Kreditai INFO | Viskas apie kreditus ir paskolas

Uncategorised

Aplinkai draugiškiems automobiliams gyventojai skolinosi noriai

Perinai bankas „Swedbank“ sudarė lizingo sutarčių už 107 mln. eurų. Iš jų lizingas aplinkai draugiškiems automobiliams nuosekliai augo ir pasiekė ketvirtadaliį viso pernai išduoto lizingo automobiliams kiekio.

car g7fd410b63 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Lietuvos bankas teikia siūlymus konkurenciniams bankams

Dėl išskirtinių aplinkybių Lietuvos bankų sektoriuje, kai rinkoje kylančios palūkanos buvo greitai perkeltos skolininkams, o už indėlius jos didėjo gerokai lėčiau. Taip nutiko dėl itin didelio bankų likvidumo ir vyraujančių paskolų su kintamosiomis palūkanų normomis portfelio.

Lietuvos bankas logoNuotrauka: © Lietuvos bankas

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skiria papildomai 5 mln. Eur jaunoms įmonėms ir socialinio poveikio projektams vystyti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) administruojamai priemonei „Startuok“ papildomai skyrė 5 mln. Eur, atsižvelgdama į tai, kad paskoloms teikti skirta 18,9 mln. Eur suma greitai bus išnaudota.

euro marskineliaiAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

VIPA kainodaros įrankis – individualiai klientui pritaikytos sąlygos ir greitesnis sprendimo priėmimas

Jau metus Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) naudojasi Kainodaros įrankiu, kuris buvo sukurtas pasinaudojus  Europos Sąjungos kvietimu, paskelbtu Europos investicijų banko (EIB), teikti paraiškas valstybių narių nacionalinių skatinamųjų bankų ar institucijų (toliau – NPĮ) projektams, skatinantiems NPĮ paslaugų ir gebėjimų tobulinimą.

VIPAlogoNuotrauka: © VIPA

EIB skolina Klaipėdos uostui 65 mln. eurų

Europos investicijų banko 65 mln. eurų paskolą Klaipėdos uostas panaudos krantinių rekonstrukcijai, akvatorijos gilinimui ir kitiems projektams.

euro laivelis0ilgasAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com 

„Swedbank“ Baltijos šalyse uždirbo 297 mln. eurų pelno

Bankas „Swedbank“ pasidalino savo rezultatais Baltijos šalyse per 3 šių metų ketvirčius.

swedbankNuotrauka: Swedbank

6 finansiniai klausimai, kuriuos svarbu aptarti poroje prieš pradedant bendrą gyvenimą

Dažnai sakoma, kad priešingybės traukia, tačiau kai partneriams poroje yra būdingas visiškai skirtingas finansinis elgesys ir požiūris į finansų valdymą, anksčiau ar vėliau kils keblumų. Kaip atskleidžia JAV atlikti tyrimai, finansiniai klausimai yra viena dažniausių porų ginčų priežasčių ir antra dažniausia skyrybų priežastis. Kokius klausimus reikėtų aptarti prieš pradedant gyventi kartu, kad naujas gyvenimo etapas neapkarstų dėl skirtingo požiūrio į finansus?

centaiAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Nuo neoficialių Kinijos sankcijų nukentėjusiems verslams persiorientuoti į naujas rinkas padės INVEGOS paskolos

Dėl Kinijos taikomų ribojimų nuo praėjusio rudens Lietuvos verslo subjektai susiduria su eksporto ir importo trikdžiais, Kinijoje įstrigusia produkcija bei praranda Kinijos rinką, žaliavų tiekėjus. Prekės iš Kinijos nukreipiamos į kitas pristatymo vietas, esančias ne Lietuvoje, kas lemia nuostolius, susijusius su prekių transportavimo kainos padidėjimu.

invegaNuotrauka: INVEGA

„Teltonikos“ pagrindinio biuro statyboms skolina „Swedbank“

Įmonių grupei priklausančiai bendrovei „Power Group Property S14“ bankas „Swedbank“ suteikė 30 mln. eurų kreditą pagrindinio „Teltonikos“ įmonių grupės pastato statyboms.

swedbankNuotrauka: © Swedbank

Rusijos kredito reitingas pagal Fitch - atšauktas

Tarptautinė kredito reitingų agentūra jau anksčiaiu atšaukė skolinimosi reitingus Rusijos juridiniams asmenims, subjektams ir įstaigoms. Dabar reitingas atšauktas ir pačiai valstybei.

