Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Venesuelos skolos vertybiniai popieriai bus išbraukti iš „JPMorgan“ indekso?

Didžiausias JAV bankas „JPMorgan Chase“ gali išbraukti Venesuelos obligacijas iš savo indeksų, kurie jau seniai yra tapę etalonu, kuriuo remiantis vertinami besivystančių rinkų rezultatai, rašo agentūra „Bloomberg“.

rinkos akciju

Jungtinėms Valstijoms praėjusią savaitę paskelbus sankcijų Nicolaso Maduro (Nikolo Maduro) režimui, prekyba laiku neišpirktomis Venesuelos obligacijomis praktiškai sustojo. „JPMorgan“ tokiais atvejais paprastai išbraukia vertybinius popierius iš savo indeksų.

Tačiau šįkart bankas netikėtai atsidūrė kovos už valdžią Venesueloje epicentre, pažymi „Bloomberg“. Venesuelos obligacijų turėtojai ir kai kurie šalies politikai, kurie stojo Venesuelos prezidentu pasiskelbusio opozicijos lyderio Juano Guaido (Chuano Gvaido) pusėn, dabar deda daug pastangų, ragindami „JPMorgan“ nešalinti šalies obligacijų iš savo indeksų.

Jeigu tai būtų padaryta, biržiniams fondams ir kitiems tradiciniams investuotojams tektų atsikratyti Venesuelos obligacijų, kurios galėtų patekti į rizikos draudimo fondų rankas, o šie fondai skolos restruktūrizavimo atveju elgiasi agresyviau ir gali kreiptis į teismą.

„Bloomberg“ duomenimis, grupė Venesuelos įstatymų leidėjų skambina įvairiems „JPMorgan“ atstovams.

Deputatams kelia baimę galimas netvarkingas skolos restruktūrizavimas, kuris būtų panašus į Argentinos įsipareigojimų neįvykdymą 2001 metais, dėl kurio daug metų tęsėsi ginčai teismuose, o šalis daugiau kaip dešimtmečiui neteko prieigos prie tarptautinių kapitalo rinkų.

Kai kurie Londono rizikos draudimo fondai jau ėmė aktyviau domėtis Venesuelos obligacijomis, nes įžvelgia tikimybę, kad jos netrukus atpigs.

„Vyksta derybos su „JPMorgan“, – agentūrai „Bloomberg“ pareiškė opozicijai atstovaujantis deputatas Carlosas Paparoni (Karlosas Paparonis), kuris pirmininkauja Venesuelos kongreso finansų komisijai. – Siekiame spartaus, patikimo ir draugiško restruktūrizavimo.“

Kiek anksčiau šią savaitę grupė kreditorių, įskaitant „Greylock Capital“ ir „Goldman Sachs Group“, susitiko su JAV iždo departamento atstovais, kuriems išreiškė savo nuogąstavimus, kad jie bus priversti su didžiule nuolaida parduoti Venesuelos obligacijas, jeigu šalis bus pašalinta iš indeksų.

„JPMorgan“ atsisakė komentuoti padėtį, tačiau bankas anksčiau buvo patvirtinęs, jog svarsto, ar palikti Venesuelos obligacijas savo indeksų sudėtyje.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top