10 patarimų verslui, kurie turėtų padidinti tikimybę sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo

Kartais kreipimosi dėl verslo paskolos procesas gali atrodyti labai komplikuotas ir sudėtingas. Tačiau turėtumėte atminti, kad kiekvieni kreditoriai tiesiog nori būti visiškai tikri, jog jūs galėsite jiems grąžinti jų pinigus. Jūsų pateiktos paskolos paraiškos mokumo vertinimas ir yra tas procesas, be kurių nebūtų galima suprasti, kokios ir kliento tikrosios galimybės padengti jam tenkančius finansinius įsipareigojimus. Todėl jei jūs šiuo metu svarstote apie galimybę kreiptis dėl verslo paskolos ir bandote pildyti paskolos paraišką, visų pirma turėtumėte pasinaudoti keliais praktiškais patarimais.

kreditai.info patarimai jaunam verslui

 

1. Turėkite planą

Kreditoriai nori, kad į juos besikreipiantis verslo savininkas, kuris siekia gauti verslo paskolą, parodytų, koks yra jo pagrindinis ir aiškus tikslas bei kokie yra numatyti būsimi veiksmai. Trumpiau tariant, kreditoriai turi žinoti, kam jums reikia paskolos ir kaip ji bus panaudota. Jei jūs tiesiog pasakysite savo pasirinktiems kreditoriams, kad jums reikia 50 000 eurų, nesuteikdami jiems jokios priežasties „jumis patikėti“, labai tikėtina, kad jūs sulauksite neigiamo atsakymo. Dėl šios priežasties jūs visuomet turėtumėte būti visiškai konkretūs ir aiškūs – kalbant apie jūsų numatytus verslo tikslus. Jei jums reikia minėto dydžio pinigų sumos, tuomet paaiškinkite kreditoriams, ką su gautais pinigais jūs norėsite nuveikti.

Keletas galimų priežasčių, kodėl verslas gali kreiptis į kreditorius:

  • Verslo plėtra
  • Inventoriaus įsigijimas
  • Techninės įrangos atnaujinimas
  • Naujų darbuotojų samdymas ar esamų darbuotojų kvalifikacijos kėlimas
  • Apyvartinių lėšų padidinimas

Trumpiau tariant, kai jūs pildysite verslo paskolos paraišką, turite suteikti kreditoriams labai svarią priežastį, kodėl jie jums turėtų suteikti verslo paskolą.

2. Pasirinkite realistišką verslo paskolos sumą

Jei norite, kad jūsų pateikta verslo paskolos paraiška pasižymėtų didesniu sėkmės procentu, tuomet turėtumėte labai gerai pagalvoti apie tai, kokia pinigų suma būtų realistiška ir atitiktų jūsų numatytus verslo poreikius. Neturėtumėte prašyti pernelyg daug. Tačiau lygiai taip pat jūs neturėtumėte kreiptis ir dėl pernelyg mažos verslo paskolos.

Trumpiau tariant, jūs neturėtumėte spėlioti. Kiekvienas jūsų priimamas finansinis sprendimas turėtų būti labai gerai apgalvotas. Todėl prisėskite ir pasistenkite apskaičiuoti, kiek iš tikrųjų pinigų galėtų reikėti jūsų verslui. Jei jums reikia verslo paskolos, kurios pagalba galėtumėte įsigyti naują technologinę įrangą, tuomet apskaičiuokite, kiek tokia įranga jums kainuos, įskaitant ir visus papildomus mokesčius, pristatymą, montavimą, darbuotojų apmokymą ir kt.

Kreditoriai visuomet nori „dirbti“ su įmonėmis, kurios turi realistiškus tikslus ir į visą tai žvelgia neturėdami jokių tuščių iliuzijų. Tai reiškia, kad jūs kreditoriams turėtumėte sudaryti atsakingų ir racionalių verslo savininkų įvaizdį, kadangi tai galėtų padidinti jūsų galimybes sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo.

3. Apskaičiuokite jūsų būsimas paskolos grąžinimo įmokas

Kreditoriams visuomet pačiu svarbiausiu klausimu būna tai, „ar jūs pajėgsite grąžinti paskolą?“. Jei jūs negalėsite jiems įrodyti, kad jums pavyks be jokių nesklandumų padengti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus, tuomet jums tikrai nepasiseks gauti norimo dydžio verslo paskolą.

