Fintech bendrovės „Paysera“ naujasis direktorius - Gintautas Mežetis

Dar gruodžio menėsį Lietuvos bankas pritarė naujajam „Paysera“ vadovo kandidatūrai ir nuo vasario 1-osios valdyba paskyrė naująjį generalinį direktorių.

GintautasMežetisNuotrauka: „Paysera“ generalinis direktorius Gintautas Mežetis © „Paysera“

„Paysera“ yra auganti, pelninga ir save finansuojanti bendrovė. Tai reta, man imponuojanti sąjunga „fintech“ versle, – sako G. Mežetis. – Vienas pagrindinių iššūkių man prisijungus prie „Paysera“ yra verslo plėtra į superprogramėlę ir bankininkystę. Į „Paysera“ atėjau iš viešojo sektoriaus, valstybės keliami reikalavimai man gerai suprantami, todėl asmeniškai sieksiu, kad plėtra vyktų sklandžiai, laikantis visų teisės aktų ir reguliatoriaus reikalavimų bei bendradarbiaujant.”   

Pasak G. Mežečio, naujasis bankas turės specializuoto banko licenciją, o juridinis pavadinimas bus „Paysera Bank“, UAB. Lietuvos banko ir Europos centrinio banko (ECB) sprendimo dėl naujojo banko licencijos laukiama 2022 m. pirmąjį pusmetį. ECB paraišką jau įvertino bei daugiau klausimų kol kas nėra. Nuo paraiškos pateikimo praėjo jau 8 mėnesiai.

„Didesnė bankų konkurencija yra prielaida mažėti įkainiams vartotojams bei impulsas pasitempti visai rinkai. Todėl augantis lietuviško kapitalo bankų skaičius yra pozityvi žinia verslui, kuriam aktualus finansavimas, ir indėlininkams, kurie ieško bent dalinės apsaugos nuo pinigų nuvertėjimo”, – teigia G. Mežetis.  

Prieš prisijungdamas prie „Paysera“ G. Mežetis pastaruosius dvejus metus vadovavo Informacinės visuomenės plėtros komitetui prie Susisiekimo ministerijos. Jam vadovaujant buvo paleistas Lietuvos atvirų duomenų portalas, Valstybės informacinių technologijų paslaugų valdymo informacinė sistema ir valstybės IT konsoliduota debesijos infrastruktūra.

Be to, per „E-valdžios vartus“ buvo suteikta autentifikavimo paslauga, padėjusi pagrindą registruotis skiepui nuo Covid-19. G. Mežetis yra įgijęs fizikos-ekonomikos išsilavinimą Vilniaus universitete ir studijavo tarptautinį marketingą Upsalos universitete (Švedija).

Neaudituotais duomenis, „Paysera LT“ pajamos 2021 m. sudarė 13,2 mln. Eur, o neaudituotas grynasis pelnas sudarė 2,1 mln. Eur. 2021 m. bendrovės aptarnaujamose e. parduotuvėse pirkėjai išleido beveik 600 mln. Eur, panašiai kaip ir užpernai. Per „Paysera“ programėlę ir e. bankininkystę klientai pernai pervedė 6,5 mlrd. Eur, arba 38 proc. daugiau nei metais anksčiau.

G. Mežetis pakeitė generalinės direktorės pareigas laikinai ėjusią Žydrūnę Putelytę, toliau tęsiančią darbą kaip naujojo vadovo pavaduotoja. Ji įmonės vairą buvo perėmusi pereinamuoju laikotarpiu po to, kai rugsėjį iš savo pareigų pasitraukė Vytenis Morkūnas, įmonei vadovavęs ketverius metus. 

Pagrindinė bendrovės veikla Baltijos šalyse yra mokėjimų apdorojimas interneto parduotuvėse. Padedanti priimti mokėjimus 13 tūkst. e. parduotuvių įvairiose šalyse, bendrovė yra viena didžiausių nebankinių mokėjimo operatorių Baltijos šalyse. Mokėjimų surinkimą kortelėmis, per bankus, „fintech“ bendroves, tarptautines atsiskaitymo sistemas „Paysera“ siūlo 20-yje Europos šalių. Tuo tarpu „Paysera“ programėlė telefone apjungia vis daugiau nefinansinių, o ir laisvalaikio paslaugų, tuo laipsniškai virsdama superprogramėle. Istoriškai „Paysera“ yra pirmoji Lietuvos elektroninių pinigų įstaiga, licenciją gavusi 2012 m. 

„Paysera“ įmonių tinklas Europoje plečiasi jungtinės veiklos principu, prie tinklo prijungdamas įvairių šalių bendroves, kurias steigia ir valdo patyrę vietos verslininkai. Tinklo įmonės veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Albanijoje, Kosove ir Sakartvele.

Top