Kreedex nebegalės teikti kreditų susijusių su nekilnojamu turtu

Už ženklius kredito įstatymo pažeidimus, Lietuvos bankas nubaudė dar vieną kreditorių. Šiandien išplatintame pranešime spaudai nurodoma, kad UAB "Kreedex" yra šalinama iš Viešojo kreditų davėjo sąrašo, nes grubiai pažeidė kreditavimą reglamentuojančius teisės aktus.

raudona kortelė už kredito įstatymo nesilaikymą

UAB „Kreedex“ nebeturi teisės teikti su nekilnojamuoju turtu (NT) susijusių paskolų – už tai, kad pažeidė klientų interesus ir neteisėtai teikė paskolas. Lietuvos bankas taip pat įpareigojo UAB „Kreedex“ perduoti teises ir pareigas pagal galiojančias su NT susijusio kredito sutartis kitai į Viešąjį kredito davėjų sąrašą įrašytai įmonei. Gyventojams, kurie ėmė iš šios bendrovės kreditus, niekas nesikeičia – jie ir toliau turi mokėti įmokas sutartyse nustatytomis sąlygomis ir tvarka. Šalių sutarimu bendrovė gali keisti tam tikras kredito sutarties sąlygas, pvz., įmokų mokėjimo grafiką, kredito grąžinimo datą ir pan., tačiau negali keisti esminių sąlygų, t. y. negali didinti bendros kredito sumos ir kainos.

Jeigu kiltų klausimų dėl sutarties vykdymo, gyventojai turėtų kreiptis į UAB „Kreedex“ arba kitą bendrovę, kuri administruos šias sutartis, o jeigu nepavyktų susitarti taikiai, – į Lietuvos banką arba teismą. Priežiūros tarnyba atliko neplanuotą UAB „Kreedex“ patikrinimą ir nustatė, kad bendrovė kurį laiką teikė su NT susijusias paskolas neturėdama tam teisės ir pažeidė klientų interesus – 14-oje tirtų sutarčių bendrovė nustatė netesybų dydžius, kurie dešimt kartų viršijo su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo leidžiamą normą, sutartyse įtvirtintos baudos dėl sutarties nutraukimo neatitinka šio įstatymo reikalavimų, nustatyta ir kitų pažeidimų.

Rekvizitai.vz.lt duomenimis, bendrovėje dirba du darbuotojai, o 2017 metų apyvarta neviršyjo trijų šimtų tūkstančių eurų.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top