Kreditoriai vertins, ar jūs galėsite padengti mėnesines įmokas, įvertindami mėnesines pajamas ir patiriamas išlaidas. Tai leis jiems suprasti, kokia yra jūsų verslo tikroji finansinė situacija ir ar konkreti jūsų prašoma verslo paskola nesukels jums papildomų finansinių problemų. Kaip bebūtų, tai turėtų būti svarbu ne tik kreditoriams, tačiau ir pačiam verslui. Tai reiškia, kad jei jūs kreipsitės dėl paskolos, turite būti visiškai tikri, kad ją grąžinsite laiku ir nepažeisdami verslo paskolos sutarties sąlygų. Jokiu būdu neturėtumėte pasikliauti spėlionėmis ir tikėjimu. Nepakanka viltis, kad viskas eisis sėkmingai ir jūs gausite vis daugiau pajamų. Jūs turite vertinti savo dabartinę verslo finansinę situaciją ir nevertinti savo verslo finansinių galimybių pagal savo numatytą būsimą planą. Jei jūs kliausitės savo ateities prognozėmis, neilgai trukus galite susidurti su pakankamai sudėtinga savo verslo finansine padėtimi.

4. Pasirinkite tinkamiausios rūšies paskolą

Ne visos paskolos yra „sudarytos“ vienodai. Trumpiau tariant, kiekviena paskola gali būti skirtingos rūšies, o tai reiškia, kad kiekvienai iš jų gali būti taikomos ir labai skirtingos sąlygos. Jei jūs norite, kad jūsų pasirinkta verslo paskola pasižymėtų pačiomis palankiausiomis sąlygomis ir pačiomis optimaliausiomis palūkanomis, tuomet turėtumėte pasirinkti tinkamiausios rūšies paskolą.

Žemiau pateikiame vienas iš populiariausių paskolų rūšių:

  • Trumpalaikė paskola: Kaip ir sufleruoja pats paskolos pavadinimas, tokių paskolų grąžinimo terminas būna trumpesnis, o tai reiškia, kad ir pati paskolos vertė gali būti kur kas mažesnė nei ilgalaikių paskolų.
  • Ilgalaikė paskola: Vėlgi, nesunku nuspėti, kokia tai paskola – tokios paskolos yra suteikiamos ilgesniam terminui ir yra didesnės vertės. Dažniausiai ilgalaikėms paskoloms yra taikomos žemesnės palūkanos, todėl jos pabrangsta mažiau nei jau minėtos trumpalaikės paskolos.
  • Verslo kredito kortelė: Į kreditorius galite kreiptis ir dėl verslo kredito kortelių. Tokiu atveju įprastai palūkanų norma būna didesnė. Todėl labai svarbu, kad išeikvojamas kredito korteles iš anksto numatytomis dalimis kiekvieną mėnesį padengtumėte laiku, nepraleisdami nei vienos grąžinimo įmokos.
  • Faktoringas: Nors techniškai būtų sudėtinga tai vadinti paskola, faktoringas vis dėlto turėtų būti įvardintas kalbant apie skirtingas ir populiarias paskolų rūšis. Šiuo atveju faktoringo paslaugų teikėjai nuperka verslo sąskaitą, ją apmokėdami. Tai reiškia, kad verslas iš anksto gauna pinigus ir tuomet per sutartą laiką grąžiną tokią „paskolą“, kartu sumokant ir palūkanas.

Taigi, turėtumėte labai atidžiai ir atsakingai pasirinkti verslo paskolą, kuri geriausiai jums tiktų. Neturėtumėte veltui švaistyti savo laiko ir jėgų pildant paskolų, kurios netiktų jūsų verslui, paraiškas. Padidinkite savo galimybes sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo, kreipdamiesi dėl tinkamos rūšies paskolos.

5. Pasirinkite tinkamus kreditorius

Kreditorių pasirinkimas taip pat visuomet vaidina labai svarbų vaidmenį verslo paskolos gavimo procese. Tai gali sumažinti arba padidinti tikimybę gauti verslo paskolą. Kiekvieni kreditoriai savo potencialiems klientams siūlo skirtingų rūšių ir skirtingo dydžio paskolas ir joms taiko skirtingus reikalavimus bei skirtingas sąlygas. Kai kurie kreditoriai paskolas suteikia tik pakankamą komercinės veiklos istoriją turinčioms įmonėms, o kai kurie iš jų paskolas teikia tik startuoliams. Kai kurie dirba tik su įmonėmis, kurių kredito reitingas yra labai aukštas, o kai kurie labiau orientuojasi į metines pajamas ir metinį pelną. Taigi, kaip jau supratote, viskas priklauso tik nuo jūsų ir jūsų pasirinktų kreditorių. Pasistenkite labai atidžiai ir neskubėdami peržiūrėti šiuolaikinėje rinkoje veikiančius kreditorius ir įvertinkite jų taikomus verslo paskolų pasiūlymus. Tuomet jums turėtų būti kur kas lengviau susidaryti bendrą vaizdą ir suprasti, kas jūsų verslui galėtų tikti labiausiai.

