Startuolių paslaptys – IV dalis (Draudimas)

Startuolio kūrimas niekuomet nebuvo ir nėra lengva užduotis. Tai reikalauja tinkamo pasiruošimo, teisingų sprendimų ir labai efektyvios strategijos. Pirmojoje, antrojoje ir trečiojoje „Startuolių paslaptys“ straipsnių ciklo dalyse pateikėme jums daugybę naudingų patarimų, paremtų daugiamete sėkmingų verslo savininkų praktika, tačiau tai tikrai nebuvo viskas, kuo norėjome su jumis pasidalinti. Todėl jūsų dėmesiui – ketvirtoji Finance43 ir Kreditai.INFO paruošto straipsnių ciklo dalis, kurioje sužinosite apie draudimą ir personalo samdymą.

draudimas

Sumažinkite riziką su verslo draudimu.

Rizikos įvertinimas ir jos suvokimas yra labai svarbus veiksnys pradedant bet kokios rūšies komercinę veiklą. Draudimas gali apsaugoti nuo daugybės įvairių rizikų, tačiau suprantama, kad ne nuo visų – ypač, kai yra kalbama apie verslą. Pavyzdžiui, draudimas nepadegs nuostolių vien todėl, kad jūsų „verslo idėja“ nepasiteisino ir jūs nesulaukėte planuoto klientų skaičiaus, ar kad netinkamai pasirinkote verslo vystymui skirtą vietą, ar kad jūsų turimoje potencialių klientų bazėje nėra žmonių, kuriems būtų aktualu tai, ką jiems galėtumėte pasiūlyti. Draudimas verslui gali padėti sumažinti tam tikro tipo rizikas, tačiau anaiptol ne visas. Todėl žemiau pateikta informacija turėtų jums pagelbėti suprantant, kaip turėtumėte išspręsti draudimo klausimą.

Klauskite specialistų

Kai pradedama kalbėti apie komercinį draudimą, situacija gali tapti pakankamai komplikuota, kadangi akimirksniu atsiranda daugybė kompleksinių veiksnių, kurie lemia vieną ar kitą atsakymą ir sprendimą. Dėl šios priežasties visuomet rekomenduojama kreiptis į draudimo srities specialistus, kurie galėtų pagelbėti verslo savininkui lengviau suprantant konkrečias rizikas ir pasirenkant teisingas draudimo priemones.

Pagalvokite apie rizikas, su kuriomis jums gali tekti susidurti

Kiekvienas verslas yra susijęs su skirtingų rūšių rizikomis, todėl iš anksto turėtumėte pagalvoti, su kokiomis rizikomis savo startuolio vystymo eigoje jums galėtų tekti susidurti. Atsižvelgiant į tai, galėsite lengviau pasirinkti ir jūsų verslui tinkamiausią draudimą.

Gerai pagalvokite apie savo atsakomybės lygį

Kartais verslui tenka susidurti su ieškiniais, kuriuos pateikia patys klientai, pvz., dėl aptirtų traumų, nuosavo turto pažeidimo ar kt. Apie tokias tikimybes jūs turėtumėte pakalbėti su savo draudimo specialistu. Patyręs komercinio draudimo specialistas galėtų padėti jums suprasti, koks turėtų būti jūsų atsakomybės lygis ir kokie draudimo sprendimai jūsų verslo atveju galėtų būti patys efektyviausi.

Taip pat nereikia pamiršti ir darbuotojų traumų rizikos. Darbuotojų draudimas yra būtinas bene bet kuriame versle. Kitos rizikos, su kuriomis galima susidurti, labai tiesiogiai priklauso nuo konkrečios pasirinktos komercinės veiklos. Todėl prieš priimdami sprendimus dėl savo verslui tinkamiausio draudimo, jūs turite gerai suprasti, koks draudimas būtų būtinas, kokio draudimo galima nesirinkti (prisiimant galimą riziką) ir kokios vertės draudimo jums reikėtų.

Atlikite draudimo pasiūlymų paiešką

Kai surasite patikimą patarėją ir konsultantą verslo draudimo klausimais, būtinai įvertinkite daugiau nei vienų draudikų taikomus draudimo pasiūlymus ir jų sąlygas. Pasirinkimas turėtų būti labai atidus ir kruopštus. Negalite sau leisti rinktis pirmo jums pateikto pasiūlymo. Šiuolaikinėje draudimo paslaugų rinkoje veikia ne viena draudimo kompanija, todėl atidi draudimo pasiūlymu paieška yra svarbi užduotis, kurią jūs turėtumėte atlikti, jei norite pasirinkti palankiausiomis sąlygomis pasižyminčius verslo draudimo planus.

