Kreditas automobiliui nebėra populiariausias būdas įsigyti transporto priemonę

Automobilio lizingas yra populiariausias būdas norint įsigyti naujesnį automobilį. Lizingo sutarčių skaičius išaugo 43%, kai tuo tarpu paskolų - 1%.

automobilis vidus

Per šiuos metus lizingas tarp šalies gyventojų tapo populiaresniu būdu įsigyti lengvąją transporto priemonę negu paskola automobiliui, rodo „Swedbank“ duomenys. Šalies gyventojai per devynis 2019 m. mėnesius, palyginus su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, sudarė 43 proc. daugiau lizingo sutarčių, kurių bendra vertė siekė beveik 52 mln. eurų.

„Lizingo būdu įsigyjamų automobilių skaičius tarp šalies gyventojų sparčiai augo pastaruosius keletą metų, o apibendrinti šių metų 9 mėnesių rezultatai leidžia kalbėti apie tam tikrą lūžį automobilių pirkėjų pasirinkimuose. Tai turi teigiamos įtakos visam šalies autoparkui − vis daugiau šalies gyventojų nusprendžia įsigyti naujas transporto priemones, kurios yra saugesnės ir draugiškesnės aplinkai“, – sako Tomas Pulikas, „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius.

Pasak T. Puliko, šiuo atžvilgiu lietuviai pastaraisiais metais sparčiai vejasi kaimynus estus, kurie lizingu įsigyja didesniąją dalį visų lengvųjų automobilių, ir tai dažniausiai yra naujos transporto priemonės.

Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, vidutinė lizingo sutarties vertė, kai perkamas naujas automobilis, siekia kiek daugiau negu 17 tūkst. eurų, o naudotam automobiliui įsigyti skiriama apie 11 tūkst. eurų. Banko duomenimis, populiariausi tarp šalies gyventojų yra „Toyota“, „Kia“, „Nissan“, „Škoda“ ir „Volkswagen“ gamintojų automobiliai.

Be to, šių metų pavasarį startavusiu „Swedbank“ žaliosios iniciatyvos pasiūlymu per 7 mėnesius pasinaudojo virš 120 pirkėjų, kurie įsigijo žemų emisijų „Toyota“, „Kia“ ir „Audi“ automobilius (anglies dvideginio emisija neviršija 95 g/km).

„Gyventojai renkasi lizingo paskolą išmokėti vidutiniškai per 5 metų laikotarpį ir, mūsų duomenimis, vidutinė įmoka už lizingo būdu įsigytą automobilį dažniausiai sudaro iki 17 proc. pirkėjo mėnesio pajamų“, – sako T. Pulikas.

Tuo metu „Swedbank“ suteiktų vartojimo paskolų automobiliui įsigyti skaičius per devynis 2019 m. mėnesius, palyginti su atitinkamu 2018 m. laikotarpiu, keitėsi nežymiai ir padidėjo 1 procentu.

„Vidutinė paskolos automobiliui vertė sudarė apie 6 tūkst. eurų, o iš viso bankas per devynis šių metų mėnesius šio tipo paskolų suteikė už daugiau kaip 18 mln. eurų. Paskolos automobiliui išsimokėjimo terminas taip pat siekia apie 5 metus“, − komentuoja „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius T. Pulikas.

 

Top