Europa ragina Graikiją laikytis griežto taupymo įsipareigojimų

Taip prieš dešimtmetį buvo sutarta su euro zonos kreditoriais, nesilaikant jų Graikija rizikuoja prarasti pasitikėjimą, investicijas ir vėl grįžti į stagnacijos laikotarpį.

graikija

„Privalome laikytis savo įsipareigojimų, tai yra vienintelis man žinomas būdas, kaip įgyti patikimumą“, – pirmadienį, kai Atėnuose buvo prisaikdintas naujasis Graikijos premjeras Kiriakas Micotakis (Kyriakos Mitsotakis), pareiškė M. Centeno žurnalistams Briuselyje.

„Įsipareigojimai yra įsipareigojimai. Jeigu jų nesilaikysime, visų pirma bus prarastas patikimumas, dėl to atsiras pasitikėjimo ir investicijų trūkumas, o galiausiai sutriks ekonomikos augimas“, – pridūrė Eurogrupės vadovas.

K. Micotakis per savo rinkimų kampaniją žadėjo kurti darbo vietas ir „sunaikinti“ kliūtis verslui. Jis taip pat žadėjo užbaigti dešimtmetį besitęsiančią ekonomikos krizę.

Praėjusią savaitę naujienų agentūrai AFP jis sakė, kad jo misija – „užtikrinti ekonomikos persikrovimą“ ir „ambicingą augimą, varomą privačių investicijų, eksporto ir inovacijų“.

Jis sakė, kad jam pavyks įtikinti Graikijos skolintojus sutikti sumažinti griežtus fiskalinius reikalavimus, jeigu bus pateiktas „visapusiškų reformų paketas“.

Graikija euro zonai yra pažadėjusi užtikrinti, kad biudžeto pirminis perteklius kelerius ateinančius metus sudarytų 3,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Kitą savaitę Atėnuose lankysis Europos stabilumo mechanizmo (ESM) vadovas Klausas Reglingas, kuris tikisi išsamiau sužinoti apie naujosios vyriausybės planus.

Graikijos valstybės skola pernai sudarė 335 mlrd. eurų, arba 180 proc. BVP.

Šiemet ši našta, kaip prognozuojama, sumažės iki 168 proc. BVP, bet tik dėl diržų veržimo politikos, kurią vykdė ankstesnio premjero Alexiso Cipro (Aleksio Cipro) partija „Syriza“.

Tuo tarpu K. Micotakio Naujosios demokratijos partija sako, kad tokia strategija slopina augimą.

Top