Verslo asociacijų atstovai susitarė su valdžia dėl skolinimo „vieno langelio“ principu

Įmonėms iki šiol sunku pasiskolinti pinigų iš bankų ar valstybės institucijų, tad su Ingrida Šimonyte sutarta dėl „vieno langelio“ sistemos.

susitarimas ranku paspaudimasAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Ją valdanti įstaiga įmonių paraiškas turėtų vertinti plačiau, individualiai, padėti įmonėms gauti paskolas ar kitas pagalbos priemones, BNS sakė Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentas Danas Arlauskas. 

„Yra labai biurokratizuotas vertinimas, kai nagrinėja kokia „Invega“ ar Žemės ūkio paskolų garantijų fondas, „Invega“ įjungia tiesiog ekselinį vertinimą, jei kažkas ne vietoje, viskas, atmetama. O fondas, jie labiau kaip partneriai, pataria, ką reikia daryti, nes labai trūksta finansinio raštingumo įmonėms“,  – BNS po susitikimo sakė D. Arlauskas. 

Jo teigimu, Lietuvos banko duomenimis, atmetama apie 40 proc. įmonių paraiškų gauti paskolas.

„Kadangi ruošiamasi konsoliduoti įstaigas, tai sakiau, kokiu pavyzdžiu remsimės? Jei ekseliniu, tai gal bus net ne 40 proc., o dar daugiau, kurie negaus finansavimo, kadangi ta viena institucija dominuos“, – pridūrė jis. 

D. Arlausko teigimu, susitikime sutarta, jog ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kvies verslo atstovus aptarti detales, o premjerė nurodė, kad po trijų savaičių būtų pateiktas veiksmų planas, kaip pagerinti situaciją, kad atmestų paraiškų skaičius būtų mažesnis.

Susitikime taip pat dalyvavo Lietuvos verslo tarybos ir Lietuvos bankų asociacijos atstovai.

Top