Latvijos bankai galės nurašyti hipotekos paskolas iš ankstesnės krizės laikų

Kreditavimo įstaigoms suteikta galimybė nurašyti skolas už hipotekos kreditus su turto įkeitimu suteiktus iki 2008 metų finansų krizės, kai skolininkas ar įkeitėjas iki 2019 metų prarado teisę į turtą.

rygaAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Latvijos Saema per galutinį svarstymą priėmė centrinio banko inicijuotas kreditavimo įstaigų ir gyventojų pajamų mokesčių įstatymo pataisas, suteikiančias
kreditavimo įstaigoms galimybę vienašališkai nurašyti hipotekos paskolas, suteiktas iki 2008 metų finansų krizės.

Šių paskolų nurašymo principai numato, kad kreditavimo įstaigos gali savanoriškai visiškai arba iš dalies jas nurašyti, remdamosi patvirtinta skaidria ir aiškiai išdėstyta politika, įvertindamos paskolos gavėjo sąžiningumą.

Tai bus taikoma iki 2008 metų pabaigos fiziniams asmenims suteiktoms hipotekos paskoloms, garantuotoms nekilnojamojo turto įkeitimu, jei skolininkas ar įkeitėjas prarado nuosavybės teisę į šį turtą iki 2018 metų gruodžio 31 dienos.

Šis procesas turi užtikrinti fiskalinį neutralumą. Centrinis bankas, pareiškęs, jog tai palies maždaug 13 tūkst. skolininkų, o šių paskolų suma neviršija 600 mln. eurų, pabrėžė, jog „skolinimosi sukčiai ir piktybiškai skolų negrąžinantieji iš to nieko nelaimės“.

Rašykite komentarą...
Jūs esate svečias
Komentuoti kaip svečiui
Komentaras kraunamas... Komentaras bus atnaujintas už 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Top