“Revolut” siekia gauti banko licenciją Lietuvoje

Lietuvos bankui buvo pateikta finansinių technologijų startuolio “Revolut” paraiška dėl banko licencijos gavimo. Kompanija tikisi, kad iki 2018 metų vidurio ši licencija bus suteikta ir bus galima pradėti siūlyti indėlių laikymo ir pinigų skolinimo paslaugas, tokias kaip vartojamieji kreditai. Iki šiol kompanija koncentravosi į inovatyvaus produkto kūrimą, tačiau net neturėdama banko licencijos “Revolut” sugebėjo pritraukti daug vartotojų visoje Europos Sąjungoje.

Kredito kortelės

Finansų rinkos chuliganais vadinama kompanija “Revolut” savo veiklą pradėjo 2015 m. liepą ir gana sėkmingai įgyvendina savo pagrindinį tikslą - bankinio sektoriaus reformą. Kompanijos klientai naudodamiesi mobiliąja programėle per kelias minutes gali atsidaryti sąskaitą ir atsiskaitinėti visame pasaulyje 130-ia valiutų. Vartotojams netaikomi papildomi mokesčiai. Programėlės privalumas ir pranašumas yra tas, kad vienu metu joje galima laikyti ir valdyti iki 25 skirtingų valiutų. Valiutų keitimas atliekamas naudojant tarpbankinį valiutos kursą. Nuo 2017 metų liepos “Revolut” pradėjo siūlyti savo pasalaugas verslui.

Lietuvoje “Revolut” paslaugomis naudojasi apie 55 tūkst. vartotojų. Kadangi kompanija neturi banko licencijos, vartotojų lėšos nėra draudžiamos indėlių draudimu. Vienintelis saugiklis yra tas, kad vartotojų lėšos laikomos nuo įmonės atskirtose sąskaitose. Tai vartotojams suteiktų pirmenybę prieš kitus kreditorius įmonės bankroto atveju. Suteikus “Revolut” banko licenciją Lietuva gautų įsipareigojimą drausti Europos sąjungos vartotojus indėlių draudimu. Tuo tarpu “Revolut” taptų Lietuvos indėlių draudimo sistemos dalyviu ir įsipareigotų mokėti įmokas į draudimo forndą nuo priimtų įmokų. Lietuvoje šiuo metu veikia ir daugiau finansinių startuolių, siūlančių mokėjimo korteles - N26, “Mistertango”, “Paysera”. Iš jų kol kas tik Vokietijos internetinis bankas N26 suteikia vokišką indėlių draudimą sumai iki 100 tūkst. Eur. Įstatymiškai indėlių draudimo neturinčios įmonės yra įpareigotos įneštas lėšas arba apdrausti draudimo bendrovėje, arba laikyti atskiroje sąskaitoje komerciniame banke. Visos indėlių draudimo neturinčios kompanijos šį reikalavimą vykdo, todėl vartotojai turi bent tokią lėšų apsaugą. Jeigu “Revolut” būtų suteikta banko licencija, tikėtina, kad tai padėtų padidinti vartotojų, besinaudojančių kompanijos finansinėmis paslaugomis, skaičių.

Top