"Akmenės cementui" suteiktas įmonės "Kalcitas" kreditas - teisėtas

„Kalcitas“ suteikė 2 mln. eurų kreditą "Akmenės cemenui". Kalcito akcininkas - Latvijos statybos bendrovė "Pajūris" valdanti 18% kalcito akcijų prašė teismo panaikinti susitarimą, nes jis, esą, neparankus "Kalcitui" ir pripažinti sutartį negaliojančia.

fotolia 150959930

Šiaulių apygardos teismas kovo 7 dieną paliko galioti Telšių apylinkės teismo Akmenės rūmų 2018 metų sprendimą – juo Latvijos statybos bendrovė „Pajūris“, valdanti 18,35 proc. „Kalcito“ akcijų, prašė paskolos sutartį tarp „Kalcito“ ir „Akmenės cemento“ pripažinti niekine ir negaliojančia.

Pagal susitarimą, mainais už 2 mln. eurų paskolą „Akmenės cementas“ sutiko pratęsti 2007 metais sudarytą sutartį, pagal kurią pastaroji įsipareigojo pirkti „Kalcito“ produkciją – klintis ir molį, kol ji grąžins paskolą.

„Pajūris“ teisme teigė, kad dėl tokio sandorio „Kalcitui“ kyla reali grėsmė patirti žalą, nes „Akmenės cemento“ finansinė padėtis, anot „Pajūrio“, yra „labai sunki“. Be to, pastaroji nurodė, kad sąlygos, kuriomis buvo pratęsta klinčių ir molio pirkimo sutartis, esą nenaudingos „Kalcitui“.

„Pajūris“ taip pat nurodė, kad sutartis buvo sudaryta galiojant 2017 metų rugsėjį teismo pritaikytam laikinam draudimui „Kalcitui“ sudaryti tokias sutartis. Pasak Latvijos įmonės, „Kalcito“ vadovai, pasirašydami paskolos sutartį, jau žinojo apie laikinąsias apsaugos priemones.

„Kalcitas“ teisme ginčijo „Pajūrio“ teiginį, kad sutartis įmonei nenaudinga finansiškai. Bendrovė pažymėjo, kad 97 proc. jos pajamų sudaro pardavimai „Akmenės cementui“, o sandoriai tarp įmonių vyksta jau daugiau kaip dešimtmetį. Pasak „Kalcito“, paskolos sutartimi su „Akmenės cementu“ įmonė užsitikrino ilgalaikį ir stabilų žaliavos pardavimą su galimybe didinti jos apimtis ateityje, be to, nepriklausomos auditorės „Verslo audito konsultacijos“ nuomone, paskola iš esmės nepakeitė įmonės pinigų srautų.

Pasak teismų, „Pajūris“ neįrodė, jog „Kalcito“ direktorius Algirdas Rimkus apie draudimą pasirašyti sutartį sužinojo prieš priimant sprendimą dėl jos pasirašymo. Abu teismai pripažino, kad 2 mln. eurų paskola „Akmenės cementui“ nesutrikdė „Kalcito“ veiklos ir nepadarė jam žalos. „Kalcito“ tiekiamą žaliavą Lietuvoje perka dvi įmonės – „Akmenės cementas“ ir „Naujasis kalcitas“. Registrų centrui pateiktoje 2018 metų ataskaitoje nurodoma, kad „Kalcitas“ pernai gavo 2,5 mln. eurų pajamų ir uždirbo 488,7 tūkst. eurų grynojo pelno.

„Akmenės cementas“ 2017 metais gavo 56,6 mln. eurų pajamų – 10,9 proc. daugiau nei 2016-aisiais, bendrovės grynasis nuostolis sumažėjo 27,6 proc. iki 5,46 mln. eurų.

 

 

  • Kreditai be registracijos mokesčio
  • Pirmas kreditas nemokamai
  • Pigūs kreditai visą parą
Top