarčių už 107 mln. eurų. Iš jų lizingas aplinkai draugiškiems automobiliams nuosekliai augo ir pasiekė ketvirtadaliį viso pernai išduoto lizingo automobiliams kiekio.

car g7fd410b63 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Lietuvos bankas teikia siūlymus konkurenciniams bankams

Dėl išskirtinių aplinkybių Lietuvos bankų sektoriuje, kai rinkoje kylančios palūkanos buvo greitai perkeltos skolininkams, o už indėlius jos didėjo gerokai lėčiau. Taip nutiko dėl itin didelio bankų likvidumo ir vyraujančių paskolų su kintamosiomis palūkanų normomis portfelio.

Lietuvos bankas logoNuotrauka: © Lietuvos bankas

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skiria papildomai 5 mln. Eur jaunoms įmonėms ir socialinio poveikio projektams vystyti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojamai priemonei „Startuok“ papildomai skyrė 5 mln. Eur, atsižvelgdama į tai, kad paskoloms teikti skirta 18,9 mln. Eur suma greitai bus išnaudota.

euro marskineliaiAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

VIPA kainodaros įrankis – individualiai klientui pritaikytos sąlygos ir greitesnis sprendimo priėmimas

Jau metus Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) naudojasi Kainodaros įrankiu, kuris buvo sukurtas pasinaudojus  Europos Sąjungos kvietimu, paskelbtu Europos investicijų banko (EIB), teikti paraiškas valstybių narių nacionalinių skatinamųjų bankų ar institucijų (toliau – NPĮ) projektams, skatinantiems NPĮ paslaugų ir gebėjimų tobulinimą.

VIPAlogoNuotrauka: © VIPA

EIB skolina Klaipėdos uostui 65 mln. eurų

Europos investicijų banko 65 mln. eurų paskolą Klaipėdos uostas panaudos krantinių rekonstrukcijai, akvatorijos gilinimui ir kitiems projektams.

euro laivelis0ilgasAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com 

„Swedbank“ Baltijos šalyse uždirbo 297 mln. eurų pelno

Bankas „Swedbank“ pasidalino savo rezultatais Baltijos šalyse per 3 šių metų ketvirčius.

swedbankNuotrauka: Swedbank

6 finansiniai klausimai, kuriuos svarbu aptarti poroje prieš pradedant bendrą gyvenimą

Dažnai sakoma, kad priešingybės traukia, tačiau kai partneriams poroje yra būdingas visiškai skirtingas finansinis elgesys ir požiūris į finansų valdymą, anksčiau ar vėliau kils keblumų. Kaip atskleidžia JAV atlikti tyrimai, finansiniai klausimai yra viena dažniausių porų ginčų priežasčių ir antra dažniausia skyrybų priežastis. Kokius klausimus reikėtų aptarti prieš pradedant gyventi kartu, kad naujas gyvenimo etapas neapkarstų dėl skirtingo požiūrio į finansus?

centaiAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Nuo neoficialių Kinijos sankcijų nukentėjusiems verslams persiorientuoti į naujas rinkas padės INVEGOS paskolos

Dėl Kinijos taikomų ribojimų nuo praėjusio rudens Lietuvos verslo subjektai susiduria su eksporto ir importo trikdžiais, Kinijoje įstrigusia produkcija bei praranda Kinijos rinką, žaliavų tiekėjus. Prekės iš Kinijos nukreipiamos į kitas pristatymo vietas, esančias ne Lietuvoje, kas lemia nuostolius, susijusius su prekių transportavimo kainos padidėjimu.

invegaNuotrauka: INVEGA

„Teltonikos“ pagrindinio biuro statyboms skolina „Swedbank“

Įmonių grupei priklausančiai bendrovei „Power Group Property S14“ bankas „Swedbank“ suteikė 30 mln. eurų kreditą pagrindinio „Teltonikos“ įmonių grupės pastato statyboms.

swedbankNuotrauka: © Swedbank

Apie kreditai.info projektą

Kreditai.info yra informacinis portalas, kuriame pateikiamos finansų rinkos naujienos, patarimai kaip planuoti asmeninius finansus ir informacija apie juridines įmones, teikiančias kreditus ir paskolas. Siekiant užtikrinti patogų naudojimąsi tinklapiu, informacija yra susisteminta ir pateikiama aiškiai bei suprantamai. Kreditus teikiančių juridinių asmenų sąraše rasite pagrindinius šalies bankus, smulkiųjų kreditų bendroves, kredito unijas. Jūsų patogumui nuolat pildome ir atnaujiname aktualiausią informaciją.

Tinklapis orientuotas į tiek į finansų rinkomis besidominčius asmenis, tiek į tuos, kurie ieško finansavimo galimybių. Naujienų skiltyje nuolat pateikiama naujausia informacija apie Lietuvoje ir pasaulyje vykstančius svarbiausius finansų rinkos įvykius. Taip pat publikuojami patarimai, kaip geriau ir efektyviau planuotis asmeninį biudžetą ir subalansuoti asmeninius finansus. Ieškantiems geriausio paskolos ar kredito pasiūlymo straipsnių skiltyje nuolat pateikiami patarimai, kaip išsirinkti tinkamą finansavimo priemonę ir kaip suvaldyti asmenines paskolas. Kreditai.info rengiami straipsniai rašomi paprastai ir suprantamai, todėl norint gilinti savo žinias Jums nebūtina būti finansų specialistu. Leiskite ekspertais būti mums.

Kreditorių skiltyje pateikiama susisteminta informacija apie bankus, kredito unijas ir smulkiųjų kreditų bendroves. Jums daugiau nebereikia gaišti laiko internete ieškant informacijos apie finansines paslaugas ar kreditus teikiančias institucijas. Šį darbą už jus atlieka Kreditai.INFO. Mūsų tikslas - surinkti ir pateikti vartotojams susistemintą naujausią ir aktualiausią informaciją vienoje vietoje. Todėl Jums reikalinga informacija visuomet yra lengvai pasiekiama ir surandama.

Top