Startuolių paslaptys – III dalis

Pirmosios ir antrosios „Startuolių paslaptys“ straipsnių ciklo dalių dėka sužinojote apie verslo plano sudarymą, tikslinio kliento nustatymą, pavadinimo kūrimą, įmonės steigimą ir finansavimą, todėl trečiojoje Finance43.com ir Kreditai.INFO pristatomo straipsnių ciklo dalyje atėjo metas aptarti kiekvienam startuoliui svarbius vietos ir technologijų pasirinkimo klausimus.

p2p 2311

Vieta

Tinkamai pasirinkta vieta padidina jūsų galimybes laimėti versle.

Sprendžiant, kur bus pagrindinė jūsų verslo vieta yra vienas iš pačių svarbiausių ir neišvengiamai būtinų priimti sprendimų, kuris neretai yra nuvertinamas ir kuriam labai dažnai nėra skiriama pakankamo dėmesio – ypač startuolių kūrimosi atveju. Deja, bet neteisingas požiūris ir atsainiai priimami sprendimai gali turėti reikšmingos neigiamos įtakos verslo plėtrai.

Jūs visuomet galite pakoreguoti savo reklamos strategiją ar taikomą kainodarą, tačiau nuo tos akimirkos, kai jūs pasirinksite vietą savo verslui, įprastai įsipareigosite pakankamai ilgam laikui (pvz., jei pasirašysite ilgalaikę nuomos sutartį arba imsite paskolą komercinėms patalpoms įsigyti), o tai reiškia, kad jums bus sudėtinga greitai ir paprastai pakeisti savo verslo vystymo vietą, jei vis dėlto suprasite, kad ji nėra tinkama. Todėl verta iš arčiau susipažinti su keliomis verslo vietos pasirinkimui svarbiomis detalėmis.

Susipažinkite su savo rinka

Kalbant apie verslo pasirinkimo vietą, visuomet reikėtų kalbėti ir apie konkrečios savo rinkos pažinimą. Iš tiesų verslą būtų galima sutapatinti su gyvūnų karalyste. Kaip puikų pavyzdį būtų galima panaudoti „McDonald‘s“ restoranų tinklą. Jį būtų galima sutapatinti su žiurkėmis, kadangi jos gali egzistuoti ir daugintis bet kurioje pasaulio vietoje – tiek gausiai apgyvendintuose kosmopolituose, tiek ir labai skurdžiose vietovėse. Tačiau kitos kompanijos galėtų būti prilygintos pandoms, kadangi norint išgyventi, joms būtina būti specifinėse vietose. Nors iš pirmo žvilgsnio pastarieji pateikti pavyzdžiai, verslą sutapatinant su gyvūnais, gali skambėti pakankamai juokingai ir nerimtai, jei pasistengsite suprasti potekstę, viskas taps kur kas aiškiau ir įgaus didesnę prasmę. Todėl turite pagalvoti apie tai, ko reikėtų jūsų verslui, kad jis galėtų ne tik išgyventi, tačiau ir plėstis. Atsižvelgiant į tai, galėsite lengviau pasirinkti jums tinkamą vietą, kuri jūsų rinkoje veikiantiems dalyviams galėtų būti pati optimaliausia.

Jei jūs planuojate pradėti paslaugų teikimo verslą, tokį kaip buhalterinė apskaita, turbūt galvojate, kad galėsite tokią komercinę veiklą vykdyti ir savo namuose? Jei taip, tuomet turėtumėte pasverti visus tokio sprendimo privalumus ir trūkumus, nesusitelkiant vien tik į tai, kad tokiu atveju jūs galėsite sutaupyti kur kas daugiau lėšų. Turite suprasti ar tokių paslaugų teikimas iš jūsų namų tikrai galėtų atitikti jūsų paslaugos koncepciją. Paklauskite savęs, ar jūsų potencialūs klientai būtų pozityviai nusiteikę, jei jiems tektų dėl buhalterinių klausimų sprendimo lankytis jūsų namuose? O gal jūsų klientams nėra svarbu, kur jūs būsite įsikūrę, nes paslaugų pardavimas ir jų teikimas bus įgyvendinamas telefonu arba internetu? Žinoma, visuomet turėtumėte pasidomėti ar jūsų pasirinkta komercinė veikla, atsižvelgiant į galiojančius įstatymus, gali būti vykdoma namuose. Be to, būtų naudinga pasiteirauti ir savo kaimynų, ar jie neprieštarauja, kad tam tikra komercinė veikla būtų vykdoma jūsų namuose. Ir nors tai yra tik vienas iš daugelio galimų pavyzdžių, jis puikiai atspindi rinkos ir verslo vykdymo vietos pasirinkimo sąsają bei viso to svarbą.

