Per „HeavyFinance” išduotų paskolų kiekis peržengė 50 mln. Eur 

Per „Heavy finance“ platformą 1700 gavėjų jau išduota 50 mln. eurų paskolų perėjimui prie tvariosios žemdirbystės

heavy financeAsociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

„Žemės ūkis atlieka kertinį vaidmenį kovoje su klimato kaita, atnešdamas papildomas galimybes investuotojams. Per praėjusius metus, investuotojų skaičius padvigubėjo nuo 5.000 iki 10.000. Mes vertiname tai kaip ženklą, kad investuotojai iš finansų įstaigų tikisi ne tik stabilios ir jų lūkesčius atitinkančios grąžos, bet ir kad jų investicijos turėtų teigiamą poveikį aplinkai”, – pasakoja Laimonas Noreika, „HeavyFinance” direktorius. 

2020 m. įkurta bendrovė 50 mln. Eur išduotų paskolų sumą pasiekė per 3,5 metų  ir išliko viena greičiausiai augančių Europos paskolų platformų. Per praėjusius metus per platformą finansuota ir išduota paskolų perėjimui prie tvariosios žemdirbystės už 18,4 mln. Eur, palyginti su 16,2 mln. Eur išdavimais metais anksčiau. 

Remdamasi tarptautine metodologija, kompanija jau yra atlikusi ir laboratorijose ištyrusi daugiau nei 10.000 dirvožemio mėginių. Taip siekiama išmatuoti finansavimo poveikį aplinkai, suteikti ūkininkams profesionalias konsultacijas apie dirvožemio valdymą ir jų ūkiuose sugeneruoti anglies taršos sertifikatus.

Žaliosios paskolos

Bendrovė praėjusių metų pirmoje pusėje pristatė Žaliąsias paskolas. Jos investuotojams leidžia uždirbti teikiant beprocentes paskolas ūkininkams mainais į dalį CO2 sertifikatų. Investavusieji į šias paskolas dalinasi iš anglies taršos sertifikatų pardavimo gaunamą grąžą kartu su paskolas imančiais ūkininkais.

Praėjusiais metais per „HeavyFinance” investuotojai suteikė 77 tokias paskolas, kurių bendra suma siekė 4,3 mln. Eur. 

„Mes esame pirmieji Europoje suteikę galimybę investuoti į anglies taršos kreditų kūrimą per Žaliąsias paskolas ir matome didelį investuotojų susidomėjimą jomis, ypač, tarp verslininkų ir technologijų bendrovių. Šiais metais planuojame suteikti bent tris kartus daugiau tokių paskolų ir atlikti dar bent 10.000 dirvožemio mėginių”, – apie bendrovės planus kalba Laimonas Noreika.

Top