Baldų gamintojai „Freda“ - paskola iš SEB

„Freda“ grupės įmonei „Freda IV“ SEB suteikė 33,6 mln. eurų paskolą. Ji bus panaudota naujo 60 tūkst. kv. m. sandėlio statybai ir gamybos pajėgumų didinimui.

bendradarbiavimas94Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

„2023 metai vienam didžiausių šalies ūkio sektorių buvo pilni iššūkių – per vienuolika mėnesių gamybos apimtis susitraukė daugiau negu dešimtadaliu. Tai didelis atoslūgis kasmet apie 2 mlrd. eurų vertės sukuriančioms įmonėms. Todėl finansuoti ilgametės partnerės plėtrą mums svarbus žingsnis, nes galime padėti užtikrinti įmonės verslo plėtrą ilguoju laikotarpiu, pasiūlyti sprendimus įveikiant iššūkius ir, žinoma, prisidėti prie tvarios įmonės plėtros aplinkosaugos srityje. Ši paskola taip pat skirta saulės elektrinei ant A++ energinio naudingumo pastato stogo įrengti“, – sako Artūras Vingrys, SEB banko Verslo klientų ir institucijų departamento direktorius.

Naujas sandėliavimo pastatas įsikurs šalia jau veikiančios ir SEB banko finansuotos įmonės „Freda“ gamybinės bazės, kuri taip pat buvo pastatyta pagal aukščiausios aplinkos apsaugos reikalavimus, gamykloje įrengtos moderniausios ir energiją taupančios šildymo, apšvietimo ir gamybos sistemos.

„Tvariai mūsų verslo plėtrai yra labai svarbūs patikimi partneriai. Jausdami finansinio partnerio SEB banko pasitikėjimą mūsų komanda ir pasirinkta verslo kryptimi, galime įgyvendinti įdomius projektus, kurti naujas darbo vietas, prisidėti prie viso sektoriaus augimo po sudėtingų ir iššūkių kupinų metų. Naujas modernus sandėlis padės mums efektyvinti gamybos procesus, mažinti transportavimo ir sandėliavimo sąnaudas bei didinti produkcijos apimtį“, – sako bendrovės „Freda II“ generalinė direktorė Aistė Čičirkienė.

Pasak A. Vingrio, „Fredos“, vieno iš Lietuvos baldų gamybos flagmano investicijos ir plėtra, yra svarbios visai baldų pramonei, nes rodo, kad, nors vis dar vyrauja pramonės sąstingis, įmonė jau mato veiklos augimo perspektyvą, ruošiasi atsigausiančiai paklausai ir didesnei gamybos apimčiai.

Top