Neatsipalaiduokite vien todėl, kad turite draudimą

Teismuose yra daugybė bylų, kuriose verslo savininkai bando iš draudimo bendrovių prisiteisti žalos atlyginimą, tačiau taip pat neretai teismo sprendimas būna nepalankus pačiam verslui. Taip dažnai nutinka todėl, kad verslo savininkas pažeidė tam tikras taisykles, reikalavimus ar įstatymus, pvz., nepasirūpino tinkamu savo darbuotojų saugumu darbo vietoje ar kt. Tokiais atvejais draudimas negalės padengti atsiradusios žalos. Todėl jūs visuomet turėtumėte būti budrūs ir elgtis labai atsakingai, investuojant tiek į savo darbuotojų darbo saugumą, tiek ir imantis visų įmanomų priemonių, kad būtų užkirstas kelias bet kokiai galimai nelaimei.

Būkite budrūs ir pagalvokite apie galimus pavojus

Jums visuomet gali prireikti ir papildomo draudimo ar kitokių priemonių, kurios padėtų efektyviau valdyti galimas rizikas. Kiekvienas verslas visuomet yra sudarytas iš kompleksinių sprendimų, o tai reiškia, kad ir rizikos bei jų lygis gali labai skirtis. Net jei jūs turėsite visus jūsų manymu įmanomus draudimus, turite labai gerai išsiaiškinti ar jie tikrai pagelbės jums tuomet, jei netikėtai teks susidurti su dideliais rūpesčiais (pvz., viso jūsų turimo turto sunaikinimas dėl gamtos stichijų ar kt.). Deja, bet nemaža dalis įmonių iki šiol negalvoja apie savo verslo draudimą ir neskiria lėšų rizikos mažinimui.

Personalas

Investuokite į savo verslo ateitį samdydami tinkamus talentus.

Galbūt iki šios dienos visus savo startuoliui svarbius darbus jūs būdavote pratę atlikti savo pačių rankomis, nesikreipdami pagalbos į aplinkinius ir nesamdydami naujų darbuotojų, tačiau galiausiai bene kiekviename versle įvyksta lūžis, kuris priverčia imtis pokyčių – samdant naujus darbuotojus ir didinant personalo narių skaičių. Ir, žinoma, jūs galite jausti didelį papildomą stresą bei įtampą, tačiau visa tai yra gerai, nes tai rodo, kad jūsų startuolis auga ir plečiasi, o tai reiškia, kad jūs einate tinkama linkme.

Žinoma, darbuotojų samdymas nėra lengva užduotis, todėl prieš pradėdami naujo personalo paieškas, skirkite laiko tinkamos ir kruopščiai nugludintos strategijos suformavimui. Turite išsiaiškinti visas darbuotojų samdymo subtilybes ir imtis darbo. Tam, kad tai padaryti jums būtų lengviau, žemiau pateikiami keli naudingi darbuotojų paieškai bei jų samdymui skirti patarimai.

Teisingai tvarkykite visus dokumentus

Jei samdote darbuotojus, turite pasirūpinti tvarkingais dokumentais. Vien todėl, kad vienas ar kitas jūsų pasamdytas darbuotojas gali būti jūsų draugas ar giminaitis, tikrai nereiškia, kad galite sau leisti „padaryti išimtį“ ir su juo „susitarti“. Jei turite darbuotojų, kiekvienas iš jų turėtų dirbti pagal darbo sutartį. Jei turite praktikantų, kiekvienas jų taip pat turėtų dirbti pasirašius praktikos sutartį. Niekuomet neleiskite sau padaryti klaidos ar jau minėtų „išimčių“. Nors suprantama, kad mokestinė našta turint ne vieną darbuotoją startuoliui gali būti labai reikšminga, vis dėlto šis klausimas nėra diskutuotinas. Tik laiku mokėdami atlyginimus ir padengdami visus nuo jo tenkančius mokesčius valstybei, jūs galėsite miegoti ramiai, žinodami, kad viską darote teisingai. Jums tikrai nereikia priimti sprendimų, kurie jus apsunkintų ir neleistų atsipalaiduoti. Visus buhalterinius ir teisinius klausimus, susijusius su darbo sutarčių sudarymu ir atlyginimo bei mokesčių mokėjimu jums galės padėti išspręsti teisininkai ir buhalteriai.

