Baltarusijos kredito reitingas lieka B su stabilia perspektyva

Standards & Poor's reitingas paliktas remiantis Baltarusijos ir Rusijos santykiais, bet situacija laikoma gerėjančia dėl nuolat gerėjančių Baltarusijos ekonomikos rodiklių tokiu kaip stabilizuota aukšta infliacija ar sulėtėjęs valstybės skolos augimas.

minskas

Tarptautinė reitingų agentūra „S&P Global Ratings“ patvirtino galiojantį Baltarusijos kredito reitingą ir jo stabilią perspektyvą.

Ilgalaikio ar trumpalaikio skolinimosi patikimumas pakartotinai įvertintas reitingu B. „Mūsų reitingai Baltarusijai ir toliau atspindi jos gaunamą finansinę paramą iš Rusijos, nepaisant periodiškai tarp dviejų šalių iškylančių nesutarimų.

Reitingus šiame lygyje taip pat išlaiko pastaraisiais metais pagerėjusi Baltarusijos makroekonominė politika. Manome, kad tai padėjo sulėtinti valstybės skolos augimą bei užtikrinti nuolatos aukštos infliacijos kontrolę“, – teigiama agentūros pranešime.

Anot S&P, galiojantys Baltarusijos reitingai taip pat atspindi menką jos institucijų efektyvumą, mokėjimo balanso ir biudžeto pažeidžiamumą, oficialioje biudžeto statistikoje nenurodomą aukštą fiskalinių išlaidų lygį, monetarinės politikos silpnumą.

Agentūra taip pat atkreipia dėmesį į santykinai lėtą Baltarusijos ekonomikos augimą ir pabrėžia, kad „mokesčių pertvarka Rusijos naftos sektoriuje kelia grėsmę Baltarusijai, jei nebus susitarta dėl netekčių kompensavimo“.

S&P prognozuoja, jog Baltarusijos ekonomikos augimas sulėtės nuo 3 proc. pernai iki 1,2 proc., o vėliau stabilizuosis ties 2 procentais.

Top