Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

JAV kredito biuras po programišių atakos turės sumokėti apie 650 mln. eurų baudą

"Equifax“ nepakankamai apsaugojo savo 145 mln. klientų duomenis, todėl jie dabar pateko į programišių rankas. Duomenys buvo nutekinti dar 2017 metų rugsėjį ir tuo metu tai buvo vienas didžiausių duomenų praradimų istorijoje. Tarp nutekintų duomenų buvo socialinio draudimo numeris, žmogaus vardas ir pavardė, gyvenamoji vieta, kredito kortelės duomenys ir vairuotojo pažymėjimo numeriai.

computer 1591018 640

Po šio incidento atsistatydino bendrovės generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Richardas Smithas (Ričardas Smitas). JAV dienraštis „The New York Times“ rašo, jog 650 mln. JAV dolerių išmokos apskritai atitinka pačios bendrovės prognozes.

Leidinio šaltinių duomenimis, didžioji dalis šios sumos bus skirta kompensacijoms nuo duomenų nutekėjimo nukentėjusiems klientams. „Equifax“ savo paskutinėje finansinėje ataskaitoje nurodė, jog galimoms išlaidoms šioje byloje atidėjo 690 mln. JAV dolerių.

Be to, bendrovė jau išleido šimtus milijonų JAV dolerių savo kompiuterinių sistemų tobulinimui ir nemokamų paslaugų nukentėjusiems klientams teikimui. Programišiai, pasinaudoję programinės įrangos spraga, duomenis iš „Equifax“ kompiuterinių sistemų vogė kelis mėnesius.

Kas surengė šią kibernetinę ataką, iki šiol nežinoma, o ekspertai pažymi, jog duomenys, kurie galėjo būti pavogti, iki šiol neatsirado pokalbių svetainėse, kuriose paprastai galima įsigyti arba parduoti tokią informaciją.

„Equifax“ renka ir saugo informaciją apie fizinius ir juridinius asmenis visame pasaulyje ir suteikia kredito reitingus, kurie yra naudojami sprendžiant, ar išduoti konkretiems asmenims ir įmonėms paskolą, bei kitus finansinius klausimus.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top