Fitch Ratings logoNuotrauka: © Fitch Ratings

Veiklą Lietuvoje pradeda naujas specializuotas bankas

Lietuvos banko teikimu ECB suteikė specializuoto banko licenciją vartojimo paskolų tiekėjui „Saldo Finance“. Tai jau 8 bankas turintis tokią licenciją.

saldo finance logoNuotrauka: © Saldo Finance

KREDA unijos skelbia apie keturis kartus didesnę naudą besiskolinantiems ūkininkams

Raseinių kredito unijai ir Kredito unijai „Litas“ susivienijus atsirado galimybė finansuoti stambesnius projektus ir suteikti keturgubą naudą: iš ūkininkų nereikalaujama papildomo pajaus, suteikiamos garantijos, palūkanos kompensuojamos, o biurokratinę naštą atlaikys KREDA unijos.

kreda logo be sloganNuotrauka: © Kreda

SBA „Inno Line“ statyboms - „Swedbank“ kreditas

SBA inovacijų slėnyje įsikursiančiam naujam gamybos komplekso statymui „Swedbank“ paskolins 21 mln. eurų. „SBA Home“ vykdomas projektas turėtų būti baigtas kitų metų pavasarį.

Inno Line statybos SBA fotoNuotrauka: Inno Line statybos © SBA

Lietuvos bankas: naujų kreditų sumažėjo ketvirtadaliu

Kredito davėjai ir tarpusavio skolinimo platformos suteikė 36 proc. mažiau kreditų. o endra jų visų suma yra mažesnė beveik ketvirtadaliu ir vos perlipo 390 mln. eurų.

nuomoneAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Dar 26 mln. eurų, skirta pagalbai verslui

Iš 180 eurų pagalbos verslui paketo paskirstyta daugiau nei 26 mln. eurų  iš prieš mėnesį startavusio 180 mln. eurų paketo..

2020 10 14 1080x1080 Apple Pay Announcement 2Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Kreditų teikėjui Vivus.lt skirta bauda

Prekės ženklo valdytoja UAB „Credit Service“ Lietuvos banko duomenimis sudarė 70 vartojimo kredito sutarčių, kurių klientai turėjo ne darbo pajamas, o įvairių rūšių pašalpas.

euro laivelis0ilgasAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Finansų įstaigos tikisi nuostolių dėl verslo nemokumo

Lietuvos banko finansų įstaigų apklausa atskleidžia, kad įmonių ir gyventojų finansinė būklė turi pagrindo suprastėti.

investicijis grafikas2Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Lietuvos banko patarimai ir raginimai kredito įstaigoms

Koronaviruso akivaizdoje padaugėjo sukčiavimo atveju, kuomet siūlomos neegzistuojančios prekės, galimybė užsidirbti pinigų, nelegalios lošimų ar skolinimo platformos. Todėl Lietuvos bankas išleido rekomendacijas kredito įstaigoms ir ragina jų laikytis.

peilis eurai sakuteAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Lietuvos ekonomika susitraukė mažiau nei planuota

Šalies ūkis, Lietuvos banko teigimu, atsigauna. pagerėjo kreditavimas, tačiau eksporte yra neramumų ir neapibrėžtumo.

50Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Lietuvos bankas kviečia teikti atsiliepimus Europos Komisijos siūlomų vartojimo kreditų direktyvų pakeitimų

Dar iki šiol kai kurie vartojimo kreditų davėjai sudėtingai pateikia informaciją, kai kurios platformos pačios pinigų neskolina, o tik tarpininkauja, todėl atsiranda terpė, kurioje vartojimo kreditų gavėjų teisės nėra pakankamai apgintos

perlaidosAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Kredito įstaigose rezidentų indėliai ir paskolos jiems judėjo skirtingomis kryptimis

Paskolos Lietuvos rezidentams smuko, tačiau indėliai kredito įstaigose augo.

rezidentaisNuotrauka: Lietuvos rezidentų indėlių ir paskolų kitimas gegužės mėnesį © Lietuvos bankas

Lietuvos rezidentų indėliai kredito įstaigose per mėnesį padidėjo 599,9 mln., o per paskutinius 12 mėn. – 4,3 mlrd. Eur (iki 26,8 mlrd. Eur mėnesio pabaigoje). Ne finansų bendrovių, valdžios sektoriaus ir namų ūkių indėliai per mėnesį padidėjo atitinkamai 232,6 mln., 225,2 mln., 158,0 mln., o finansų sektoriaus jie sumažėjo 15,8 mln. Eur. Šių sektorių indėliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 7,2 mlrd., 3,0 mlrd., 15,8 mlrd. ir 736,1 mln. Eur.

