Taupymas, finansų valdymas ir paskolos padengimas

Efektyviai valdyti savo asmeninius finansus, pakankamai lėšų skirti taupymui ir skirtingoms paskirtims suformuotiems „asmeniniams fondams“ bei laiku padengti savo prisiimtus finansinius įsipareigojimus anaiptol nėra labai paprasta užduotis. Statistika rodo, kad didžioji dalis žmonių (kalbama ne tik apie jaunimą, tačiau ir apie brandaus amžiaus žmones) nemoka valdyti savo asmeninių finansų ir labai dažnai priima neteisingus finansinius sprendimus. Tai sukelia papildomų finansinių bėdų, kurios pablogina žmogaus finansinę situaciją ir kenkia bendrai gyvenimo kokybei.

centaiEuro centai. Asociatyvi nuotrauka iš pixabay.com

Todėl kiekvienam iš mūsų aktualu daugiau dėmesio ir laiko skirti gilinimuisi į finansinę informaciją ir mokymuisi tinkamai bei optimaliai valdyti savo asmeninius finansus.

Peržiūrėkite draudimui tenkančias išlaidas

Turbūt nė nereikia sakyti, kad lojalumas draudikams įprastai nėra teisingas ir finansiškai efektyvus sprendimas. Dažniausiai toks „lojalumas“ sukuria kur kas didesnes išlaidas. Jei jūs esate pratę draudimo paslaugomis naudotis vos vienoje draudimo bendrovėje ir kiekvienais metais manote, kad jums yra pasiūlomos vis palankesnės draudimo sąlygos, greičiausiai jūs neabejotinai permokate. Jūs turėtumėte reguliariai peržiūrėti savo draudimui tenkančias išlaidas ir kiekvienais metais palyginti skirtingų draudikų taikomus draudimo pasiūlymus. Net jei jūs jaučiate didelį palankumą vienai konkrečiai draudimo kompanijai, turėdami kitų draudimo bendrovių jums pateiktus patrauklesnius pasiūlymus, savo draudimo bendrovėje galėsite kur kas lengviau išsiderėti daug palankesnes sąlygas, kurios sumažintų jūsų kiekvieną mėnesį patiriamas išlaidas draudimui.

Pirkite naudotus daiktus

Jei jūsų būste esantys baldai jau atgyveno, buitinė technika ir įvairūs technologiniai prietaisai taip pat skaičiuoja ne vienerius metus, turbūt svarstote apie jų atnaujinimą? Tačiau jei taip, turbūt taip pat sukate sau galvą dėl išlaidų, kurias jums teks patirti. Laimei, naujų baldų, buitinės technikos ar technologinių įrenginių pirkimas nėra vienintelė išeitis. Jei jūs norite, kad visa tai jūsų pernelyg nenuskausmintų ir gerokai nepaplonintų jūsų piniginės, turėtumėte pagalvoti ir apie naudotų daiktų įsigijimą. Tiesą sakant, šiandien internete galima rasti ne vieną internetinę platformą, kurioje ne tik siūlomi naudoti daiktai labai žemomis kainomis, tačiau taip pat pastaraisiais žmonės su kitais vartotojais dalinasi visiškai nemokamai. Viskas, ką tokiu atveju jums reikėtų padaryti, tai patiems atsiimti įsigytus (ar jums padovanotus) daiktus.

Pamirškite apie prekės ženklą, kai perkate įvairias prekes

Sutikite, kad ir kaip norėtume išvengti apsipirkinėjimo, anksčiau ar vėliau vis tiek esame priversti vykti į parduotuvę – tai gali būti tiek maisto prekių parduotuvės, tiek ir drabužių, avalynės, buities prekių ar bet kurios kitos prekyvietės. Tačiau tokiais atvejais reikėtų pasinaudoti vienu labai paprastu, tačiau ypač efektyviu ir naudingu patarimu. Jei keliaujate į parduotuvę ir norite išvengti pernelyg didelių išlaidų, kurios neigiamai paveiktų jūsų asmeninį biudžetą, turėtumėte pamiršti apie žinomus prekės ženklus. Suprantama, kad jūs galite būti ištikimi tam tikriems „brandams“ ir juos labai mėgti, įsivaizduodami, kad už juos geresnių rinkoje nėra ir negalėtų būti. Tačiau tai yra tik jūsų asmeninis įsitikinimas. Nustebtumėte sužinoję, kad nemenka dalis žinomų gamintojų savo prekes gamina lygiai ten pat ir lygiai taip pat kaip ir visiškai jums negirdėti rinkos dalyviai. Todėl tikrai nevertėtų pasiduoti madoms ir rinktis tik pačius žinomiausius prekės ženklus, kurių gaminama produkcija visuomet pasižymi gerokai didesnėmis kainomis.

