Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Graikija planuoja grąžinti dalį TVF kredito anksčiau laiko

Kredito palūkanomis sumažėjus iki rekodinių žemumų Graikijos vyriausybė suskubo grąžinti paskolą anksičau laiko ir pradėti derybas su Europos kreditoriais.

greece 3384386 640

Vyriausybės atstovas spaudai Dimitris Tzanakopoulos (Dimitris Canakopulas) pažymėjo, kad Atėnai tikisi grąžinti TVF „didelę dalį“ likusios 9,6 mlrd. eurų sumos gerokai greičiau nei numatyta pagal grafiką. D. Tzanakopoulos pranešimą paskelbė po Graikijos finansų ministro Euclido Tsakalotos (Euklido Cakaloto) ir TVF vadovės Christine Lagarde (Kristin Lagard) susitikimo Vašingtone. Graikijos 10 metų trukmės obligacijų pajamingumas toliau mažėjo ir pirmadienį pasiekė 3,28 proc. – žemiausią lygį per 14 metų.

Graikijai dar reikės gauti euro zonos gelbėjimo fondo pritarimą, kad galėtų anksčiau laiko grąžinti paskolas TVF, tačiau agentūros pareigūnai ir Europos Komisija jau pagyrė šią mintį. Graikijos kairiosios pakraipos vyriausybė, kurios šiais metais laukia nacionaliniai, savivaldybių ir Europos rinkimai, planuoja padidinti socialinių programų finansavimą, šiam tikslui panaudodama lėšas, sutaupytas mokant mažesnes paskolų palūkanas, pažymėjo D. Tzanakopoulos.

„TVF paskolos yra brangios, joms taikoma 5,1 proc. palūkanų norma – tai reiškia, kad mes galime sumažinti skolų aptarnavimo išlaidas ir padidinti fiskalines galimybes padėti pažeidžiamoms visuomenės grupėms“, – pasakė vyriausybės atstovas spaudai duodamas interviu privačiai radijo stočiai „News 24/7“ . Ministras pirmininkas Alexis Tsipras taip pat pranešė, kad ankstyvas TVF paskolos grąžinimas taptu svarbiu žingsniu į priekį.

A. Tsipras taip pat pažadėjo, kad jei jo partija „Syriza“ šį rudenį laimės parlamento rinkimus, jis įsipareigoja nedidinti mokestinių pajamų mažinant neapmokestinamų pajamų ribą. „Neapmokestinamų pajamų riba nebus sumažinta tol, kol valdžioje bus „Syriza“, – pareiškė ministras pirmininkas privačiai televizijai „Antenna“ duotame interviu. A. Tsipro vyriausybė yra įsipareigojusi padidinti mokestines pajamas maždaug milijardu eurų įgyvendindama minėtą priemonę kitais metais.

Visgi ministras pirmininkas pažymėjo, kad to galima išvengti, jei šalis ir toliau sieks didelio biudžeto pertekliaus, kuris jau leido Atėnams išvengti pensijų mažinimo, dėl kurio buvo susitarta su kreditoriais. Praėjusių metų rugpjūčio mėnesį buvo užbaigta trečioji tarptautinė paramos Graikijai programa, o šalies ekonominė padėtis, gerokai nukentėjusi nuo ne vienerius metus trukusios recesijos ir biudžeto karpymų, pastebimai pagerėjo.

Visgi valstybės reitingas vis dar yra žemesnis už investicinį reitingą, o valstybės skola siekia maždaug 180 proc. bendrojo vidaus produkto.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top