Kreditų akcija - pirmas kreditas nemokamai

Kodėl būsto paskolos palūkanos tokios mažos?

Jei reikėtų įvardinti vieną svarbiausių žmogaus projektų gyvenime – neabejotinai tai būtų namų įsigijimas bei įsirengimas. Vistik, įvertinant tai, kokių didelių išlaidų reikalauja toks pirkinys, nesunku pastebėti, nemaža dalis žmonių yra priversti ieškoti papildomų finansavimo šaltinių. Ir nors pastarieji gali būti įvairūs, daugiametė statistika rodo, kad pats populiariausias yra būsto paskolos.

Būsto kreditai

Tačiau yra ir kita medalio pusė: nusprendusieji imti tokio pobūdžio paskolą, ne tik džiaugiasi galimybe įsigyti nuosavą būstą bei gyventi jame, bet ir susiduria su tam tikromis abejonėmis: ar pavyks laiku grąžinti paskolą? Kokiam laiko tarpui pasirašyti sutartį? Nemažai įvairių abejonių kyla ir dėl palūkanų: kiek teks mokėti? Kaip žinoti, ar jų dydis ateityje dėl kokių nors nenumatytų priežasčių nepasikeis?

Ar žmogus, paėmęs būsto paskolą bus pajėgus mokėti palūkanas? Tokie ir panašūs klausimai iš tiesų kyla daugeliui. Būtent todėl, kad klausimų kyla labai daug ir įvairių, nesunku suprasti, kodėl būtent palūkanos yra vienas labiausiai dominančių dalykų. Tad, kuo daugiau atsakymų, į klausimus, susijusius su palūkanomis, tuo geriau. Ir šį kartą taip pat sieksime atsakyti į vieną svarbų klausimą: kodėl būsto paskolos palūkanos yra tokios mažos?

Vertinant dabartinę situaciją, matyti, kad jos ne tik mažos – būsto paskolos yra rekordiškai žemos, kadangi, dažnu atveju, nesiekia net 2 proc. Prieš 17 metų būsto paskolos siekė net 11 proc., todėl šių dienų rodikliai ypač džiugina planuojančius prašyti paskolos. Taigi, pats metas įvardinti priežastis, dėl kurių, anksčiau teko susidurti su tokiomis didelėmis būsto paskolų palūkanomis ir kodėl, šiandien situacija dramatiškai pasikeitė bei yra kur kas draugiškesnė vartotojui:

  • su kur kas didesnėmis būsto paskolos palūkanomis susidurdavome todėl, kad gyvenome laikotarpiu, kuomet euro zona buvo ką tik įkurta, tad ir tikimąsi buvo ypač daug. Šiandien euro zona – pakankamai stabilus, patvarus ekonominis darinys, todėl tai turi teigiamos įtakos įvairioms sritims, o patrauklios būsto paskolų palūkanos yra viena iš jų;
  • būsto paskolos palūkanos smarkiai ėmė mažėti Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą;
  • žemos būsto palūkanos yra vienas iš veiksnių, dėl kurio sulaukiama kur kas didesnio skaičiaus paskolos prašytojų skaičiaus;
  • palūkanų dydį reguliuojantis Europos centrinis bankas, fiksuodamas infliacijos nebuvimą, nesiryžta jų didinti;

Taigi, kaip matyti, situacija, dėl kurios šiandien galime džiaugtis ypač žemomis būsto paskolų palūkanomis, susiklostė dėl įvairių priežasčių; euro zonos patvarumas bei stabilumas; mūsų šalies įstojimas į Europos Sąjungą – tik kelios iš jų. Tačiau natūraliai kyla ir kitas klausimas: kokios prognozės? Ar ilgai galime tikėtis tokių žemų palūkanų? Ką apie tai sako ekonomistai?

Pastarieji įvardija, kad teorinė galimybė, jog ateityje būsto paskolų palūkanos augs išlieka, tačiau, jei taip ir nutiktų, pokyčiai neturėtų labai gąsdinti – realus vos 1 ar 2 proc. augimas. Viena svarbiausių priežasčių nuo kurios ir priklausys, ar artimiausiu metu didės būsto paskolų palūkanos, yra Europos centrinio banko priimami sprendimai. Vistik, taip nutikti galėtų tik tuo atveju, jei būtų fiksuojamas spartesnis nei dabar euro zonos ekonomikos augimas. Vis dėlto, bent jau artimiausiu metu tai yra mažai tikėtina, kadangi ekonomika euro zonoje auga ypač lėtai, o paskutiniuoju laikotarpiu netgi buvo fiksuojamas jos mažėjimas. Tiesa, Lietuva šiuo atveju, yra maloni išimtis – mūsų šalies infliacijos rodiklis yra vienas didžiausių visoje Europos Sąjungoje.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top