Papildomas verslo finansavimas, kada jis būtinas?

Esant nenumatytoms aplinkybėms dauguma įmonių finansuoja iš savo vidaus išteklių, tačiau vis dažniau auga papildomo finansavimo poreikis. Į plėtrą orientuotos įmonės dažnai dažnai jau būna išeikvojusios savo resursus, greitieji kreditai yra per brangūs, o banko paskolos procedūra ir atsakymai trunka per ilgai. Būtent tada kreipiamasi į faktoringo bendroves.

bendradarbiavimas23

Faktoringo paslaugas teikianti bendrovė „Factris“ išskiria pagrindines priežastis, signalizuojančias, kad kreiptis dėl papildomo finansavimo, kai savų lėšų trūksta, reikia neatidėliojant. Kitu atveju, delsimas gali brangiai kainuoti.

Prarastas klientas

Žinoma, tam, kad verslas veiktų sėkmingai, jis neturi tapti priklausomas tik nuo vieno ar kelių pirkėjų. Tačiau smulkios įmonės neretai didelę užsakymų dalį gauna iš vieno stambaus kliento. Jei pastarasis staiga atsisako įmonės paslaugų, verslui tai didžiulis sukrėtimas. Juk naujų klientų paieškos užtrunka, be to, tam reikia skirti ne tik laiko, bet ir papildomų lėšų. Taip pat bendradarbiavimo pradžia gali lemti didesnį apyvartinio kapitalo poreikį dėl ilgesnių mokėjimo atidėjimų siūlymo, siekiant įgyti konkurencinį pranašumą. O ką jau kalbėti apie nuostolių padengimą.

Tačiau tai nėra priežastis stabdyti veiklos, tik reikia atsakingai įvertinti praradimus ir ieškoti būdo, kaip tuo momentu juos protingai kompensuoti.

Pagrindinės įrangos gedimas

Deja, dažniausiai tokie dalykai įvyksta netikėtai. „Štai visai neseniai susidūrėme su realiu kliento pavyzdžiu –  vieną rytą svarbiausia įranga tiesiog sugedo. Tokių gedimų pašalinimas arba naujos įrangos įsigijimas kainuoja tūkstančius, tačiau be jų verslas negalėjo toliau funkcionuoti. Tokiu atveju operatyviai surasti patikimą finansavimą tampa neišvengiama“, –  pavyzdžiu dalinasi „Factris LT1“ vykdomasis direktorius Paulius Jauga. 

Na, o šiuolaikinis verslas neįsivaizduojamas be kompiuterių ir juose kaupiamų duomenų. Visa svarbiausia informacija, be kurios veikla neįmanoma, gali netikėtai dingti įvykus gedimui, dėl viruso ar kibernetinės atakos. Duomenų atkūrimas arba naujos kompiuterinės įrangos įsigijimas kainuoja nemažai, bet tai neišvengiama.

Atšauktas prekių ar žaliavų tiekimas

Laiku pristatytos žaliavos ar kitos prekės yra būtinos sėkmingam verslo funkcionavimui. Tai ypač aktualu su įvairių produktų bei paslaugų gamyba ir pardavimu susijusiems verslams. Tačiau situacijų, kai tiekėjas dėl tam tikrų priežasčių negali laiku įvykdyti užsakymo, tikrai pasitaiko. Tokiu atveju reikia skubiai ieškoti naujo tiekėjo ir užsitikrinti ne tik žaliavų pristatymo savalaikiškumą, bet ir jų finansavimą. Tam, be abejo, reikia ne tik laiko, bet ir papildomų lėšų.

Vėluojantys pirkėjai

Pirkėjų nemokumą pačiam nuspėti sunku, tačiau vėlavimų apmokėti sąskaitas pasitaiko, ypač vėstant ekonomikos augimui. Tuomet apyvartinės lėšos iš pirkėjų kuriam laikui būna užšaldytos, o vykdyti veiklą, t. y. pirkti žaliavas, finansuoti gamybos sąnaudas bei fiksuotus kaštus, vis tiek būtina. Apyvartinio kapitalo stygiaus galima išvengti tinkamai tam pasiruošus. 

Kokie galimi sprendimai?

Tokiais atvejais, kai svarbi kiekviena minutė ir trūksta vidaus išteklių, būtina neatidėliojant ieškoti patikimo sprendimo. Atsakymo dėl banko paskolos gali tekti ilgai laukti, kreiptis taip vadinamų greitųjų kreditų – įmanoma, bet dažniausiai tai ypač brangu.

„Tokiu kritiniu atveju verslai dažnai nepagalvoja, bet išsigelbėjimu gali tapti klientams išrašytų sąskaitų faktūrų finansavimas. Tikėtina, jog gautinų atsiskaitymų suma bus nemaža, o atsiskaitymai nusimato tik po kelių mėnesių. Tuomet sąskaitų finansavimo ar faktoringo paslauga gali pagelbėti gauti lėšas už neapmokėtas sąskaitas nedelsiant Tai suteiks taip reikalingo apyvartinio kapitalo kuo sklandesnei tolesnei veiklai užtikrinti. Siekiant išvengti pirkėjų nemokumo, būtina iš anksto pasirūpinti prekinio kredito draudimo paslauga, taip pat pasinaudoti naujove rinkoje – gautinų sumų iš pirkėjų surinkimo paslauga“, – pataria „Factris LT1“ vykdomasis vadovas.

Top