Lietuvos ne finansų bendrovių ir namų ūkių vienadieniai indėliai kredito įstaigose per mėnesį padidėjo atitinkamai 252,3 mln. ir 185,1 mln. – iki atitinkamai 7,0 mlrd. ir 12,0 mlrd. Eur;

kredito įstaigų paskolos Lietuvos rezidentams per mėnesį sumažėjo 213,3 mln., o per paskutinius tris mėn. – 419,2 mln. (iki 20,0 mlrd. Eur mėnesio pabaigoje). Paskolos Lietuvos ne finansų bendrovėms, finansų sektoriui ir valdžios sektoriui sumažėjo atitinkamai 255,0 mln., 16,7 mln. ir 2,4 mln., o paskolos namų ūkiams padidėjo 60,8 mln. Eur. Mėnesio pabaigoje paskolos šiems sektoriams sudarė atitinkamai 8,0 mlrd., 1,1 mlrd., 339,6 mln. ir 10,6 mlrd. Eur.kredito įstaigų paskolos Lietuvos namų ūkiams būstui įsigyti padidėjo 75,8 mln., o paskolos vartojimui ir kitiems tikslams sumažėjo atitinkamai 6,2 mln. ir 8,7 mln. – iki atitinkamai 8,7 mlrd., 741,7 mln. ir 1,2 mlrd. Eur.

Išsamius duomenis apie PFĮ turtą ir įsipareigojimus galima rasti Lietuvos banko interneto svetainės Pinigų finansų įstaigų balanso ir pinigų statistikos skiltyje., 

Valiutų kursai

Populiariausių valiutų kursai euro atžvilgiu

Valiutų kursai atnaujinami kiekvieną dieną, remiantis Lietuvos banko duomenimis. Kreditai.INFO svetainėje galite matyti populiariausių valiutų kursus bei jų kitimo grafiką. Paspaude ant valiutos pavadinimo matysite detalų šios valiutos bei euro santykio kitimą per paskutines 30 dienų.

Apie kreditai.info projektą

Kreditai.info yra informacinis portalas, kuriame pateikiamos finansų rinkos naujienos, patarimai kaip planuoti asmeninius finansus ir informacija apie juridines įmones, teikiančias kreditus ir paskolas. Siekiant užtikrinti patogų naudojimąsi tinklapiu, informacija yra susisteminta ir pateikiama aiškiai bei suprantamai. Kreditus teikiančių juridinių asmenų sąraše rasite pagrindinius šalies bankus, smulkiųjų kreditų bendroves, kredito unijas. Jūsų patogumui nuolat pildome ir atnaujiname aktualiausią informaciją.

Tinklapis orientuotas į tiek į finansų rinkomis besidominčius asmenis, tiek į tuos, kurie ieško finansavimo galimybių. Naujienų skiltyje nuolat pateikiama naujausia informacija apie Lietuvoje ir pasaulyje vykstančius svarbiausius finansų rinkos įvykius. Taip pat publikuojami patarimai, kaip geriau ir efektyviau planuotis asmeninį biudžetą ir subalansuoti asmeninius finansus. Ieškantiems geriausio paskolos ar kredito pasiūlymo straipsnių skiltyje nuolat pateikiami patarimai, kaip išsirinkti tinkamą finansavimo priemonę ir kaip suvaldyti asmenines paskolas. Kreditai.info rengiami straipsniai rašomi paprastai ir suprantamai, todėl norint gilinti savo žinias Jums nebūtina būti finansų specialistu. Leiskite ekspertais būti mums.

Kreditorių skiltyje pateikiama susisteminta informacija apie bankus, kredito unijas ir smulkiųjų kreditų bendroves. Jums daugiau nebereikia gaišti laiko internete ieškant informacijos apie finansines paslaugas ar kreditus teikiančias institucijas. Šį darbą už jus atlieka Kreditai.INFO. Mūsų tikslas - surinkti ir pateikti vartotojams susistemintą naujausią ir aktualiausią informaciją vienoje vietoje. Todėl Jums reikalinga informacija visuomet yra lengvai pasiekiama ir surandama.

Top