4 iš 5 daugiabučių renovacijos projektų neįvyksta

Ketvirtagaliu šokus daugiabučių atnaujinimo darbams iki 80 procentų pirkimų neįvyksta. APVA vadovo teigimu, šią situaciją lemia ne tik kylančios kainos, bet ir neaiškumas dėl karo ir pandemijos pasekmės.

rehabilitation 349493 640Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Anot jo, dėl išaugusių kainų mažėja rangovų motyvacija, jų ima trūkti, nes anksčiau sudarytos darbų sąmatos yra per mažos – metų pradžioje neįvyko iki 80 proc. visų pirkimų.

„Sausį buvo 80 proc., vasarį – 67 proc., o kovą – iki 80 proc. neįvykusių pirkimų. Kainos techniniuose projektuose ir investiciniuose planuose neatitinka šios dienos realijų, nes jos gerokai pasikeitė“, – kalbėjo V. Vrubliauskas.

APVA duomenimis, paskutinio kvietimo metu buvo gautos paraiškos 781 renovacijos projektui, jų vertė siekė 435 mln. eurų. Sudaryta 316 sutarčių už 175 mln. eurų.

„Yra daug ribojančių faktorių, trukdančių tikslą pasiekti. Vienas iš esminių yra kreditavimo trūkumas, nors sudaryta platforma lengvatinių paskolų, jų neužteks net einamųjų projektų srautui“, – sakė V. Vrubliauskas. 

Vyriausybė yra išsikėlusi tikslą per metus renovuoti tūkstantį daugiabučių. Pernai užbaigti 342, užpernai – 304 namų atnaujinimo projektai.

Balandžio pabaigoje veiklą pradėjo Šiaulių banko įsteigta bendrovė SB modernizavimo fondas, skirta daugiabučių renovacijos projektams, jiems numatyta 275 mln. eurų paskolų. Fondo lėšomis planuojama renovuoti 600 namų.

Top