6. Supraskite visą paskolos suteikimo procesą

Kreditoriai nori turėti reikalų tik su labai atsakingais ir patyrusiais verslo savininkais. Todėl turėtumėte padidinti jų pasitikėjimą jumis, parodydami jiems, kad jūs puikiai suprantate visą paskolos suteikimo procesą ir žinote, kaip viskas veikia. Be to, tai ne tik kreditoriams parodys, kad jūs suprantate, ką jūs darote, tačiau visa tai taip pat paspartins ir visą verslo paskolos suteikimo procesą. Remiantis „Forbes“ duomenimis, kuo labiau apsišvietęs yra smulkaus verslo savininkas (paskolos galimybių ir viso proceso atžvilgiu), tuo labiau padidėja tikimybė, kad bus suteikta verslo paskola. Jei jūs savo pasirinktų kreditorių klausite, kas yra metinė palūkanų norma arba prašysite jums paaiškinti skirtumus tarp fiksuotų ir kintančių palūkanų verslo paskolos, vargu ar kreditoriams sudarysite apie save teigiamą įspūdį.

7. Turėkite gerą įmonės kredito reitingą

Dar vienas labai svarbus veiksnys, kai yra kalbama apie sėkmingą kreipimąsi dėl verslo paskolos, yra labai aukštas įmonės kredito reitingas. Kreditoriai, kurie vertina savo potencialius klientus, visuomet atsižvelgia į jų mokumą, o kredito reitingas yra viena iš sudedamųjų vartotojų mokumo vertinimo dalių. Kredito reitingas kreditoriams parodo, kokia yra įmonės finansinės situacija ir leidžia suprasti ar verta skolinti konkrečiai įmonei. Jei jūsų įmonės kredito reitingas bus labai aukštas, tuomet labai tikėtina, kad kreditoriai jums pateiks teigiamą atsakymą ir suteiks jūsų prašomo dydžio verslo paskolą.

8. Nepamirškite ir savo asmeninio kredito reitingo

Neturėtumėte pamiršti, kad kreditoriai atsižvelgia ne tik į paties verslo finansinę situaciją bei kredito reitingą, tačiau taip pat ir į įmonės savininko finansinę padėtį, įvertindami ir jo asmeninį kredito reitingą. Jei jūsų asmeninis kredito reitingas bus labai žemas, tai gali neigiamai paveikti ir jūsų galimybes gauti verslo paskolą.

Taigi, kaip jau turbūt supratote, jei norite, kad jūsų galimybės sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo, taptų kur kas didesnės, turėtumėte pasirūpinti ir savo įmonės bei asmeniniu kredito reitingu. Be abejo, šis procesas gali šiek tiek užtrukti, tačiau jei jūsų kredito reitingas bus aukštas, labai tikėtina, kad jūs galėsite pasiekti savo norimą finansinį tikslą.

9. Žinokite, kas yra jūsų kredito ataskaitoje

Kuomet kreipsitės dėl verslo paskolos, turėtumėte labai gerai išsiaiškinti, kas yra jūsų kredito ataskaitoje. Kreditoriai neabejotinai peržvelgs jūsų kredito ataskaitą, atsižvelgdami į tai, kokia yra jūsų tikroji kredito istorija. Nei vieni kreditoriai nepatvirtins jiems pateiktos verslo paskolos paraiškos, prieš tai neįvertinę minėtos labai svarbios finansinės informacijos. Jei jūs žinote, kad kredito ataskaitoje kreditoriai pamatys tam tikrų neigiamų detalių, turėtumėte iš anksto apie visą tai pakalbėti su kreditoriams ir jiems viską nuodugniai paaiškinti. Tokiu atveju jūs iš anksto pradėsite kurti abipusiu pasitikėjimu pagrįstą bendradarbiavimą su savo potencialiais kreditoriais. Kaip bebūtų, net jei tai nepagelbės gaunant verslo paskolą, jūs bent jau būsite pabandę.

10. Pirmiausia padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus

Suprantama, kad jūs galite norėti gauti kuo daugiau lėšų, kurios padėtų jūsų verslui kaip įmanoma efektyviau plėstis ir vystytis, tačiau jei jūs jau turite bent vieną paskolą, visų pirma turėtumėte pasistengti ją padengti, o tik tuomet kreiptis dėl naujos verslo paskolos. Tai ne tik apsaugotų jūsų įmonės finansinę situaciją, tačiau taip pat padidintų ir jūsų galimybes sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo.

Jei jau turite finansinių įsipareigojimų, kreditoriai gali nesutikti jums suteikti dar vieną paskolą. Visuomet turėtumėte atsižvelgti ir į tai, kokios yra jūsų įmonės gaunamos mėnesinės pajamos ir kokie yra jos turimi finansiniai įsipareigojimai. Atsižvelgiant į tokią finansinę informaciją, jūs galite iš anksto daugiau ar mažiau suprasti, ar kreditoriai jums galės suteikti papildomą paskolą dar nebaigus grąžinti turimos verslo paskolos.

Top