Euro zonos namų ūkių ir įmonių kreditų suteikimas balandį augo

ECB paskelbti duomenys skelbia, kad lyginant su pernai metais kreditų suteikimo augimas buvo 3,4%, nei pernai ir vos vos geresnis už kovo mėnesio. Saikingas skolinimasis, anot centrinio banko, skatina ekonomikos augimą ir yra laikomas ekonomikos sveikatos rodikliu.

report 3050965 640

Bendras skolinimo privačiajam sektoriui augimo tempas palyginti su balandžio mėnesiu prieš metus pasiekė 3,4 proc., parodė duomenys, pakoreguoti dėl tam tikrų grynai finansinio pobūdžio sandorių.

Skolinimo augimo tempas buvo 0,2 procentinio punkto spartesnis nei kovo mėnesį.

Namų ūkių kreditavimo apimtis balandį padidėjo 3,4 proc., o skolinimas ne finansų bendrovėms ūgtelėjo 0,3 procentinio punkto ir siekė 3,9 procento.

Skolinimas privatiems asmenims ir įmonėms yra atidžiai stebimas ir laikomas ekonomikos sveikatos rodikliu. ECB jau ne vienerius metus siekia skatinti kreditavimą ir tam naudoja tokias priemones kaip istoriškai mažos palūkanų normos bei trilijonų eurų vertės intervencijos finansų rinkose

Remdamas skolinimą, centrinis bankas tikisi paskatinti ekonomikos augimą ir priartinti infliaciją prie kainų stabilumo tikslo, t. y mažesnio, bet artimo 2 proc. lygio.

Nors defliacijos grėsmė iš esmės pašalinta, nuo praėjusių metų pabaigos euro zonos plėtrą stabdo prekybos konfliktai, chaotiško „Brexit“ grėsmė ir silpnumas besivystančiose rinkose.

Euro zonos bendrasis vidaus produktas (BVP) pirmąjį ketvirtį padidėjo 0,4 proc., nors oficialios prognozės ir į ateitį orientuotos apklausos rodo vangų augimą per likusią 2019 metų dalį

ECB politikos formuotojai yra pažadėję nuo rugsėjo mėnesio paskatinti kreditavimą virtine naujų pigių paskolų bankams.

Top