SEB elektroninės bankininkystės sistemoje bus lengviau apmokėti faktoringo sąskaitas

Besinaudojantieji verslo sąskaitų kreditavimu, dar žinomu, kaip faktoringas nebeprivalės atskirai įkelti dokumentų į interneto banką ir sąskaitos galės būti teikiamos automatiškai.

kompiuterismacbook

Galimybę teikti automatines sąskaitas, apmokamas pagal faktoringo paslaugos sutartis, SEB bankas įdiegė bendradarbiaudamas su įmone „Edisoft“. Jos valdoma debesų kompiuterijos platforma, elektroninių duomenų mainų (Electronic Data Interchange – EDI) sistema, įmonėms leidžia derinti skirtingas apskaitos programas ir keistis komerciniais dokumentais bei informacija. Šia sistema siunčiami užsakymai, sąskaitos faktūros, krovinių važtaraščiai, sąskaitų likučių ataskaitos, prekių gavimo ir daugelis kitų elektroninių dokumentų.

„Savo klientams teikiame pažangias paslaugas, padėdami jiems dirbti paprasčiau ir efektyviau. Kaip tik tai užtikrina galimybė naudotis elektroninių duomenų mainų sistema – supaprastinamas sąskaitų faktūrų rengimas, trumpinamas administravimo darbams skiriamas laikas. Klientui nebereikia nieko daryti – pradėjus naudotis sistema, sąskaitų duomenys automatiškai pateikiami bankui, ir mes suteikiame finansavimą. Jis skiriamas gerokai greičiau negu iki šiol, nes sąskaitos banką pasiekia realiuoju laiku“, - komentuoja Rolandas Sungaila, SEB banko Lėšų valdymo ir prekybos finansavimo departamento direktorius.

SEB yra pirmasis Lietuvoje veikiantis bankas, sudaręs galimybę savo klientams naudotis tokia paslauga. Prisijungti prie EDI sistemos rekomenduojama tiems faktoringo paslaugų naudotojams, kurie per mėnesį bankui teikia 50 ir daugiau sąskaitų. Automatizuodami šią procedūrą klientai galės smarkiai sumažinti laiko sąnaudas.

EDI sistema besinaudojančioms bendrovėms prisijungimas yra labai paprastas ir nereikalaujantis jokių pakeitimų apskaitos sistemose, papildomi nustatymai atliekami tik „Edisoft“ platformoje ir sąskaitų duomenys pradedami siųsti SEB bankui. Klientams, kurie dar nesinaudoja sistema, prisijungimo prie sistemos galimybes rekomenduojama aptarti su „Edisoft“ specialistais.

SEB bankas klientams teikia vietinio ir tarptautinio faktoringo paslaugas. Įmonė, sudariusi faktoringo sutartį su banku, perleidžia jam piniginių reikalavimų teises pagal savo klientams išrašytas sąskaitas. Faktoringo paslauga besinaudojančiai įmonei bankas iš karto sumoka iki 90 proc. sąskaitos vertės, o vėliau surenka įmokas iš pirkėjų.

Bankas teikia ir atvirkštinio faktoringo paslaugą, kuri suteikia galimybę apmokėti tiekėjų pateiktas sąskaitas iš karto ir gauti tiekėjo nuolaidą ar pailginti atidėto mokėjimo terminą. Bankui yra sumokama tik atidėto mokėjimo termino pabaigoje. Abu faktoringo būdai padeda įmonėms optimizuoti apyvartinį kapitalą ir gauti finansavimą neįkeičiant nekilnojamojo turto – perleidžiamos tik reikalavimo teisės į gautinas sumas.

Apie įmonę „Edisoft“

Bendrovė „Edisoft“ yra tarptautinė elektroninių duomenų mainų operatorė ir sistemų integravimo paslaugų teikėja. Trijose Baltijos šalyse įmonė aptarnauja daugiau negu 2 000 klientų. Šia sistema per metus administruojama apie 18 milijonų dokumentų. „Edisoft“ kuriami sprendimus naudoja prekybos, gamybos, logistikos, finansų ir kitų sektorių įmonės, siekdamos efektyvinti paspartinti duomenų, dokumentų siuntimo ir kitus procesus.

Top