Standard & Poor's patvirtino Latvijos skolinimosi reitingą

A-1 reitingu pakartotinai įvertintas trumpalaikių kreditų patikimumas.

ryga

Agentūros nuomone, ekonomikos augimas sulėtės iki mažiau nei 3 proc. ir išliks toks artimiausiais metais, išorinė rizika ekonominei plėtrai išliks, nors ji nebus netiesioginė. S&P ataskaitoje atkreipiamas dėmesys į Latvijos finansų sektorių ir šalies valdžios institucijų pastangas stiprinti reguliavimo sistemą bei griežtinti pinigų plovimo ir finansinių nusikaltimų prevencijos priemones, mažinti nerezidentų indėlių dalį bei įgyvendinti visapusiškas finansų sektoriaus reformas.

Tačiau agentūra perspėja apie tebeegzistuojančias Latvijos įtraukimo į FATF pilkąjį sąrašą rizikas. S&P pažymi, kad „Brexit“ be sutarties gali sukelti neigiamų tik ribotų padarinių Latvijos ekonomikai dėl to, kad Jungtinė Karalystė yra pagrindinė svarbiausių Latvijos eksporto prekių – medienos produkcijos – rinka, o visai ekonomikai tai esminės įtakos neturės.

Agentūra taip pat akcentuoja, jog Latvijos skolos ir bendrojo vidaus produkto santykis – vienas mažiausių Europos Sąjungoje, biudžeto deficitas kontroliuojamas.

Top