Žemės ūkio technikai ūkininkai skolinosi aktyviai

Nors ši technika turi pasiūlos trūkumą ir su tuo susijusį brangimą, tačiau „Citadele Leasing“ duomenys rodo, kad technikos įsigijimo lizingu rinka išliko aktyvi ir iš viso siekė 30 mln. eurų.

traktoriusAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

„Pastarųjų metų energijos ir žaliavų kainų augimas, tiekimo grandinių trikdžiai – iššūkiai viso pasaulio ekonomikai, kuriuos dar labiau sustiprino Rusijos karinė invazija į Ukrainą, kuri yra labai svarbi pasaulio maisto tiekimo grandinės šalis. Lietuvos ūkininkams laukia ir sudėtingas, ir plėtrą skatinantis sezonas. Modernizuoti ūkį pakeičiant turimą seną techniką nauja efektyvesne ir mažiau taršia taip pat skatins ir toliau stiprėjantis poreikis pereiti prie tvaresnio ūkininkavimo technologijų. Ūkininkai pradeda aktyviau investuoti į naują techniką, kuri yra „žalesnė“. Dėl šių priežasčių modernesnės žemės ūkio technikos poreikis Lietuvoje toliau nuosekliai augs, todėl planuojame žemės ūkio technikos finansavimo apimtis šiemet padidinti dar dešimtadaliu“, – komentuoja „Citadele Leasing“ Lietuvos filialo vadovas Vaidotas Gurskas.

Vidutinė pernai „Citadele Leasing“ Lietuvos filialo žemės ūkio technikos įsigijimui skirto finansavimo vertė siekė apie 66 tūkst. eurų. Didžiausią dalį – beveik 63 proc. – viso pernai suteikto finansavimo sudarė traktorių ir kombainų įsigijimo finansavimas, 19 proc. – standartiniai traktorių padargai. Likusi finansavimo dalis buvo skirta specialiosios žemės ūkio ir miško pramonės technikos įsigijimo sandorių finansavimui.

Ilgiausias „Citadele Leasing“ Lietuvos filialo finansuojamos įrangos pristatymo laikas pernai metais buvo 12 mėnesių, jei technika buvo pardavėjo sandėlyje, ją klientas galėjo pasiimti iš karto.

„Citadele Leasing“ žemės ūkio bendrovėms, kooperatyvams ir ūkininkams teikia lizingo, taip pat veiklos nuomos, paskolos pagal Europos Sąjungos paramos projektus paslaugas. Be to, „Citadele“ grupė teikia finansavimą su Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (ŽŪPGF) garantijomis – tokios paskolos leidžia reikiamą finansavimą investiciniams projektams, technikos, įrangos ar žemės įsigijimui užsitikrinti palankesnėmis sąlygomis. Kreditas gali būti suteikiamas su mažesniu užstatu, kompensuojamos kredito palūkanos.

Top