Žinokite, ko jūs ieškote

Kuomet žmonės ieško antrosios pusės, įprastai jie savo galvoje turi sudarę tam tikrą asmeninį sąrašą, kuriame yra numatę, ko jie tikisi iš savo būsimoms antrosios pusės. Tai reiškia, kad dažnai jie turi išankstinį nusistatymą ir konkrečius reikalavimus bei lūkesčius. Lygiai taip pat turėtų vykti ir naujų darbuotojų paieškos bei jų samdymo atveju. Prieš pradėdami personalo atranką, jūs turėtumėte žinoti, kokių darbuotojų jūs iš tikrųjų ieškote, sudarydami aiškų prioritetinių savybių sąrašą. Jūs taip pat turite numatyti ir atlyginimą, kurį jūs galėsite mokėti savo būsimiems darbuotojams. Turite aiškiai žinoti, kokia yra maksimali riba, kurios negalėtumėte peržengti pirminiame savo startuolio vystymo etape. Jei jūs žinosite, ką jūsų pasamdytas darbuotojas turėtų pajėgti atlikti, kokį atlyginimą jam galėsite mokėti, kokios turėtų būti jo stipriosios savybės ir sugebėjimai, naujų darbuotojų paieškos procesas taps kur kas lengvesnis ir bus sklandesnis Ir nors visa tai atrodo savaime suprantama, daugybė startuolių savininkų apie tai pamiršta. Jie ima samdyti savo draugus ar šeimos narius, kurie gali neturėti jokios būtinos patirties ir būtinų savybių. Todėl būtina suprasti, kad jūsų verslas kur kas sėkmingiau pajudės į priekį, jei jūs iš anksto pasamdysite pačius geriausius talentus.

Talentų paieškai pasitelkite skirtingas priemones

Ieškant darbuotojų savo naujajam startuoliui jūs turėtumėte pasitelkti daugiau nei vieną kelią darbuotojų paieškai. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad geriausias būdas surasti potencialius darbuotojus yra naudojimasis darbo skelbimų portalais, tai tikrai nėra vienintelis sprendimas, kurio pagalba jūs galite surasti jūsų lūkesčius atitinkančius talentus. Neturėtumėte pamiršti ir mokyklų, universitetų bei kolegijų – tokiose vietose paskelbdami apie naujas darbo galimybes ir naujas pozicijas jūsų startuolyje. Startuoliai, kurių ištekliai yra pakankamai riboti, įprastai geba surasti pačius geriausius talentus pačiose netikėčiausiose vietose ir pačiais neįprasčiausiais būdais. Jūs turite būti labai kūrybingi ir išradingi, jei norite surasti darbuotojus, kurie nuo pirmųjų jūsų startuolio gyvavimo dienų labai efektyviai prisidės prie jo augimo ir plėtros. Be to, jūs taip pat turėtumėte neatmesti galimybės pasinaudoti ir praktikantų samdymo galimybe. Tai leistų jums patiems „užsiauginti“ būtent tokius darbuotojus, kurių jums iš tikrųjų reikia.

Išmokite, kaip bendrauti su potencialiu darbuotoju

Labai nesudėtinga pokalbį su potencialiu darbuotoju paversti labai asmenišku – ypač, jei žmogus, kuris ieško darbo, yra draugo draugas. Tačiau užduoti klausimus, susijusius su tuo ar jie gyvena santuokoje, ar turi vaikų ir netgi, kada jie baigė vidurinę mokyklą, yra „neteisėti“ (žinoma, tiesiogiai tokių draudimų įstatymuose nerasite, tačiau visi šie klausimai ir sprendimų priėmimas, atsižvelgiant į gautus atsakymus, gali būti imtas sieta su diskriminacija pagal amžių, statusą, šeimyninę padėtį ar kt.). Jei jūs neturite daug praktinės patirties atlikdami interviu su potencialiais darbuotojais, daug naudingų patarimų ir klausimų, kuriuos turėtumėte užduoti darbo ieškančiam žmogui, galite rasti internete.

Tikslas ir motyvacija

Jūsų startuolyje dirbsiantys darbuotojai niekuomet negalės skaityti jūsų minčių, todėl nemanykite, kad jie apie jūsų turimus ir jūsų verslui keliamus tikslus turėtų žinoti savaime. Nepamirškite, kad sklandi ir efektyvi komunikacija jūsų įmonėje yra raktas į jos sėkmę. Užtikrinkite, kad komunikacija jūsų įmonėje būtų labai sklandi, darbuotojai žinotų, kokie yra jūsų įmonės tikslai, koks yra darbų planas, kokia yra „bonusų“ sistema, kokios yra galimybės atlyginimo augimui ir kt. Savo darbuotojų pasiekiamus rezultatus jūs turėtumėte peržiūrėti kartą per tris mėnesius, o apie atlyginimo padidinimą turėtumėte pagalvoti kartą per šešis mėnesius. Taip pat reguliariai teiraukitės savo darbuotojų, kokio tipo projektai ir kokio tipo darbai jiems yra įdomiausi. Kuo didesnę motyvaciją jaus jūsų startuolyje dirbantys darbuotojai, tuo lengviau jums bus pasiekti savo užsibrėžtus verslo tikslus.

Gilinimasis į verslo kūrimą ir jo vystymą – tai nuolatinis ir nesibaigiantis procesas, todėl norintiems dar daugiau praktiškų įžvalgų, skirtų startuoliams, siūlome perskaityti paskutiniąją šio straipsnių ciklo dalį – „Startuolių paslaptys – V dalis“.

Top