Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Finansų ministras dalyvaus susitikime dėl Baltijos šalių verslo kreditavimo lėšų pritraukimo

Europos padengtųjų obligacijų tarybos (ECBC) susitikime bus aptartos vieningos rinkos perspektyvos Baltijos rinkoje. Planuojama aptarti procesus, kaip sujungti kelias finansavimo turto rūšis ir jų pagrindų išleisti skolos vertybinius popierius, kuriuos pirktų investuotojai.

jungimasis

„Susitikime tiek investuotojams, tiek reguliavimo ir priežiūros institucijoms bus pristatoma bendra Lietuvos ir kitų Baltijos šalių iniciatyva, tai yra, bendros trijų šalių padengtųjų obligacijų sistemos kūrimas ir prieš metus kartu su Latvija, Estija, taip pat Europos Komisija ir EBRD (Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku – BNS) esame sutarę dėl vieningos rinkos sukūrimo Baltijos šalyse“, – BNS sakė V. Šapoka.

Finansų ministerija skelbia, kad „sekiuritizacija“ yra procesas, kurio metu emitentas sujungia keletą finansinio turto rūšių, jų pagrindu išleidžia vertybinius popierius, taip sukurdamas naujus vertybinius popierius, kurie siūlomi investuotojams.

Šią priemonę dažnai naudoja kredito ir finansų įstaigos, kadangi ji padeda atlaisvinti kapitalą ir didina finansavimo galimybes. „Tokiu atveju bendras teisinis reguliavimas, naujų finansinių priemonių diegimas suteiks galimybių finansinėms institucijoms pritraukti daugiau lėšų, kurios bus naudojamos finansuojant verslą ir taip pat tai sukurs palankesnes sąlygas ateiti į rinką naujiems tarptautiniams investuotojams ir, žinoma, sustiprinti Baltijos šalių finansų rinkų konkurencingumą (...)

Emitentai būtų iš esmės komerciniai bankai“, – komentavo V. Šapoka. V. Šapokos teigimu, Lietuva, Latvija ir Estija yra parengusios reikiamus teisės aktų projektus ir šiuo metu vyksta galutinė diskusija tam, „kad tai taptų kūnu“: „tikimės, kad jau šiemet bus priimti visi reikiami teisės aktai“.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top