Pasidomėkite ar jūs galite gauti kokias nors lengvatas

Žodis „lengvata“ tikrai neturėtų skambėti neigiamai ar turėti neigiamą potekstę. Šiandien yra daugybė įvairių valstybės iniciatyvų ir programų, kurių pagalba žmonės gali palengvinti savo būtį. Net jei jūs esate dirbantys asmenys ir neturite jokių sveikatos problemų, galite atrasti įvairių lengvatų, kuriomis būtų verta pasinaudoti ir kurios galėtų sumažinti jūsų kiekvieną mėnesį patiriamas finansines išlaidas.

Ar jūs gaunate vaiko pinigus?

Kiekvienas mūsų šalies gyventojas, kuris turi nepilnamečių vaikų, turi teisę pateikti paraišką dėl vaiko pinigų gavimo. Tokiu atveju kiekvieną mėnesį valstybė perveda tam tikrą pinigų sumą į tėvų banko sąskaitą. Deja, bet tikrai ne kiekvieni tėvai apie tai žino, todėl akivaizdu, kad taip pat ne kiekvieni savo vaikus auginantys tėvai pasinaudoja tokia galimybe. Visą tai tėvai gali padaryti labai paprastai. Jiems tereikia pasinaudoti internetu ir vos per keletą minučių užpildyti elementarią formą.

Jei jums finansiškai sunku, kreipkitės pagalbos

Tikrai ne kiekvienas žmogus gali pasigirti labai stabiliomis pajamomis ir tvirta savo asmenine finansine padėtimi. Nemenka dalis jaunų šeimų susiduria su dideliais finansiniais iššūkiais – ypač tuomet, kai jie nori įsigyti savo nuosavą būstą. Tačiau šiandien valstybė taiko įvairias programas, skirtas jaunoms šeimoms, kurios nori įsigyti nuosavą nekilnojamąjį turtą, todėl jei pasidomėsite taikomomis programomis, jums turėtų būti lengviau atrasti pačius efektyviausius sprendimus.Atsisakykite savo turimų kredito korteliu

Ilgą laiką kredito kortelės nebuvo vertinamos kaip finansiniai įsipareigojimai (kai vartotojai kreipdavosi į kreditorius prašydami jiems aktualaus dydžio paskolos), tačiau jau kurį kiekviena žmogaus turima kredito kortelė yra vertinama kaip paskola – finansinis įsipareigojimas, kuris turi didžiulės įtakos vartotojo mokumo vertinimui ir jo galimybės gauti paskolą. Jei jūs turite bent dvi kredito korteles, kurių balansas yra bent keli tūkstančiai eurų, jūsų galimybės gauti paskolą gerokai sumažėja. Ir šiuo atveju yra visiškai nesvarbu ar jūsų kredito kortelių balansas yra pilnai papildytas, ar jame nėra nei cento - jūsų finansiniai įsipareigojimai kredito kortelių turėjimo atveju yra vertinami vienodai. Todėl jei jūs planuojate kreiptis į kreditorius ir norite gauti palankesnėmis sąlygomis pasižyminčią paskolą, vertėtų atsisakyti savo turimų kredito kortelių.

Sumažinkite turimų paskolų „išlaidas“

Manėte, kad jūsų turimų paskolų sąlygos negali kisti iki jums jas visiškai grąžinant? Laimei, galima pasinaudoti paskolų refinansavimo paslaugomis, tokiu atveju turimas paskolas perkeliant pas kitus kreditorius, kurie taiko žemesnes palūkanas. Be to, jei paskolas esate gavę iš skirtingų kreditorių, refinansavus jas jums kas mėnesį tereikės mokėti vieną vienintelę paskolos grąžinimo įmoką vieniems konkretiems kreditoriams, kurių tiekiamomis paskolų refinansavimo paslaugomis jūs būsite pasinaudoję. Tai leistų jums palengvinti savo finansinę situaciją.Orientuokitės į paskolas fiksuotomis palūkanomis

Fiksuotomis palūkanomis pasižyminti paskola yra gerokai saugesnė nei ta, kuriai yra taikomos kintančios palūkanos. Ir tai ypač aktualu tuomet, kai yra kreipiamasi dėl būsto paskolos, kurios vertė yra gerokai didesnė. Žinoma, dažnai paskolas fiksuotomis palūkanomis kreditoriai siūlo tiems vartotojams, kurie kreipiasi dėl paskolos su nekilnojamojo turto įkeitimu. Be to, tokiu atveju paskolos suma gali būti gerokai didesnė. Tačiau reikia atminti, kad tai taip pat yra susiję ir su didesne rizika prarasti teisę į savo nekilnojamąjį turtą, kurį įkeisite kreditoriams – jei paskolos grąžinimo metu jūs susidursite su dideliais finansiniais sunkumais ir nebegalėsite padengti savo turimų finansinių įsipareigojimų.

