Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

INVEGA pradeda teikti eksporto kredito garantijas ir didelėms įmonėms

Iki šiol šiomis garantijomis galėjo naudotis smulkios ir vidutinės įmonės. Eksporto kredito garantija apsaugo dėl galimos neatsiskaitymo rizikos, todėl mažesnės įmonės lengviau susirasdavo eksporto partnerius, ypač tose šalyse, kur yra didelė neatsiskaitymo rizika. Didesnėms įmonėms tokios šalys iki šiol buvo itin nepatrauklos partnerių paieškai.

bendradarbiavimas94

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su bendrove „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) pradeda teikti eksporto kredito garantijas ne tik smulkioms ir vidutinėms, bet ir didelėms įmonėms.

Dėl eksporto kredito garantijų gali įmonės, veiklą vykdančios ne trumpiau nei vienerius metus, pranešė paskolas smulkiam bei vidutiniam verslui teikianti bei garantuojanti bendrovė „Invega“. „Didelės įmonės, ieškančios naujų eksporto krypčių, nuo šiol turės daugiau alternatyvų naujų rinkų paieškose.

Mažiau populiarios, tačiau potencialą turinčios valstybės, Lietuvos verslininkams nebuvo patrauklios dėl galimos neatsiskaitymo rizikos“, – pranešime teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Eksporto kredito garantijos teikiamos tik už Lietuvoje sukurtos produkcijos eksporto sandorius į šalis, kur yra didelė neatsiskaitymo rizika: visas pasaulio valstybes, išskyrus Europos Sąjungos valstybes nares, Australiją, Kanadą, Islandiją, Japoniją, Naująją Zelandiją, Norvegiją, Šveicariją ir Jungtines Amerikos Valstijas.

Garantijos suma vienam eksportuotojui gali siekti iki 1 mln. eurų, o vienam eksportuotojo pasirinktam pirkėjui – iki 500 tūkst. eurų. Garantijos suma tam pačiam pirkėjui visų pareiškėjų atžvilgiu negali viršyti 2 mln. eurų.

Garantijos atlyginimo dydis apskaičiuojamas remiantis eksporto kredito garantijų atlyginimo skaičiavimo metodika, kuri priklauso nuo šalies, į kurią eksportuojama, rizikos grupės, nuo pirkėjų mokumo, jų neatsiskaitymo rizikos, atidėtųjų mokėjimo terminų.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top