Baltijos šalyse vartojimo kreditus vangiausiai ima estai

Tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje vertojimo kreditus ėmė maždaug trečdalis respondentų, tuo tarpu Estijoje  apie ketvirtadalį. Pagrindinė paskolų ėmimo priežastis - dideli pirkiniai.

pinigai pinigine2

Latvijoje dažniau nei kitose Baltijos šalyse žmonės kreipiasi dėl paskolų, kai iškyla nenumatytas papildomų lėšų poreikis, be to, dažnai dėl kreditų kreipiasi jaunimas. Latvijoje šiuo metu paskolas yra paėmę 31 proc. respondentų, o Lietuvoje ir Estijoje – atitinkamai 17 iki 16 procentų.

Estijoje vartojimo paskolomis per pastaruosius dvejus metus naudojosi 25 proc. respondentų, tuo tarpu Latvijoje ir Lietuvoje atitinkamai 33 proc. ir 34 procentai.

Pasak „Luminor“ skolinimo privatiems asmenims ekspertės Ingūnos Krievos, dažniausiai žmonės ima paskolas dideliems pirkiniams. Dėl šios priežasties paskolas ėmė 35 proc. respondentų Latvijoje bei 43 proc. respondentų Lietuvoje ir Estijoje.

Rečiau paskolos imamos kasdieninėms išlaidoms arba pramogoms (4–6 proc.) ir tai yra teigiama tendencija. Imdami paskolas vartotojai palygina skirtingus pasiūlymus –Latvijoje tai daro trečdalis respondentų, Lietuvoje – 37 proc., Estijoje – 28 procentai.

Tyrime, atliktame 2019 metų birželio mėnesį Baltijos šalyse, dalyvavo 3026 respondentai.

Top