Kreditai.INFO pataria kaip valdyti turimas paskolas, kad jos netaptų galvos skausmu

Paskolos gali būti geri mūsų draugai, kurie suteikia mums finansinį pranašumą ir padeda mums finansiškai sudėtingais laikais. Tačiau tai taip pat gali tapti ir labai dideliais priešais, kurie sumažina mūsų biudžetą ir sukelia mums daug finansinio streso.

Tačiau, kaip bebūtų, visuomet svarbiausia išlieka tai, kaip mes jas valdoma. Tai reiškia, kad nuo mūsų priimamų finansinių sprendimų tiesiogiai priklauso ir mūsų finansinė padėtis. Todėl žemiau pateikiame jums ne vieną praktišką patarimą, kaip galite užtikrinti, kad paskola netaptų tikru košmaru.

gavoja03s

1. Skolinkitės dėl teisingų priežasčių.

Kai jūs skolinatės norėdami įsigyti daiktą, kuris bėgant laikui turi vis didesnę vertę ir turi potencialą uždirbti jums daugiau pinigų, tuomet tai galima vadinti gera paskola. Puikiu tokių paskolų pavyzdžiu galėtų tapti nekilnojamasis turtas arba paskolos, kurios yra naudojamos verslo plėtrai.

Tuo tarpu, kai pinigai yra panaudojami kažkam, kas labai greitai praranda savo vertę, jūs prarandate ir savo pinigus, o tai reiškia, kad skolinamasis tokiam tikslui tampa nuostolingas ir paskola yra vadinama bloga. Šiuo atveju, kaip pavyzdį būtų galima pateikti kreditinių kortelių išlaidas, kurių jūs nepadengiate iš karto. Todėl visuomet yra patariama dėl paskolos į kreditorius kreiptis tik dėl teisingų ir finansiškai apgalvotų priežasčių.

2. Skolinkitės tik tiek, kiek jums reikia.

Jei jūs norite pradėti naują verslą ir jums reikia 50 000 EUR sumos, skolinkitės tik tokią pinigų sumą ir nė centu daugiau. Taip pat neturėtumėte skolintis ir mažiau, jei esate apskaičiavę, kad jums reikės būtent tokio dydžio paskolos. Kaip bebūtų, tai yra pakankamai dažnai pasitaikanti klaida. Todėl jos būtina vengti, jei jūs nenorite savęs pernelyg apsunkinti.

Turite suprasti, kad kuo daugiau jūs pasiskolinsite iš kreditorių, tuo daugiau palūkanų jūs turėsite sumokėti bėgant laikui. Be to, tai paveiks ir jūsų mėnesinių paskolos grąžinimo įmokų dydį, kuris taip pat bus didesnis. Ką jau kalbėti apie paskolos grąžinimo terminą, kuris bus ilgesnis. Todėl visuomet kreipkitės tik dėl tokio dydžio paskolos, kurios jums iš tikrųjų reikia.

3. Žinokite, kiek jūs galite sau leisti mokėti per mėnesį.

Prieš kreipdamiesi dėl paskolos, jūs turite labai atidžiai įvertinti savo asmeninį biudžetą ir apskaičiuoti, kiek jūs iš tikrųjų galite sau leisti mokėti per mėn. Niekuomet negalvokite, kad jūs turėsite daugiau pinigų ateityje. Net jei taip nutiks, jūs dėl to šią akimirką negalite būti tikri. Todėl šį klausimą jūs turėtumėte spręsti remdamiesi savo dabartinėmis pajamomis ir skaičiais, kuriuos šiandien matote prieš save.

Tuomet, kai jūs būsite nustatę konkrečią pinigų sumą, būkite tikri, kad pasirinksite paskolą ir jos grąžinimo terminą, kuris atitinka jūsų asmeninį biudžetą. Visa tai padeda užtikrinti, kad jūs pajėgsite laiku padengti savo mėnesines paskolos grąžinimo įmokas.

4. Pasirinkite tinkamus kreditorius.

Manėte, kad kiekvieni kreditoriai įprastai siūlo labai panašius paskolų variantus? Jei taip, tuomet turime jus nuliūdinti – jūs labai klydote. Kiekvieni kreditoriai taiko skirtingus paskolų pasiūlymus. Ir tai yra visiškai suprantama – juk kiekvienas kreditorius turi skirtingą savo komercinės veiklos vystymo strategiją ir kiekvienas skirtingais būdais stengiasi pritraukti daugiau naujų klientų.

Todėl, kai yra kalbama apie kreditorių pasirinkimą, turėtumėte pasistengti atlikti kruopščią informacijos paiešką ir pasirinkti paskolą, kuriai būtų taikomos pačios žemiausios palūkanos.

5. Sekite savo pajamų judėjimą.

Kuomet gausite paskolą, jūsų pajamų judėjimo sekimas turėtų būti vienas iš svarbių prioritetų. Jūs privalote žinoti iš kur ateina ir kur nukeliauja jūsų pinigai. Tai suteikia jums kur kas didesnį finansinį pranašumą ir padeda lengviau apsisaugoti nuo įvairių galimų finansinių sunkumų.