Ištirkite paskolų rinką ir palyginkite kreditorių pasiūlymus

Jei galvojate apie paskolas internetu, visų pirma turėtumėte ištirti šiuolaikinę paskolų rinką ir palyginti joje veikiančių kreditorių taikomus pasiūlymus. Visų svarbiausia, kad paskola, dėl kurios jūs galiausiai nuspręsite kreiptis, būtų kuo pigesnė – pasižyminti pačiomis žemiausiomis palūkanomis ir pačia optimaliausia grąžinimo tvarka (terminu). Dėl šios priežasties jūs turėtumėte nepamiršti nei tradicinių komercinių bankų ir kredito unijų, nei kredito bendrovių ar tarpusavio skolinimo platformų. Nors kreditorių ir tarpusavio skolinimo platformų šiuolaikinėje finansinių paslaugų rinkoje yra daugybė, visuomet galite nemokamai pasinaudoti paskolų ir kreditorių palyginimo platformomis internete, kurios palengvina paskolos pasirinkimą ir sutrumpina paskolos paieškas internetu.Venkite greitųjų kreditų, kurie pasižymi didelėmis palūkanomis

Greitieji kreditai įprastai pasižymi didesne palūkanų norma nei vartojamosios paskolos. Ir nors jūs galite norėti kreiptis dėl greitojo kredito, kuris jums būtų suteiktas vos per keliolika minučių, turite suprasti, kad toks finansinis įsipareigojimas pasižymės labai didele kaina. Tai reiškia, kad už kreditus, jūs kreditoriams galiausiai grąžinsite gerokai daugiau nei pasiskolinote. Žinoma, jei kreipimasis dėl greitojo kredito jums tampa neišvengiamas, pasistenkite atrasti įvairias kreditorių taikomas akcijas, kurių metu pirmą kartą kreipiantis į kreditorius paskolą galima gauti be jokių palūkanų ar kitų papildomų mokesčių.Kalbėkite su savo kreditoriais

Jei jums tampa vis sudėtingiau padengti savo finansinius įsipareigojimus – nepaisant to ar tai yra kredito kortelė, ar didesnės vertės vartojamoji paskola – turėtumėte kreiptis į savo kreditorius ir visą tai su jais aptarti akis į akį. Jei dabartinė jūsų finansinė padėtis tapo pernelyg nestabili ir jūs baiminatės, kad gali nutikti taip, jog praleisite vieną ar kitą paskolos grąžinimo įmoką, efektyviausia išeities ieškoti kartu su kreditoriais. Tokiu būdu jūs parodytumėte, kad nebėgate nuo jus užklupusių finansinių problemų ir esate pasiruošę jas išspręsti kaip įmanoma efektyviau bei sklandžiau. Tai matydami kreditoriai jums gali pasiūlyti įvairias alternatyvas.

Pasinaudokite atostogomis nuo paskolų

Ar žinojote, kad turėdami jūsų pečius kiekvieną mėnesį slegiančių finansinių įsipareigojimų, jūs taip pat galite pasinaudoti ir atostogomis nuo paskolų įmokų mokėjimo. Įprastai tokios sąlygos yra įtraukiamos ir į paskolos sutartį, todėl turėtumėte pasidomėti, koks atostogų terminas yra numatytas ir jūsiškėse paskolų sutartyse. Tokios mini atostogos vartotojams padeda lengviau atsikvėpti ir bent keletą mėnesių pamiršti apie finansinius įsipareigojimus. Be to, bent keletą mėnesių nemokant paskolų grąžinimo įmokų galima daug daugiau sutaupyti ir atidėti nenumatytiems atvejams.

Apgalvokite asmeninį bankrotą

Turbūt jau esate girdėję, kad kai kurie žmonės kreipiasi dėl asmeninio bankroto? Jei taip, turbūt svarstėte, kaip tai galėtų būti įmanoma? Tačiau supraskite, kad bankrotą gali patirti ne tik juridiniai, tačiau ir fiziniai asmenys. Šiuolaikiniai mūsų šalyje galiojantys įstatymai leidžia fiziniam asmeniui paskelbti asmeninį bankrotą, jei yra atitinkamos sąlygos. Žinoma, visa tai turi ir atitinkamų pasekmių, tačiau jei jūsų dabartinė finansinė padėtis yra nepavydėtina ir jums viskas slysta iš po kojų, galite pagalvoti apie tokią galimybę. Prieš priimdami galutinį sprendimą, visuomet turėtumėte pasitarti su savo asmeninių finansų konsultantu ir profesionaliais teisininkais, kurie išmano šias teisines procedūras.Kreipkitės į nepriklausomą finansų konsultantą

Šiandien finansinių paslaugų rinkoje veikia daugybė paslaugų teikėjų, tarp kurių nemenką dalį sudaro ir asmeninių finansų konsultantai. Tačiau jei jūs norite sulaukti objektyvaus patarimo, niekaip nesusijusio su konkrečiais kreditoriais ir jų interesais, turėtumėte ieškoti nepriklausomo finansų konsultanto, turinčio pakankamą patirtį šioje rinkoje. Tokio finansų specialisto jums pateikiami patarimai turėtų pagelbėti lengviau išsprendžiant jūsų finansinius klausimus.

Paruošta pagal https://finance43.com/lt/ medžiagą.

Top