Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Baltarusija prieš prezidento rinkimus TVF kredito gali nesulaukti

Šalis planavo gauti finansavimą iki prezidento rinkimų, tuomet jai kiltų mažiau keblumų grąžinant skolas užsienio kreditoriams. Kita svarbi priežastis Minskui buvo sustiprinti dabartines šalies vadovo pozicijas artėjantiems rinkimams. Tačiau po susitikimo su TVF Baltarusijos atstovai buvo labai nekalbūs ir tikisi klausimą išspręsti į šalį atvykus TVF misijai.

minskas

Baltarusijos finansų ministras Maksimas Jermolovičius, praėjusią savaitę prieš išvykdamas į TVF ir Pasaulio banko valdytojų metinį susirinkimą, skelbė, jog tokius šalies planus ketinama pasiūlyti aptarti TVF vadovybei. Grįžęs iš šio forumo M. Jermolovičius kalbėti apie tai nepanoro, o kitas Baltarusijos delegacijos narys – centrinio banko pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kalečitsas – į klausimą, kokiomis sąlygomis įmanomas derybų dėl naujos TVF kreditavimo programos atnaujinimas, atsakė taip: „Nekomentuosiu šių dalykų, šių klausimų su TVF dabar nesvarstome.

Aptarėme tik su bendrosios ekonominės politikos vertinimais ir technine parama susijusius klausimus“. „Kitą savaitę laukiame atvykstant TVF misijos, ir mes dar kartą paaiškinsime savo įverčius – esamus ir prognozuojamus. Misija pagal TVF ketvirtąjį straipsnį galima kitų metų pradžioje“, – pridūrė D. Kalečitsas.

TVF pozicija suprantama – per ankstesnes derybas 2016-2017 metais taip ir nebuvo išspręsti nesutarimai dėl makroekonominio stabilizavimo priemonių efektyvumo bei jų įgyvendinimo spartos, nerentabilių valstybinių įmonių pertvarkymo ar uždarymo, taip pat ir dėl komunalinių paslaugų įkainių padidinimo bent iki savikainos lygio.

Be to, tokios derybos prieš 2020-aisiais numatytus Baltarusijos prezidento rinkimus reikštų TVF politinę paramą ilgamečiam jos autoritariniam lyderiui Aleksandrui Lukašenkai. Baltarusijos ir TVF bendradarbiavimas pastaruosius dvejus metus apsiriboja techninėmis konsultacijomis. TVF yra suteikęs Baltarusijai paskolų už 3,46 mlrd. JAV dolerių.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top