Be to, jei jūs kontroliuosite savo asmeninį biudžetą ir valdysite asmeninių lėšų srautus, tuomet galėsite lengviau padengti ir savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Kiekvieną mėnesį paskolos grąžinimo įmokas jūs privalote padengti laiku. Tai yra tiesiog būtina, jei norite išsaugoti gerą asmeninę kredito istoriją. Taigi, jei pradėsite sekti savo patiriamas išlaidas ir visuomet stengsitės, kad jos neperžengtų pernelyg rizikingos ribos, jūsų finansinė situacija turėtų išlikti stabili.

Kaip lengviau sugrąžinti gautą paskolą

Kad ir kokia bebūtų jūsų asmeninė finansinė situacija, paskola visuomet turi nemenkos įtakos jūsų mėnesiniam biudžetui. Todėl finansinių įsipareigojimų turėjimas yra neatsiejamas nuo tinkamo asmeninių finansų valdymo ir efektyvių finansinių sprendimų priėmimo. Kaip bebūtų, jau minėjome, kad paskola nėra blogas sprendimas, tačiau būtina priimti tik teisingus ir labai gerai apgalvotus finansinius sprendimus, norint apsaugoti savo finansinę padėtį ir neleisti, kad gauta paskola ją pablogintų.

Žinoma, nereikia pamiršti, kad egzistuoja skirtingų rūšių paskolos, todėl jei jūs norite išsaugoti savo gerą asmeninę kredito istoriją ir nesukurti sau daugiau finansinių problemų nei jų yra dabar, turėtumėte vengti kai kurių rūšių paskolų:

  • Aukštomis palūkanomis pasižyminčios kreditinės kortelės;
  • Greitieji kreditai arba greitosios paskolos internetu;
  • Kitos didelėmis palūkanomis pasižyminčios trumpalaikės paskolos.

Taigi, paskolos grąžinimas visuomet labai teigiamai paveikia jūsų asmeninį biudžetą ir asmeninį kredito reitingą. Todėl turint finansinių įsipareigojimų, yra būtina stengtis kaip įmanoma greičiau juos padengti. Dėl šios priežasties pateikiame jums keletą patarimų, kurie turėtų jums pagelbėti tai padarant daug lengviau.

1. Paskolos grąžinimą paverskite prioritetu

Jei turėsite pernelyg daug (arba pernelyg didelių) finansinių įsipareigojimų, tai gali labai neigiamai paveikti jūsų finansinę padėtį ir pabloginti gyvenimo kokybę. Be to, turint paskolą, įprastai kiekvieną mėnesį yra galvojama apie tai, kaip jūs padengsite savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Tai reiškia, kad tokiu atveju žmogų visuomet lydi nemenkas papildomas stresas ir didelė įtampa. Todėl norint turimą paskolą grąžinti kaip įmanoma greičiau, vertėtų pagalvoti apie savo išlaidavimo įpročius ir pasistengti juos pakoreguoti taip, kad savo pagrindinį tikslą galėtumėte pasiekti greičiau ir lengviau.

  • Asmeninis biudžetas. Organizuokite savo asmeninius finansus suformuodami adekvatų asmeninį biudžetą ir sekdami savo patiriamas išlaidas.
  • Atsisakykite jums nebūtinų išlaidų. Tai gali būti paprasčiausias rytinės kavos gėrimas kavinėje prieš keliaujant į savo darbą, tačiau jei jūs pasistengsite pakeisti savo šį įprotį ir kavą gersite namuose, sutaupysite gerokai daugiau lėšų – ypač, kai yra kalbama apie ilgesnį laikotarpį. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie bet kurias kitas jūsų patiriamas išlaidas. Kiekvienas sutaupytas euras gali keliauti greitesniam jūsų turimų finansinių įsipareigojimų padengimui.
  • Parduokite nenaudojamus daiktus. Kiekviename būste galima atrasti daugybę įvairių jau seniai nebenaudojamų daiktų, kuriuos galima parduoti. Dažnai galvojama apie tokių daiktų išmetimą, tačiau jei jūs norite gauti papildomų lėšų, natūralu, kad galite pabandyti juos parduoti, tokiu būdu palengvindami savo paskolos grąžinimą.
  • Jei netikėtinai gaunate papildomų lėšų, panaudokite jas paskolai grąžinti. Jei jūsų biudžetas papilnėjo netikėtomis papildomomis pajamomis, tikrai neturėtumėte akimirksniu padidinti savo išlaidų ir pagyventi „pagal galimybes“. Tai būtų pernelyg neteisingas ir finansiškai prastas sprendimas. Jei norite greičiau ir lengviau padengti savo turimus finansinius įsipareigojimus, minėtas papildomas lėšas skirkite padengti turimai paskolai.