Surinkite daugiau informacijos

Internete yra daugybė internetinių tinklalapių, kuriuose galima labai greitai surasti daug naudingos ir praktiškos informacijos apie skirtingas mūsų šalies vietas ir konkrečius miestus. Prieš nuspręsdami, kuriame Lietuvos mieste ir kurioje jo dalyje galėtumėte pradėti vykdyti savo pasirinktą komercinę veiklą, turėtumėte išsiaiškinti, kokia yra konkreti ekonominė ir socialinė situacija vienoje ar kitoje miesto dalyje. Tokia informacija padėtų jums suprasti, kur yra didžiausia dalis jūsų tikslinei auditorijai priskiriamų potencialių klientų ir kurioje vietoje įkurti savo naująjį startuolį jums būtų efektyviausia.

Pagalvokite apie prekybos centrus

Baiminatės didelės konkurencijos? Norite būti kuo labiau nutolę nuo savo pagrindinių ir tiesioginių konkurentų? Jei taip, tuomet pagalvokite, kodėl prekybos centruose yra įsikūrę labai daug toje pačioje rinkoje veikiančių parduotuvių ir paslaugų teikėjų? Kodėl kai kurios panašiomis prekėmis prekiaujančios ar analogiškas paslaugas teikiančios įmonės tokiose vietose yra įsikūrusios viena šalia kitos? Tai tikrai nėra atsitiktinumas! Nors iš pirmo žvilgsnio toks sprendimas jums galėtų pasirodyti kaip labai neteisingas, iš tikrųjų po vienu stogu įsikūrę verslai gali sutaupyti daugiau išlaidų, pritraukti daugiau naujų klientų, sumažinti prekių pristatymui ar kitoms verslui svarbioms užduotims skirtus kaštus. Yra kur kas geriau įsikurti dideliame prekybos centre nei labai nutolusioje ir menkai žmonių pastebimoje vietoje.

Apsilankykite jums patikusiose vietose

Demografiniai duomenys popieriuje gali atrodyti visiškai kitaip nei realybėje. Jei jūs suradote jums patinkantį nekilnojamojo turto objektą, visų pirma turėtumėte ten apsilankyti ir pats savo akimis įsitikinti ar tokia vieta galėtų būti jauki ir tinkama jūsų naujajam startuoliui. Tikrai ne kiekviena vieta yra svajonių vieta. Kai aplankote savo pasirinktą vietą, galite pasikliauti savo intuicija. Jūsų pirminė reakcija ir jus aplankantis pirminis pojūtis bus būtent tai, kas gali padėti jums priimti teisingą ir sėkmingą sprendimą. Taip pat turėtumėte apsidairyti aplinkui, įvertinant ar netoliese yra pakankamai vietų automobiliams, ar vieta yra gerai matoma praeiviams, ar tokioje vietoje būtų įmanoma sulaukti žmonių srauto, kuris atkeliautų be papildomų reklamos priemonių ir kt.

Užduokite klausimus

Apsilankykite įvairiose nedidelėse parduotuvėse, įsikūrusiose skirtingose miesto vietose, ir pabandykite suprasti, koks yra jų „užimtumas“. Visuomet galite pasiteirauti parduotuvėje dirbančio personalo apie tai, kiek klientų įprastai kasdien apsilanko, ar yra brangi patalpų nuoma, ar yra didelis vartotojų susidomėjimas parduodamomis prekėmis arba teikiamomis paslaugomis ir kt. Jūs niekuomet negalite iš anksto žinoti, kokios naudingos informacijos išgirsite ir kaip ji galės teigiama linkme pakreipti jūsų naujojo verslo vystymą.

Technologijos

Pasiruoškite vystyti savo startuolį naudodami tinkamą technologinę įrangą.

Norint tinkamai pasirūpinti savo naujajam startuoliui būtiniausia technologine įranga, savo akiratį reikėtų praplėsti labiau nei tik nešiojamojo ar stalinio kompiuterio įsigijimas. Pagalvokite apie technologijas, kurių jūsų startuoliui galėtų reikėti ne tik šiandien, tačiau ir ateityje, kadangi sistemingas planavimas į ateitį gali jums padėti užtikrinti sklandesnį darbą ir efektyvesnę verslo plėtrą.

Pradėkite nuo tinklo

Daugybė pradedančiųjų verslininkų nėra tikri nuo ko jie turėtų pradėti, kai pradedama kalbėti apie pasirūpinimą pačia būtiniausia technologine įranga jų startuoliui. Tačiau turite suprasti, kad jūsų vidinis tinklas yra visa ko pagrindas. Jūs turėtumėte pasirūpinti patikimame serveryje veikiančia sistema, kuri užtikrintų tinkamą jūsų klientų duomenų saugojimą, jų apdorojimą ir kitų jūsų verslui svarbių klausimų sprendimą. Šiandien yra daugybė klientui aptarnavimui ir jų duomenų saugojimui skirtų kompiuterinių sistemų, todėl investuokite į tai, kas yra efektyviausia ir našiausia.

