Kredito unijos siūlo lengvatines paskolas smulkiam verslui

Lietuvoje veikiančios 150 tūkst. smulkiojo ir vidutinio verslo įmonių yra įdarbinusios daugiau nei pusę šalies darbuotojų. LKU kredito unijų grupė aktyviai prisideda prie SVV sektoriaus stiprinimo paskolomis lengvatinėmis sąlygomis.

centaiAsociatyvi nuotrauka iš pexels.com

„LKU grupė prisideda didinant finansavimo prieinamumą mažoms įmonėms, kurios pirmosios pajaučia tiesioginį ekonominio, geopolitinio ar net klimato pokyčių poveikį savo veiklai ir turi apribotas galimybes gauti finansavimą.

Džiaugiamės, kad ilgamečio bendradarbiavimo su nacionaline plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ dėka galime stiprinti SVV sektorių, suteikdami paskolas mažesne nei rinkos kaina“, – teigia Mindaugas Vijūnas, Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) administracijos vadovas ir valdybos pirmininkas.

Paskolos žemenėmis nei rinkos kainomis

Lietuvos banko ir Europos institucijų tyrimai rodo, kad verslo prieinamumo prie išorinio finansavimo šaltinių klausimas lieka aktualus. „Pasiskolinti įmonėms bankuose vis dar sunku, ypač jeigu tai jaunas ir mažas verslas.

Tai lemia kelios priežastys – įmonės kredito istorijos neturėjimas, mažas įmonės pajamų srautas, užstato trūkumas, lėšų stygius investicijoms į plėtrą ir kitos“, – teigia Ausma Bartkutė, „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) Priemonių valdymo skyriaus vadovė.

Skatinamoji finansinė priemonė „Atviras kreditų fondas 3“ (AKF3) kredito unijas įgalina įmonėms suteikti finansavimą palankesnėmis sąlygomis, t. y. žemesnėmis nei rinkos kainomis. Šia lengvatine paskola gali pasinaudoti visų dydžių įmonės, įskaitant dar tik besikuriančias ar tas, kurios planuoja stiprinti bei plėsti vykdomą veiklą.

„Glaudus kredito unijų ir valstybės institucijų bendradarbiavimas yra tai, ko reikia šiais nenuspėjamais laikais, kad bendromis jėgomis kurtume sąlygas verslui išlikti ir gyvuoti Lietuvoje“, – įsitikinęs M. Vijūnas.

Lankstumas ieškant finansavimo sprendimų

Kita lengvatinė priemonė, kurioje dalyvauja LKU grupės kredito unijos – „Portfelinės garantijos 3“ (PG3). Priemonė skirta palengvinti finansavimo prieinamumą su užstato problemomis susiduriančiam verslui. Pagal PG3 priemonę INVEGA garantuoja 80 % paskolos sumos.

„Per šią priemonę INVEGA garantuoja už PG3 dalyvaujančių finansų įstaigų išduodamas paskolas, tokiu būdu palengvindama finansavimo gavimą verslui, kai šis susiduria su nepakankamo ar nepatrauklaus užstato problema. Mūsų garantijos suteikia galimybę verslui pasiskolinti reikiamą sumą iš finansų įstaigos, su kuria dalijamės rizika, ir prireikus kompensuojame patirtą nuostolį“, – detalizuoja A. Bartkutė.

Patyrusiai statybų bendrovei „Kalvasta“ įgyvendinant didelės apimties statybos projektą, kilo poreikis subalansuoti piniginius srautus, todėl pradėta ieškoti partnerio papildomam finansavimui gauti.

„Pasirinkome LKU grupę, nes pasiūlytos sąlygos su galimybe užfiksuoti palūkanų normą geriausiai atitiko mūsų verslo interesus. Su tokiu papildomo finansavimo poreikiu susidūrėme pirmą kartą, todėl renkantis finansinį partnerį svarią reikšmę turėjo verslo bendruomenės rekomendacijos, kredito unijos profesionalumas ir požiūris į klientą. Nuolat jautėme darbuotojų rūpestį ir norą padėti. Lyginant su didžiaisiais finansų rinkos žaidėjais, kredito unija buvo lanksti ir supratinga: nuoširdžiai gilinosi į mūsų poreikius ir rado geriausią sprendimą“, – sako „Kalvasta“ vadovas Kęstutis Taletas.

„Kalvasta“ – tai kompanija, teikianti pilną statybos paslaugų paketą: stato industrinės, komercinės paskirties objektus ir įgyvendina infrastruktūros projektus. Taip pat plėtoja medinės statybos verslą ir gamina metalo gaminius pramoninei statybai bei Švedijos kalnakasybos pramonei.

Kredito unijoje individualus dėmesys

Korpusinių baldų ir jų komponentų gamintoja MB „MFurniture“ yra viena pirmųjų įmonių, išbandžiusių PG3 priemonės privalumus. Įmonei nusprendus įsigyti įrenginį, pagreitinantį dalį procesų, pirkinys pareikalavo papildomo finansavimo iš išorės šaltinių.

„Pirkome įrenginį, kuris ženkliai pagreitina gręžimo ir frezavimo operacijas. Kadangi jau buvome anksčiau bendradarbiavę su kredito unija, atsiradus finansavimo poreikiui kreipėmės į jau pažįstamą uniją“, – pasakoja Šarūnas Mančas, „MFurniture“ vadovas.

Anot pašnekovo, tokio pobūdžio lengvatinės priemonės suteikia daugiau galimybių mažoms įmonėms plėstis ir efektyvinti veiklą: „Mūsų įmonės atveju paskolos suma buvo solidi ir be kredito unijos pagalbos įsigyti tokį įrengimą būtų buvę sudėtinga.“

„MFurniture“ vadovas džiaugiasi, kad unijoje ne tik sulaukė finansavimo, tačiau ir visos reikalingos pagalbos: „Finansavimo procesas vyko greitai ir sklandžiai, unijos darbuotojai padėjo rasti reikalingus finansavimosi instrumentus ir šiandien naujasis įrenginys jau neša naudą mūsų įmonei“, – džiaugiasi Š. Mančas.

Tuo tarpu LCKU vadovas prideda, kad vienas iš faktorių, dėl kurių klientai vis grįžta į kredito unijas, tai dėmesys kiekvieno atvejui: „Viena iš mūsų stiprybių – artimas ir individualus požiūris į kliento situaciją. Kredito unijos gerai supranta smulkiojo ir vidutinio verslo specifiką ir yra pasiruošusios pasiūlyti tinkamiausius finansavimo sprendimus. Tai reiškia, kad mūsų klientai gali jaustis užtikrinti savo verslo plėtros kelionėje“, – sako M. Vijūnas.

Top