2. Pakoreguokite savo mokėjimus

Jūs galite savo finansinius įsipareigojimus padengti greičiau, jei atliksite tam tikrus pakeitimus mokėjimų atžvilgiu. Įprastai paskolos grąžinimo įmokos būna numatomos kartą per mėnesį, tačiau galite atlikti keletą korekcijų:

  • Padenkite daugiau nei numatytą sumą: Vietoje to, kad kreditoriams kiekvieną mėnesį pervestumėte sutartyje nustatytą mėnesinę paskolos grąžinimo įmoką, visuomet perveskite bent šiek tiek daugiau (pvz., 50 EUR papildomai). Tai daug lengviau padės jums padengti savo finansinius įsipareigojimus, pernelyg nepabloginant savo asmeninės finansinės situacijos.
  • Suapvalinkite paskolos grąžinimo įmoką: Pavyzdžiui, jei minimali mėnesinė jūsų kreditinės kortelės padengimo įmoka yra 78 EUR, tuomet suapvalinkite šią sumą iki 100 EUR. Tokiu atveju kiekvieną mėnesį jūs padengsite 22 EUR daugiau, o tai sudaro 264 EUR per metus.
  • Mokėkite savaitėmis, o ne mėnesiais: Iš tikrųjų galima pagalvoti ir apie savaitinį mokėjimą, vietoje vieno mokėjimo per mėn. Tai kartu sutaupytų jums ir daugiau palūkanų – tai yra ypač aktualu ir naudinga kreditinių kortelių balanso padengimo atveju.

Be abejo, visuomet galite pasinaudoti įvairiomis paskolų ir asmeninių finansų skaičiuoklėmis, kurios padeda pagreitinti paskolos grąžinimą ir palengvina visą šį procesą. Be to, prieš pradedant atlikti didesnes mėnesines paskolų grąžinimo įmokas, jūs galite savo paskolos grąžinimo planą aptarti ir su savo kreditoriumi, kadangi kai kurie kreditoriai neleidžia savo klientams kiekvieną mėnesį grąžinti daugiau nei yra nustatyta paskolos sutartyje, dėl tokių veiksmų kartu pritaikydami ir papildomas baudas.

3. Pagalvokite apie paskolų refinansavimą 

Jei jūs turite ne vieną, o bent kelias skirtingo dydžio paskolas, kurias jums tampa vis sudėtingiau padengti, galite pagalvoti apie paskolų apjungimą ir perkėlimą į vienų kreditorių rankas. Šiuo atveju toks finansinis sprendimas yra vadinamas paskolų refinansavimu.

Jei žmogus turi daugiau nei vieną paskolą, kurią yra gavęs iš skirtingų kreditorių (pvz., vieną paskolą suteikė komercinis bankas, o kitą – kredito unija), jis turi galimybę kreiptis į kreditorius, kurie teikia paskolų refinansavimo paslaugas. Tokiu atveju vartotojo finansiniai įsipareigojimai yra apjungiami į vieną ir perkeliami į tokių paslaugų teikėjų rankas. Nuo tos akimirkos paskolos grąžinimo terminas yra pratęsiamas (ir gali būti pritaikytos žemesnės palūkanos). Tai reiškia, kad tuomet vartotojas kiekvieną mėnesį turi padengti tik vieną paskolos grąžinimo įmoką, kuri taip pat būna mažesnė. Žinoma, prieš priimant tokį finansinį sprendimą, būtina atidžiai įvertinti rinką ir pasirinkti palankiausiomis sąlygomis pasižyminčias paskolų refinansavimo paslaugas.

4. Kreipkitės pagalbos į aplinkinius žmones

Jei jūs turite galimybę pasiskolinti iš savo giminaičio ar artimo draugo, galite tai padaryti tam, kad greičiau padengtumėte turimą paskolą, kurią jums yra suteikę kreditoriai. Žinoma, jūs ir toliau turėsite finansinių įsipareigojimų, tačiau labai tikėtina, kad tokiu atveju jums nebereikės mokėti palūkanų. O tai reiškia, kad anksčiau grąžinę savo paskolą, jūs galėsite sutaupyti. Kita vertus, nepamirškite jau minėtos svarbios detalės – ne kiekvieni kreditoriai leidžia paskolą grąžinti anksčiau. Kai kurie kreditoriai savo klientus, kurie nori tai padaryti, apmokestina papildomai.

Pabaiga

Paskolos grąžinimas visuomet yra tam tikras iššūkis ir pakankamai sudėtingas procesas. Tačiau jei jūs iš anksto numatysite savo finansinių veiksmų planą, jums turėtų būti daug lengviau siekti savo tikslo ir padengti prisiimtus finansinius įsipareigojimus.

Rašykite komentarą...
Jūs esate svečias
Komentuoti kaip svečiui
Komentaras kraunamas... Komentaras bus atnaujintas už 00:00.

Būkite pirmas pakomentavęs.

Top