„British Steel“ su kreditoriais ieško būdu sustabdyti įmonės bankrotą

Įmonė yra antroji šalyje pagal dydį. Vien ji įdarbino apie 5000 darbuotojų ir per partnerius dirba dar 20 000 žmonių. Anksčiau įmonė vyriausybės prašė suteikti 75 mln. svarų paskolą, kad įmonė padengtų savo nustolius atsiradusius dėl Brexit neapibrėžtumo.

steel mill 616536 640

Plieno gamybos bendrovė prašė vyriausybės finansinės pagalbos, tačiau derybos nedavė rezultatų. Galiausiai Aukštasis teismas priėmė nutarimą dėl priverstinio „British Steel“ likvidavimo, pranešė valstybinė nemokumo tarnyba.

Anksčiau buvo skelbta, jog plieno gamintoja prašė jai suteikti 75 mln. svarų (95 mln. JAV dolerių) valstybės paskolą, kad ji galėtų padengti nuostolius, patirtus dėl užsakymų sumažėjimo, kurį, be kita ko, lėmė neapibrėžtumas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES).

Vyriausybė 2018 metais „British Steel“ jau suteikė 120 mln. svarų (152 mln. JAV dolerių) paskolą. Didžiosios Britanijos verslo sekretorius Gregas Clarkas (Gregas Klarkas) pareiškė, jog vyriausybė kartu su „British Steel“, „Greybull Capital“ ir kreditoriais „nenuilstamai nagrinėjo visas galimybes“ išgelbėti sunkumų slegiamą bendrovę, tačiau sprendimo taip ir nepavyko rasti. „British Steel“ valdo investicijų bendrovė „Greybull Capital“, kuri ją 2016 metais įsigijo iš Indijos „Tata Steel“ vos už 1 svarą.

Tuo tarpu vyriausybė pavedė EY surasti naują plieno gamybos bendrovės savininką. Kol vyks paieška, „British Steel“ tęs darbą, o bendrovės darbuotojai toliau gaus darbo užmokestį. Profsąjunga GMB paragino apsvarstyti visas galimybes išgelbėti „British Steel“, įskaitant galimybę nacionalizuoti bendrovę.

„British Steel“ gamybos pajėgumas viršija 2,8 mln. tonų plieno per metus. Įmonės gamyklose Didžiojoje Britanijoje dirba apie 4,1 tūkst. žmonių, o kitose šalyse – dar 900.

Top