„HeavyFinance“ suteiktų paskolų portfelis perkopė 10 mln. eurų

Į žemės ūkį orientuota sutelktinio finansavimo platforma jau suteikė 10 mln. eurų paskolų. Ši plarforma - tarp sparčiausiai augančių Europoje.

Laimonas NoreikaNuotrauka: Laimonas Noreika © HeavyFinance

„Esame pirmieji Europoje sukūrę sutelktinio finansavimo platformą žemės ūkiui. Sukurti platformą, kurioje susitinka investuotojai su ūkininkais, buvo drąsus žingsnis, kuris pasiteisino ne tik Lietuvoje, bet leido ir sparčiai augti kitose ES valstybėse“, – komentuoja Laimonas Noreika, bendrovės vadovas ir vienas įkūrėjų. 

2020 m. birželį Lietuvoje įkurta bendrovė taip pat teikia žemės ūkio paskolas Bulgarijoje, Latvijoje ir Portugalijoje. Į šias paskolas nuo 100 Eur gali investuoti privatūs ir juridiniai asmenys iš viso pasaulio. Į Lietuvos ūkius jau yra investavę vartotojai iš daugiau nei 80 valstybių.

Vidutinė šių investicijų į paskolas smulkiems ir vidutinio dydžio ūkiams grąža siekia 11,72%.

Bent 20 mlrd. Eur problema

Remiantis Europos komisijos duomenimis, žemės ūkio sektoriaus finansavimo trūkumas siekia nuo 19,8 iki 46,6 mlrd. eurų 24-iose Europos valstybėse. Šis finansavimas reikalingas smulkiems ir vidutinio dydžio ūkiams, kurie siekia plėstis, didinti efektyvumą ir pereiti prie aplinkai draugiškesnių ūkininkavimo metodų.

 „Dėl finansinių inovacijų stygiaus, smulkūs ir vidutiniai ūkininkai plėtrai iki šiol turi skolintis iš šeimos, draugų arba imti jų poreikiams nepritaikytas paskolas. Mes tikime, kad ūkininkams turi būti sudaryti jų finansų srautus atitinkantys paskolos grąžinimo grafikai, teikiamas finansavimas ne tik naujai, bet ir naudotai technikai įsigyti, pritaikyti greiti ir labai aiškūs procesai“, - komentuoja Laimonas Noreika.

Skaičiuojama, kad vien Lietuvoje žemės ūkio paskolų trūkumas siekia nuo 962 mln. Eur iki 2,22 mlrd. Eur.

Suteikė 300 paskolų

Per platformą jau suteikta daugiau nei 300 paskolų, kurių vidutinė suma yra 37,5 Eur. Didžiausios suteiktos paskolos suma viršijo 272.000 Eur.

Finansuotų paskolų savininkų valdomų ūkių plotas užima 20.000 hektarų. Didžiąja dalimi finansavimas buvo suteiktas šios žemės dirbimo efektyvinimui įsigyjant pažangesnę ir mažiau taršos į aplinką išmetančią techniką.

Be to, 77% visų paskolų buvo finansuotos per vieną dieną, todėl atliko svarbų vaidmenį  vasarą ir derliaus nuėmimo metu, kai reikalingi greiti sprendimai.

„HeavyFinance“ Laimonas Noreika įkūrė kartu su finansų ekspertu Andrium Liukaičiu ir buvusiu technologijų žurnalistu Darium Versecku. Prie bendrovės įkūrimo taip pat prisidėjo ir į ją investavo žemės ūkio technikos prekybos ir nuomos bendrovės „Nova Rent“ vadovas Rytis Darginavičius.

„HeavyFinance“ yra pritraukusi investicijų ir iš tarptautinio startuolių akceleratoriaus „Startup Wise Guys“ bei žemės ūkio verslininko Valdemaras Raščiausko. Bendra į kompaniją investuota suma siekia 400.000 Eur. 

Top