Ukraina laukia TVF misijos dėl šalies kreditavimo

Šią savaitę bus grįžtama prie derybų dėl Ukrainos finansavimo. Paskutinis pokalbis vyko prieš 2 mėnesius, tačiau tuomet ji baigėsi TVF akcentavimu, kad šalyje dar per plačiai išsikerojusi korupcija, 

ukraina veliava

„Misija pradėjo diskusijas dėl naujos trejų metų paramos, kuri galėtų būti teikiama kaip TVF išplėstinės finansavimo programos dalis. Šios diskusijos bus pratęstos“, – prieš išvykdamas iš Kijevo rugsėjo pabaigoje sakė R. van Rodenas. Ukraina tikisi naujo TVF 5-10 mlrd. JAV dolerių vertės paskolų paketo pagal išplėstinę fondo priemonę (Extended Fund Facility, EFF), o ne pagal rezervinio susitarimo (Stand-by Arrangements, SBA) programą, kuri vis dar galioja.

Kijevas puoselėja viltis pirmąją iki 2 mlrd. dolerių dydžio išmoką gauti dar iki šių metų pabaigos. Naujas susitarimas su TVF palengvintų Ukrainos skolinimąsi iš kitų tarptautinių donorų bei rinkoje. TVF teikia finansinę paramą krizės ištiktoms šalims mainais į daugelio reikalavimų vykdymą. Fondo lėšos pagal EFF skiriamos valstybėms, kurios vidutinės trukmės laikotarpiu susiduria su rimtomis mokėjimų balanso problemomis dėl struktūrinių ekonomikos trūkumų.

Palyginus su SBA programa, EFF sutartis būna ilgesnio laikotarpio, todėl šaliai būna lengviau vykdyti finansavimo sąlygas, o finansinės paramos grąžinimo sąlygos būna palankesnės. Dabartinė Ukrainos ir TVF bendradarbiavimo SBA programa 14-os mėnesių laikotarpiui buvo patvirtinta pernai gruodį. Ji numato 3,9 mlrd. JAV dolerių vertės finansavimą, tačiau išmoka buvo tik viena – 1 mlrd. dolerių dydžio, iškart po programos įsigaliojimo.

Antrąją išmoką Ukraina tikėjosi gauti iki šių metų vidurio, tačiau gegužę Kijeve dirbusi TVF misija išvyko nepateikusi jokių rekomendacijų. Ankstesnė TVF 17,5 mlrd. JAV dolerių vertės EFF pobūdžio finansinės paramos Ukrainai programa ketveriems metams buvo patvirtinta 2015 metų pradžioje. Tačiau Ukraina gavo tik bemaž pusę pagal ją numatytų išmokų – iš viso 8,7 mlrd. JAV dolerių prilygstančią sumą. Finansavimas buvo sustabdytas 2017-ųjų pirmojo pusmečio pabaigoje, nes buvo konstatuota, kad Kijevas nevykdė daug programos sąlygų.

Rašykite komentarą...
Jūs esate svečias
Komentuoti kaip svečiui
Komentaras kraunamas... Komentaras bus atnaujintas už 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Top