ECB skelbia, kad lėtėja skolinimas euro zonoje esančioms įmonėms

Pranešime teigiama kad augimo tempas pradėjo mažėti ir reikia imtis priemonių ekonomikoms skatinti. Kai kurios šalys sušvelnino sąlygas paskoloms ir sumažino bazinę paskolų palūkanų normą.

ecb

Skolinimo ne finansų bendrovėms metinis augimo tempas susitraukė 0,6 procentinio punkto, palyginti su rugpjūčio mėnesiu, iki 3,7 proc., palyginti su atitinkamu laikotarpiu prieš metus, pranešė ECB, remdamasis skaičiais, pakoreguotais pagal grynai finansinius sandorius. Namų ūkių kreditavimo apimtis padidėjo 3,4 proc. – tokia pat sparta kaip ir per du pastaruosius mėnesius.

Apskritai privataus sektoriaus skolinimo augimas sulėtėjo nuo 3,8 iki 3,7 procento. Mėnesio duomenys atidžiai stebimi siekiant įvertinti ECB priemonių, skatinančių skolinimą ir investicijas į bendros valiutos bloką, veiksmingumą didinant ekonomikos augimą ir infliaciją.

M. Draghi, praėjusį ketvirtadienį paskutinį kartą pirmininkavęs ECB posėdžiui, teigė, jog neseniai priimtas sprendimas dėl naujų skatinamųjų priemonių euro zonoje yra „pateisinamas“ silpnesnės ekonomikos akivaizdoje.

Praėjusį mėnesį Italijos ekonomistas ir jo kolegos dar labiau sumažino bazinę palūkanų normą ir sušvelnino sąlygas naujam pigių paskolų skolintojams etapui. ECB taip pat atnaujino įmonių ir vyriausybių obligacijų pirkimo programą, tam skirdamas po 20 mlrd. eurų per mėnesį.

Tai sukėlė retą kai kurių tarybos narių kritiką, kurie teigė, kad šis žingsnis buvo per drastiškas.

Top