Medicinos banko parduoti nepavyko

Banko savininko Konstantino Karoso įmonė „Western Petroleum“ bendru sutarimu nutraukė sutartį su potencialiu pirkėju Mariaus Jakulio Džeisono valdoma bendrovė „AAA Capital“.

medicinos bankasNuotrauka: © Medicinos bankas

Medicinos bankas per biržą pranešė, kad sutarties nutraukimas neturės įtakos banko veiklai ir tolesnei strategijai.

Sutartį dėl banko pirkimo-pardavimo šalys pasirašė pernai gruodį, jo vertė nebuvo skelbiama.

Konkurencijos taryba šiemet kovą suteikė M. Jakuliui Jasonui leidimą netiesiogiai, per „AAA capital“ įsigyti 100 proc. Medicinos banko akcijų ir perimti vienvaldę jo kontrolę. 

M. Jakulis Jasonas prieš metus sakė, kad investuojant jo komandos strategija yra tvarus, ilgalaikis verslo auginimas bei grąžos akcininkui kūrimas.  

K. Karosas tuomet teigė, jog Medicinos bankas yra tikras lokalus lietuviškas bankas, todėl jis teigiamai vertino faktą, kad sandoris sudarytas su Lietuvos finansų grupe, kuriai, kaip jis tikėjosi, ne tik pavyks išsaugoti banko išskirtinumą, bet ir toliau sėkmingai jį auginti. 

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pernai gruodį sakė, kad Medicinos bankas neaugo, todėl jis galėtų orientuotis į smulkų ir vidutinį verslą – pasak jo, tai yra gera niša, todėl bankui būtų pakankamai erdvės augti.  

Specialiosios paskirties „AAA capital“ buvo įsteigta įsigyti ir valdyti Medicinos banko akcijas. Ją kontroliuoja atvirojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė kintamojo kapitalo bendrovė „Mūsų ateities investicijos“, o šios pagrindinis investuotojas yra M. Jakulis Jasonas.

Medicinos bankas šiemet per tris ketvirčius uždirbo 3,4 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno – 5,5 proc. mažiau nei pernai tuo pat laiku. Banko administracijos vadovas Marius Arlauskas anksčiau teigė, kad energetinės krizės keliama įtampa paliečia vis daugiau veiklų. 

Banko turtas rugsėjo 30 dieną siekė 412 mln. eurų – 3,5 proc. daugiau nei prieš metus, paskolų portfelis per 9 mėnesius išaugo 17 proc. iki 247 mln. eurų. 

K. Karosas, be banko, valdo medicinos bei odontologijos paslaugų verslą.

Top