Naudotis Smart-ID galės ir banko Luminor klientai

Smart-ID programėle galės naudotis ir Luminor banko klientai. Šia išmaniuoju telefonu valdomą aplikaciją savo klientams kiek anksčiau jau pasiūlė didieji Lietuvoje veikiantys komerciniai bankai, SEB ir Swedbank. Smart-ID pagal veikimo principą labai primena elektroninį parašą ir suteikia galimybė prisijungi prie elektroninės bankininkystes, atlikti pavedimus ar kreiptis dėl kredito suteikimo.

internetu kreditai ir saskaitos tvarkymas

„Luminor“ bankas tęsia savo paslaugų paprastinimą Baltijos šalyse ir pristato pirmuosius įrankius išmaniai bankininkystei. Nuo šiandien Luminor|DNB ir nauji „Luminor“ klientai gali prisijungti prie el. bankininkystės ir tvirtinti pavedimus, naudodami „Smart-ID“ programėlę telefone – ją galima atsisiųsti iš Google Play arba App Store.

„Nuo šiol prisijungti prie interneto ar mobilaus banko ir atlikti operacijas pakanka turėti išmanųjį telefoną su „Smart-ID“ programėle. Tai reiškia, kad galima atsisveikinti su sudėtingais slaptažodžiais, be to, nereikia nešiotis kodų kortelių arba kodų generatoriaus. Identifikacija su programėle yra saugi ir greita, ja jau šiuo metu naudojasi daugiau nei milijonas vartotojų Baltijos šalyse. Identifikacija klientui yra paprasta bei pasižymi intuityvia vartotojo sąsaja. „Smart-ID“ atitinka šiuolaikinių vartotojų poreikius naujos kartos bankininkystei – integruodami bankus Baltijos šalyse mes intensyviai link jos ir artėjame“, – sako Evaldas Ruzgys, „Luminor“ banko skaitmeninių kanalų departamento vadovas. 

Tapatybės patvirtinimas su „Smart-ID“ apsaugotas tik klientui žinomais dviem PIN kodais – PIN1 (mažiausiai keturių skaitmenų) ir PIN2 (mažiausiai penkių skaitmenų). Slaptažodžius sukūręs klientas yra atsakingas už jų saugojimą bei neatskleidimą kitiems asmenims.

„Luminor“ klientai tapatybę gali patvirtinti ir kitomis identifikavimo priemonėmis – mobiliuoju parašu ir kitais el. parašais, kodų generatoriumi bei kodų kortelėmis. „Smart-ID“ sprendimu galės naudotis daugiau nei 800 tūkst. banko klientų Lietuvoje. 

Programėlę sukūrusi Estijos bendrovė „SK ID Solutions“ kuria tarptautinius tapatybės identifikavimo sprendimus. „Smart-ID“ programėlę naudoja daugiau nei 1,25 mln. klientų Baltijos šalyse. Praėjusį mėnesį programėle buvo patvirtinta 18 mln. pervedimų. Programėlė gyventojams yra nemokama. Ja galima patvirtinti tapatybę ne tik el. bankininkystėje, bet ir naudojantis kitomis el. paslaugomis (pvz., dokumentų pasirašymo platformoje „Dokobit“). 

Šiuo metu „Luminor“ artėja prie juridinės integracijos finišo. Jungimosi užbaigimas numatomas 2019 m. sausio 2 d. Tuo pačiu metu bankas intensyviai planuoja IT sistemų supaprastinimą. Tai atvers naujų galimybių pasiūlyti išmanios bankininkystės sprendimus vartotojams.  

KAIP NAUDOTIS SMART-ID

  • Atsisiųskite programėlę iš Google Play arba App Store
  • Atsidarykite ją ir susikurkite savo paskyrą
  • Susikurkite slaptažodžius PIN1 (jį naudosite prisijungimui) ir PIN2 (jį naudosite pervedimų patvirtinimui)
  • Patvirtinkite slaptažodžius
  • Štai ir viskas. Galite naudotis programėle 
Top