Baltijos šalių būsto ir hipotekos paskolos įvertintos teigiamai

"Moody's" teigia, kad Baltijos šalyse susidarė skolininkams palankios būsto kreditų ir hipotekos paskolų vykdymo sąlygos.

thumb 422558 640

Nujausioje ataskaitoje „Moody's“ tvirtina, kad ekonominės sąlygos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra palankios skoliniams įsipareigojimas pagal hipotekos paskolas vykdyti.

Be to, anot „Moody's“, šiose šalyse sumažėjo neveiksnių paskolų santykis, nes bankai sustiprino rizikų vertinimą ir apmalšino apetitą rizikoms. „Moody's“ viceprezidentas ir vyresnysis tyrimų analitikas Gregas Daviesas (Gregas Deivisas) teigė, kad būsto kainos, per 2007–2009 metų finansinę krizę sumažėjusios apytikriai per pusę, Estijoje visiškai atsigavo, o Lietuvoje ir Latvijoje išlieka beveik 20 proc. mažesnės už piko metu buvusias kainas.

„Moody's“ analitikai taip pat teigė, kad hipotekos paskolų ypatybės ir rizikos prisiėmimo standartai Baltijos šalyse šiuo metu atitinka kitų Europos šalių praktiką.

Trys Baltijos šalys taip pat įvedė hipotekos rinkai skirtų makrolygio rizikų ribojimo priemonių, o pradelstų mokėti būsto paskolų įmokų rodiklis yra palyginti žemas. Estijoje hipotekų paskolų, kurių mokėjimai pradelsti daugiau nei 90 dienų, dalis siekia vos 0,4 proc., o Lietuvoje ir Latvijoje – apie 2 procentus.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top