Luminor diskriminavo vyresnius kreditinių kortelių turėtojus

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad sutarties sąlygose nurodyta, kad vyresniems nei 75 metai kreditinės kortelės naudotojams nepriklauso kelionių draudimas. Taip sudaromos ne tik nelygios turėtojų sąlygos, tačiau ir išryškėja nesąžininga kainodara, kai vyresnis, nei 75 metai žmogus ne tik sumoka tokią pat kainą už kreditinės kortelės naudojimą, tačiau negauna viso paslaugų paketo.

hand 2906456 640

Bankas pažeidė Lygių galimybių įstatymą, numatantį, kad visiems klientams, nepaisant jų amžiaus, paslaugos turi būti teikiamos vienodomis sąlygomis, pranešė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba.

Tyrimą kontrolierė pradėjo gavusi 78-erių metų pareiškėjo skundą. Jis teigė, kad „Luminor“ bankas pagamino jam kreditinę kortelę, tačiau nesuteikė visų kortelių savininkams skirtų paslaugų – informavo, jog jo nedraus kelionių draudimu. Kelionių draudimas taikomas kaip papildoma nauda kreditinės kortelės savininkui.

„Luminor“ kredito kortelių savininkams teikiamo kelionių draudimo sąlygose yra numatyta, kad jos negalioja vyresniems nei 75 metų amžiaus asmenims. 

A. Skardžiuvienės teigimu, amžius negali būti lemiamas veiksnys, apribojantis vyresnių asmenų teisę gauti kelionių draudimo paslaugas. Pasak jos, vyresniems žmonėms gali būti atliekamas papildomas rizikos vertinimas, susijęs su individualia asmens sveikatos būkle. 

„Negalima tiesiog atsisakyti suteikti paslaugas neįvertinus visų aplinkybių, susijusių su kliento poreikiais ir galimybėmis. Dabar situacija tokia, kad vyresni klientai, įsigiję kreditinę kortelę už tokią pat sumą kaip ir visi, negauna viso paslaugų paketo“, – pranešime sakė A. Skardžiuvienė.

Kontrolierė kreipėsi į „Luminor“ banką siūlydama nutraukti lygias galimybes pažeidžiančius veiksmus ir į Lietuvos banko priežiūros tarnybą dėl vyresnių žmonių teisių apsaugos bankų veikloje. 

Top