Nenutrūkstama interneto prieiga

Didelė dalis šiuolaikinių startuolių savo komercinę veiklą išimtinai vykdo internete. Tai reiškia, kad sklandus interneto veikimas jiems yra tiesiog būtinas. Bevielis interneto ryšys tokiu atveju tikrai nėra pats geriausias sprendimas. Jums reikia pasirūpinti nenutrūkstamu ir labai sparčiu interneto ryšiu. Pasidomėkite, ką interneto tiekėjai galėtų pasiūlyti jūsų verslui ir ar jie iš tikrųjų galėtų patenkinti jūsų poreikius. Svarbiausia, kad jūsų pasirinktas interneto planas būtų atitinkantis jūsų numatytus tikslus ir užtikrintų, kad tiek jūs, tiek ir visi kiti jūsų komandos nariai kasdien galėtų internetu naudotis be jokių trikdžių.

Pasirūpinkite antivirusinėmis programomis

Jums dar niekuomet nebuvo tekę susidurti su asmens duomenų vagystėmis? Jūsų kompiuteryje dar niekuomet nebuvo viruso? Tai tikrai nereiškia, kad su tuo jums neteks susidurti vystant savo naująjį verslą – ypač, jei jūsų verslas yra tiesiogiai susijęs su asmeniniais klientų duomenimis, kuriuos jūs saugote kompiuteriuose. Todėl būtinai išspręskite savo kompiuterinių sistemų apsaugos klausimą, pasirūpindami efektyviai veikiančiomis antivirusinėmis programomis.

Pasirūpinkite atsarginėmis kopijomis

Jokiu būdu niekuomet pro savo akis nepraleiskite šio svarbaus patarimo – jūs visuomet turite reguliariai padaryti savo duomenų atsargines kopijas. Tai šiandien galima padaryti tiek automatiškai, tiek ir rankiniu būdu. Tačiau svarbiausia, kad jūs visuomet būtumėte tikri, jog jūsų duomenų kopijos yra atliekamos laiku ir tinkamai išsaugomos. Žinoma, visuomet naudinga duomenų kopijas padaryti bent keliais būdais, t.y. ne tik automatiniu būdu, tačiau ir rankiniu. Tai leistų jums būti visiškai tikriems, kad jūsų duomenys bus visiškai saugūs ir jūs juos prireikus visuomet galėsite atstatyti.

Nepirkite skirtingos kompiuterinės įrangos

Vien todėl, kad vienu ar kitu metu jūs elektronikos prekių parduotuvėje pastebite tam tikriems kompiuteriams taikomą akciją, tikrai neturėtumėte pulti jų pirkti. Labai svarbu, kad jūsų darbovietėje būtų naudojama tokia pati kompiuterinė įranga. Tai leistų jums išvengti pernelyg didelių kaštų kompiuterinės įrangos priežiūrai ir jos taisymui.

Įsigykite spausdintuvus, kurie atitinka jūsų poreikius

Kiekvienas startuolis turėtų pasirūpinti šiuolaikišku ir efektyviai veikiančiu spausdintuvu – geriausias pasirinkimas būtų nespalvotas lazerinis spausdintuvas. Žinoma, jei jūsų darbe yra reikalingas spalvotas spausdinimas, tuomet galite įsigyti spalvotą lazerinį spausdintuvą. Nepaisant to, kokios bebūtų jūsų spausdinimo darbų apimtys (jei jūsų verslas nėra susijęs su profesionalia spauda ant skirtingų paviršių), neturėtumėte rinktis rašalinio spausdintuvo, kadangi jis gerokai padidintų jūsų patiriamas išlaidas.

Žinokite, kada turėtumėte kreiptis pagalbos

Jei jūsų startuolyje nedirba profesionalus ir patyręs IT srities specialistas, tuomet jums reikėtų kreiptis į šios srities profesionalus, kurie galėtų užtikrinti, jog jūsų startuolyje visa naudojama technologinė įranga būtų tinkamai sukonfigūruota ir paruošta darbui. Nuo pačių pirmųjų jūsų verslo vystymo dienų jūsų naudojama kompiuterinė įranga privalo veikti kaip įmanoma sklandžiau.

Galvokite apie ateitį

Jei vadovausitės aukščiau paminėtais patarimais, palengvinsite ne tik pirminį savo startuolio etapą, tačiau taip pat galėsite lengviau judėti pirmyn, kai jūsų įmonės augs. Jūs turėsite galimybę be jokių didesnių sunkumų išspręsti visus technologinius klausimus, sklandžiai apmokyti savo darbuotojus naudotis jiems reikalinga technologine įranga ir laiku atnaujinti savo technologines sistemas. Žinoma, galvodami apie savo verslo IT infrastruktūrą, niekuomet nemanykite, kad jai skiriamos investicijos yra vienkartinės. Visuomet dalį lėšų numatykite IT infrastruktūros priežiūrai ir jos palaikymui, įtraukiant jas į savo verslo sąnaudas.

Niekuomet nesustokite plėsti savo akiračio ir kaupti verslo vystymui naudingos informacijos, todėl nieko nelaukdami perskaitykite ir ketvirtąją šių startuoliams skirtų straipsnių ciklo dalį – „Startuolių paslaptys – IV dalis“.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top